kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ: « Каспий теңізі»

Нажмите, чтобы узнать подробности

6-бөлімі. Қоршаған ортаны қорғау

Мектеп: Абай атындағы №3 жалпы білім беретін орта мектеп

Күні: 14.02.2020 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Адилханова Р.М.

Сынып: 4Г

Қатысқан оқушылар саны: 16

Қатыспағандар: 1

Сабақтың тақырыбы

            Каспий теңізі                                                         97/13

Осы сабақ  арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

4.1.1.3 Тыңдаған аудио-, бейнематериалдың мазмұнын түсіну.

4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: мұғалімнің көмегімен бейнематериалдың мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береді, түйінді тұстарын анықтайды. Көпшілігі: теңіз туралы,өзендер мен көлдер туралы  өз ойларын айтады.

Кейбірі:  Қазақстан теңіздері туралы айтады,ол теңіздер қай жерде орналасқаны жайында,қай мемлекетпен шектесетіндері туралы түсініктерін айтады

Бағалау критерийлері

  1. Бейнематериалдың мазмұнын түсінеді.
  2. Мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
  3. Тыңдалым материалындағы түйінді тұстарын анықтайды.

Тілдік мақсаттар

Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер: Бағалау, көгал, уылдырық,қоқиқаз,шағала,қызылбалық, бекіре,сазан,көксерке,майшабақ,итбалық,қартпа,шоқыр т.б

Сұрақ құрастыруда:

Неге? Қандай? Қалай ойлайсың? Сіздің пікіріңізше.

Құндылықтарды дарыту

  • Ынтымақтастықта жұмыс жүргізу;
  • Қоршаған ортаны қорғау

Мектеп миссиясын, пайымдауын және ӘА жүзеге асыру

Әрбір азамат қоршаған ортаға жауапты

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,география,әдебиет,тарих

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтор ресурстарын пайдалану

https://www.youtube.com/watch?v=Ch8J57egTgE

«Каспий теңізі »туралы ән  Роза Әлқожа

https://www.youtube.com/watch?v=GiI8KvLjdh4

Каспий теңізі туралы видео

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ: « Каспий теңізі»»



6-бөлімі. Қоршаған ортаны қорғау

Мектеп: Абай атындағы №3 жалпы білім беретін орта мектеп

Күні: 14.02.2020 ж.


Мұғалімнің аты-жөні: Адилханова Р.М.

Сынып: 4Г

Қатысқан оқушылар саны: 16

Қатыспағандар: 1

Сабақтың тақырыбы

Каспий теңізі 97/13

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

4.1.1.3 Тыңдаған аудио-, бейнематериалдың мазмұнын түсіну.

4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: мұғалімнің көмегімен бейнематериалдың мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береді, түйінді тұстарын анықтайды. Көпшілігі: теңіз туралы,өзендер мен көлдер туралы өз ойларын айтады.

Кейбірі: Қазақстан теңіздері туралы айтады,ол теңіздер қай жерде орналасқаны жайында,қай мемлекетпен шектесетіндері туралы түсініктерін айтады

Бағалау критерийлері

  1. Бейнематериалдың мазмұнын түсінеді.

  2. Мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

  3. Тыңдалым материалындағы түйінді тұстарын анықтайды.

Тілдік мақсаттар

Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер: Бағалау, көгал, уылдырық,қоқиқаз,шағала,қызылбалық, бекіре,сазан,көксерке,майшабақ,итбалық,қартпа,шоқыр т.б

Сұрақ құрастыруда:

Неге? Қандай? Қалай ойлайсың? Сіздің пікіріңізше ....

Құндылықтарды дарыту

  • Ынтымақтастықта жұмыс жүргізу;

  • Қоршаған ортаны қорғау

Мектеп миссиясын, пайымдауын және ӘА жүзеге асыру

Әрбір азамат қоршаған ортаға жауапты

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану,география,әдебиет,тарих

АКТ қолдану дағдылары

Ғаламтор ресурстарын пайдалану

https://www.youtube.com/watch?v=Ch8J57egTgE

«Каспий теңізі »туралы ән Роза Әлқожа

https://www.youtube.com/watch?v=GiI8KvLjdh4 Каспий теңізі туралы видео

Осыған дейін меңгерілген білім

«Ой қозғау» стратегиясы арқылы осы тақырып аясында білгендерін жинақтайды

Жоспар Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

Дереккөздер

Сабақтың басы

3 минут

Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасамын,жағымды психологиялық ахуал жасаймын

Табиғат

Табиғат – тіршіліксің тұнып тұрған,

Сен күнсің көтерілген күліп қырдан,

Сен – көлсің,

Сен – ормансың,

Сен – бұлбұлсың,

Адамға сұлулықты шын ұқтырған.

