kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ана тілінен қысқа мерзімді жоспар

Нажмите, чтобы узнать подробности

4 сыныптың ана тілі пәніне арналған қысқа мерзімді жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ана тілінен қысқа мерзімді жоспар»

.

ШҚО Глубокое ауданы Перевальное ауылы, «Переваловка орта мектебі» КММ

бастауыш сынып мұғалімі Оразаева Сайран Кабыкеновнаның қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

4 сынып

Сынып

4 сынып

Пәні

Ана тілі

Тақырыбы

«Алдаркөсе мен Шықбермес Шығайбай » (аңыз)

Мақсаты

Аңыз туралы мәлімет береді, аңыздың мазмұнымен таныстырады. Аңыздың негізгі идеясын анықтауға дағдыландырады

Күтілетін нәтиже

Аңыз туралы мәлімет алады. Аңыздың мазмұнымен толық танысады. Негізгі идеясын анықтай алады.

Қажетті құралдар

Ана тілі, жұмыс дәптерлері, үнтаспа, смайликтер, маркерлер, плакат, пазлдар, теңгелер


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

уақыты

бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнатады, назарларын сабаққа аудартады, сөздер арқылы топқа бөледі.

Назарларын сабаққа аударады, топқа бөлінеді. «Алтын ереже»

бекітіп алады.

3мин

Мадақтау арқылы бағалау

Білу

Үй тапсырмасын тексеру:

Салған суреттері мен жаттаған үзінділерін тыңдау.

Критерийлерді құрастыртады.


Шұбар атты суреттейтін әсірелеу сөздерді атаңдар?

ХАӘ –не не жатады? Ой қозғау

«Үнтаспадан тыңдату» Шартымен таныстырады.


«Болжау» ойынының шартымен таныстырады.


Шығармашылық жұмыс


Критерийлер құрастырады.

Салған суреттерін көрсетеді, жаттаған үзінділерін айтады.

Оқушылар батырлар суреттерін топтастырады.


Сұраққа жауа береді.


Барлығы бірігіп, аңызды тыңдайды .

Ойынның шарты бойынша жұмысқа кіріседі.

Ойын шартымен танысады. Топ мүшелері тапсырмаларына дайындалады. Тапсырма орындалғаннан кейін топтан бір оқушы шығып, өз нұсқаларымен таныстырады.



7мин






3 мин


3 мин

3 мин


Смайликпен бағалау










Смайлик арқылы


Қол шапалақтау арқылы бағалау


Түсіну және

Қолдану

Аңыздың жалпы мазмұны туралы әңгімелетеді. Критерий өлшемдерін құрастыртады.



Аңызбен танысады, критерийлерді құрады, постер қорғайды.



10 мин

Критерий бойынша бағалау


Өздерін бағалайды


Мадақтау арқылы

Талдау

Деңгейлік тапсырмалармен таныстырады.

Венн диаграммасы

Бүгінгі күні Шығайбай секілді адамдар бар ма?

Шығайбайды алдау үшін Алдаркөсе қандай айла істеді?

Оқулықпен жұмыс жасайды.

Деңгейлік тапсырмаларды орындайды.

Салыстыру, заман ағымына қарай әлеуметтік рөлін, тақырыбын салыстыру






4 мин


Балдық жүйемен бағалау





Жинақтау

«Бес жолды өлең»

«Ыстық орындық» ойынының шартымен таныстырады.

Бес жолды өлең құрастырады.

«Әр топ сұрақтар қояды, екіншісі екіншісі жауап береді.

4 мин


4 мин

Критериалды бағалау

Бағалау

Үйге тапсырма


Үй тапсырмасын түсіндіреді.


Оқу, топпен аңыз бойынша көрініс әзірлеу(сахналау).

2 мин

Сумативті бағалау

Бағалау


Стикерге пікір жазып көңіл күй смайлигіне ілу.

2 мин

рефлексия




Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 2

4 сынып

Сынып

4 сынып

Пәні

Ана тілі

Тақырыбы

«Қорқыт» (аңыз)

Мақсаты

Шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуге, топта жұмыс жасай білуге дағдыландырады

Күтілетін нәтиже

Шығармашылықпен жұмыс жасайды. Сұрақ қоя біледі. Топта жұмыс жасай білуге дағдыланады

Қажетті құралдар

Ана тілі, үнтаспа, фишкалар, жұмыс дәптерлері, смайликтер, маркерлер, плакат, пазлдар

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

уақыты

бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнатады, назарларын сабаққа аудару, пазл құрау арқылы топқа бөлу

Назарларын сабаққа аударады, топқа бөлінеді. «Алтын ереже»

бекітіп алады.

3мин

Мадақтау арқылы бағалау

Білу

Үй тапсырмасын тексеру.


«Қызығушылықты ояту»

Үнтаспадан қобыздың үнін тыңдату, қандай аспап екенін тапқызу, ол туралы не білетіндерін айтқызу.

«Қарлы кесек» оқыта үйрету ойынының шартымен таныстырады.



Ең белсенді оқушыны анықтайды

Әбу Насыр әл-Фараби кім? Тапқан деректерін оқиды..

Ынтамен тыңдайды, қандай аспап екенін табады, ол туралы әңгімелейді.


1 тур. Мәтіннің бөліктерін оқу. Баяндамашы таңдау.

2 тур. Баяндамашы орнында қалады, топтың қалған мүшелері басқа топқа барады.(сағат тілімен). Баяндамашы жаңадан келген ойыншыларға оқыған мәтіндерін түсіндіріп, жеткізеді.

3 тур. Баяндамашылар орнында, қалғандары сағат тілімен тағы ауысады.

4 тур. Ойыншылар өз тобына оралып, қай топтың баяндамашысы жақсы түсіндіре алғанын ақылдасып, ақшамен бағалайды.


