??ра?ан с?йлемдердегі етістіктерді талдау барысында б?л етістіктер іс ?рекеттерді? ?азір,я?ни сол мезетте болып жат?анын білдіретіні бай?атылады. О?улы?та?ы -25 жатты?уды да осы ша? туралы т?сінік беру ?шін пайдалану?а болады.
ІV. О?улы?пен ж?мыс
а) Берілген с?здерді пайдаланып, с?йлем ??рап о?у, етістіктерді тауып, олара с?ра? ?ою (26)
?) Берілген сызба?а с?йкес с?йлемдер ??растырып жазу (27)
б) С?йлемдерді к?шіріп жазып, с?йлем м?шелеріне талдау ж?не баяндауышты? осы ша?та т?р?анын д?лелдеу (28)
в)Сурет бойынша ??гіме ??рау(30)
V. Саба?ты ?орыту.
VІ.?йге тапсырма: 29- жатты?у
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба?. Осы ша?. »
№ 81. Тақырыбы: Осы шақ.
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды осы шақ етістіктерімен таныстыру, осы шақтағы етітіктер іс әрекеттің сөйлеу сәтінде болып жатқанын білдіретінін ұғындыру,
Білімділік: сұрақтары мен жалғауларын таныстыру;
Дамытушылық:сөйлеу дағдысын жетілдіру
Тәрбиелік:ұқыптылыққа баулу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1)Оқушыларды түгелдеу;
2)Сабаққа дайындықтарын тексеру;
3)Назарларын сабаққа аудару;
- Балалар, терезеге қараңдаршы. Далада күн сәулесі жарқырап тұр. Бізге сәулесін шашып тұр. Сәуле сендердің тұла бойларыңа тарап, жандарыңды жадыратып тұр.
- Кәне, айналамызға жылу сыйлайық, жүздеріңнен күннің көзіндей күлкі кетпесін.
ІІ. Үй тапсырмасы.
ІІІ.Жаңа сабақ .
Жаңа сабақты отыр, тұр, жүр, жатыр етістіктерін қатыстырып сөйлем құратудан бастауға болады.
Мен паратада отырмын
Дана далада жүр
Сен тақта алдында тұрсың
Мен кітап оқып отырмын
Айжан институтта оқып жүр
Ол күліп тұр
Құраған сөйлемдердегі етістіктерді талдау барысында бұл етістіктер іс әрекеттердің қазір,яғни сол мезетте болып жатқанын білдіретіні байқатылады. Оқулықтағы -25 жаттығуды да осы шақ туралы түсінік беру үшін пайдалануға болады.
ІV. Оқулықпен жұмыс
а) Берілген сөздерді пайдаланып, сөйлем құрап оқу, етістіктерді тауып, олара сұрақ қою (26)
ә) Берілген сызбаға сәйкес сөйлемдер құрастырып жазу (27)
б) Сөйлемдерді көшіріп жазып, сөйлем мүшелеріне талдау және баяндауыштың осы шақта тұрғанын дәлелдеу (28)