Сен – жарықсың,

Сен – жерсің,

Сен – гүлсің,

Сен – адамсың,

Сен – ауасың,

Сен – анамсың,

Бәрі – менің өмірім сен сыйлаған.

(М.Мақатаев)

- Балалар, өлең не туралы?

- ........................... (табиғат туралы).

- Табиғатта нелер бар?

- Табиғатта ............... , ................... , .................. , ............ (күн, көл, орман, бұлбұл, жарық, жер, гүл, ауа) бар.

- Табиғатта кімдер бар?

- Табиғатта ............... (адам) бар. Табиғат – біздің анамыз.

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін бірлесе құру3 минут


«Шеңбер»суреті,тренинг шарты

Шаттық шеңбері Әр окушының бір ұсақ заты,топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар

1-топ «Қоқиқаз »2-топ «Шағала»3-топ «Аққу»






Сабақтың ортасы

10 минут























20 минут


























10 минут

Тыңдалымалды тапсырма

Сөздікпен жұмыс

  • Жаңа сөздерді суреттер арқылы меңгерту.

Сөздік:

қоқиқаз-фламинго аққу-лебеди қаз-гусь үйрек-утки шағала -чайка қызылбалық-лосось көқсерке-судак шоқыр-севрюга майшабақ-сельдь

(Ж) - Жаңа сөздер мен сөз тіркестерін қолдану.

Тыңдалым

1-тапсырма. Бейнематериалды мұқият қарап тыңдаңыз. Берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Аудио диск арқылы мәтінді тыңдау, Дәптерге кестені толтыру «Каспий теңізінің маңында қандай мемлекеттер орналасқан?»

Бағалау « Бесбармақ әдісі»

Оқушылар дұрыс жауап нұсқалары бойынша бір-бірін бағалайды.

4-тапсырма.

Берілген ақпаратты мұқият оқып,аудару,дұрыс мәліметті анықта.

Каспий теңізінде қызылбалық жоқ

Каспий теңізінің маңында қоқиқаз бен аққу жүреді

Теңізден итбалықты жиі көре аламыз

Үйрек пен қаз,қоқиқаз бен аққу теңізге қарағанда көгалды ұнатады

Теңіздің айналасында қоқыстар қалдыруқа болмайды



Бағалау

Оқушылар дұрыс жауап нұсқалары бойынша бір-бірін бағалайды.

Сергіту сәті

Сандар туралы ән айтып, би қимылдарын орындайды.

3-тапсырма. Қазақстан картасын бойынша теңізге жақын қалаларды атай отырып грамматикалық тапсырмаларды орындап тақтаға,дәптерге жазады.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.

Топтық жұмыс

Тапсырма. Тыңдалған материалдың мазмұны бойынша түйінді тұстарын анықтаңыз.

Оқушылар шағын топта тыңдалған материалдың мазмұнын талқылап, түйінді тұстарын анықтайды, ойларын ортаға салады.

Дескриптор:

  • Тыңдалған материалдың мазмұнын топта талқылайды.

  • Сабақ барысында меңгерген сөздер мен сөз тіркестерін орынды қолданады.

  • Алған мәліметтің түйінді тұстарын анықтайды.



















https://www.youtube.com/watch?v=Ch8J57egTgE


«Каспий теңізі » туралы ән Роза Әлқожа





https://www.youtube.com/watch?v=GiI8KvLjdh4








Сабақтың соңы

2минут


Рефлексия"Үш сауал" стратегиясы

Үш сауалға жауап...

1.Біз бүгін білдік (нені?)

2. Біз жақсы орындадық (нені?)

3.Тағы не білгіңіз келеді және өзіңіз не ұсынасыз?

Үйге тапсырма : «Каспий теңізі» эссе жазу,жаңа сөз жаттау

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Бағалау парағы ,дискриптор арқылы


Жалпы бағаСәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ашық сабақ: « Каспий теңізі»

Автор: Адилханова Р.М

Дата: 04.03.2020

Номер свидетельства: 541875
