Сабақтың тақырыбы: П п дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты: П п дыбысы мен әрпін таныстыру. П дыбысы дауыссыз дыбыс екенін ұғындыру
Оқытудың нәтижелері: П дыбысы мен әрпі туралы білімдерін толықтырады. Сөздік қорын молайтады.
Негізгі дерек – көздер: видео көрсетілім, оқулық, кесте әріптер, суреттер
Модульдің кіріктірілуі: оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Сабақ бөлімінің кезеңдері
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар,көрнекіліктер
Кіріспе
2минут
Бір-біріне тілек білдіру арқылы жағымды ахуал қалыптастыру
Күлкінің көзі ашылды,
Көкке шуақ шашылды.
Құтты қонақ келіпті,
Төрімізге еніпті.
Амандасу үлкенге,
Тәрбиенің басы ғой.
Ал ендеше бәріміз,
Сәлем дейік үлкенге.
Сәлеметсіздерме!
3минут
Топқа бөлуге нұсқау жасаймын
1-топ: Көктем
2-топ: Жаз
3-топ: Күз
4-топ: Қыс
Таратпа қағаздар
5минут
Үй тапсырмасын сұрау
Ж дыбысы қандай дыбыс? «Сиқырлы таяқша»ойыны. Ж ж дыбысынан басталатын сөздер жазылған таяқшалар, сол сөзге сөйлем құрастыру. (жылан, жаңбыр, жүзім, жолбарыс)
Формативті бағалау
Оқушы дәптері, түрлі түсті фишкалар
Жаңа сабақты таныстыру
15минут
Интербелсенді тақтадан жұмбақ жасау. Жұмбақтың шешуін табу арқылы жаңа әріпті табу
Жесең ащы,
Көзіңнен шығарар жасты
(Пияз)
Плакат, Оқулық,
Жаңа сабақты қолдану
6минут
Өлеңді оқу және өлең не туралы?
Көмек Ыбыраев туралы қысқаша мәлімет беріп өту, «кірпі» сөзіндегі саған таныс емес қай әріп
Түсіріп қақпанға, Жыланды ол ұстайды.
Тып – тыныш жатқанда, шөпке ұқсайды.
(Кірпі)
5минут
Қарамен жазылған сөздерді оқыту
Апа сап арпа
Апан қап атпа
Пана топ теппе
Дәптермен жұмыс
3минут
Әдемі сөзіне мағынасы жуық сөздер тап
Көрікті, сұлу
Сергіту сәті
2минут
Қимыл жасап сергіп алады.
Жаңа сабақты қолдану
3минут
П әріпі бар буындардан сөз құрастыру, оны жапырақтарға жапсыру.
1-топ:мектеп
2-топ: кітап
3-топ: дәптер
4-топ: парта
Буындардан сөз құрап жапсыру және үш тілде айту
Қағаздан жасалған жапырақтар
3минут
Бір көжек, екіншісі кірпі болып сахналық қойылым көрсетуге дайындалады.
Бірі автор көжек кірпі ролін сомдайды.
Топпен жұмыс
3минут
Ойын жануарлардың бөлшектерін тауып жапсыру және жазу
(кірпі, піл, кептер, балапан)
кірпі – ёжик
піл – слон
кептер – голуб
балапан – цыплёнок
Жаңа сабақты қорытындылау
3минут
Мұнда оқушылар алдында тұрған алмаларды санайды.
Формативті бағалау
Түрлі түсті фишкалар
Рефлексия.
-Не білдім?
-Не білгім келеді?
-Не білемін?сұрақтарына жауап бергізу.
Стикерге
-Не білдім?
-Не білгім келеді?
-Не білемін?
Сұрақтарына жауап береді.
Рефлексия парағы стикер
Үйге тапсырма беру.
П дыбысы мен әрпін оқу.
.
Күнделік