7мин



3 мин






10мин

Теңгемен бағалау









Қол шапалақтау















Теңгемен бағалау

Түсіну

Аңызға жоспар құратады. Критерий өлшемдерін құрастыртады.

Аңызға жоспар құрайды. әңгімелеп, құрған жоспарларын оқиды.

7 мин


Қолдану

Теріп жаз:

Осы аңыз ішінде қандай жер –су аттары кездеседі?

Қорқыттың күйін аң-құс, жел, өзен қалай тыңдайды, соны сызба бойынша жаздыру?

Аңызда кездесетін жер-су аттарын дәптерге теріп жазады,

Қорқыттың күйін аң-құс, жел, өзен қалай тыңдайды, соны сызба бойынша жазады,

Пікір алмасады.


3 мин

Критериалды бағалау

Талдау

Сиқырлы сандықша тапсырмаларын береді.

Синквейн

Эссе
Сурет салу


Оқушылар құрастырады




3 мин




Қол шапалақтау арқылы бағалау

Жинақтау

«Сандықшадан шыққан сұрақтар».


Әр топқа аңыз бойынша қалған екі топқа сұрақтар дайындатады.


Сандықшадан екі-екіден сұрақ таңдап алады, топпен дайындалып, жауап береді.

Әр топ сұрақтар дайындап, топтарға қояды.

5 мин

Критериалды бағалау

Бағалау

Үйге тапсырма


Үй тапсырмасын түсіндіреді


2 мин

Сумативті бағалау

Бағалау

.

Стикерге пікір жазып көңіл күй смайлигіне ілу.

2 мин

Рефлексия
































Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

4 сынып

Сынып

4 сынып

Пәні

Ана тілі

Тақырыбы

«Бес ешкі» (ертегі)

Мақсаты

түсініп, рөлге бөліп оқуға, әңгімелей білуге, жаңа сөздердің түйінін ашуға жағдай жасайды, сипаттау мәтінін құруға, түсінгенін жүйелі баяндауға, сұрақтар қоя білуге, шағын топ құрамында өзара қатынасқа түсу, сенім және сыйластық дағдыларын қалыптастырады.

Күтілетін нәтиже

Рөлге бөліп оқиды, жаңа сөздерді меңгереді. Жүйелі баяндайды. Сұрақтар қоя алады.

Сұрақтарға жауап іздейді. Пікір алысады. Сипаттау мәтінін құрады. Сыйластық дағдылары қалыптасады..

Қажетті құралдар

Ана тілі, жұмыс дәптерлері, сандықша, суреттер, стикер, жұлдызшалар

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

уақыты

бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

1. Назарларын сабаққа аудартады, топқа бөледі.

Назарларын сабаққа аударады, топқа бөлінеді. «Алтын ереже»

бекітіп алады.

2мин

Мадақтау арқылы бағалау

Білу

Үй тапсырмасын тексеру:



«Ыстық орындық» шартын түсіндіреді

Қызығушылықты ояту

Ертегі дегеніміз не?

Топпен қайталайды,

Сұрақтар қояды.


Қорқыт туралы білетіндерінен сұрақтар қояды.


слайдтан

7мин




2 мин



Жұлдызшамен бағалау



Смайликпен бағалау



Түсіну

«Тірек белгілер» оқыта үйрету ойынының шартын түсіндіреді

Критерий өлшемдерін құрастыртады.






«Идеяларды тоғыстыру»оқыта үйрету ойыны


Критерий өлшемдерін құрастырады.

Ертегіні мұқият оқып, сөздерді қолданбастан тірек сызба түрінде конспектілейді. Конспектіде тек суреттер немесе сызбалар, шартты белгілер беріледі.

Тірек сызбаны қорғайды.


Сұрақтарға жауап береді.

15 мин

Критериалды бағалау









Смайлик арқылы бағалау

Қолдану

Бірлескен топтық жұмыс.

Теориядан тереңбіз. ертегіден көркемдегіш құралдарды тапқызу.


Бірлесе жұмыс жасайды,


Кестеге толтырады




5 мин

Бірін-бірі бағалау

Талдау

Ертегілерден үзінді тыңдатып ертегінің қай түріне жататынын тапқызу

Мұқият тыңдайды. Ертегінің қай түріне жататынын табады.

3 мин

Қол шапалақтау арқылы

Жинақтау

«Қазымыр оқушы» оқыта үйрету ойыны


Шығармашылық тапсырма

«Құпия тас»

Ертегіге жоспар құрату



«Бейнелі жады» оқыта үйрету ойыны



Шартын орындайды



Ертегіні топпен тағы бір рет оқып шығып, жоспар құрайды.

Жоспарларымен таныстырады

Берілген бөлімді көрсетеді



7 мин










3 мин

Критериалды бағалау








Қол шапалақтау арқылы бағалау


Бағалау

Үйге тапсырма

Үй тапсырмасын түсіндіреді

Ертегіге сәйкес сөзжұмбақтар, құпиясөздер, сауалнамалар дайындау .

Ертегіні оқу, мазмұндау.

2 мин

Сумативті бағалау

Бағалау

Бағалау тәсілімен таныстырады

Рефлексия жазып, көңіл күй смайлигіне жабыстырады.

2 мин

рефлексия

Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар 4

4 сынып

Сынып

4 сынып

Пәні

Ана тілі

Тақырыбы

«Ғажайып бақ» (ертегі)

Мақсаты

Әр оқушының өзіндік қиялына ерік бере тырып, өзінше ой түюге баулиды, тақырыптас шығармаларды салыстыра білу арқылы шығармашылық танымдық қабілеттеріне жол ашады.


Күтілетін нәтиже

Топқа ойын еркін жеткізе алады. Жеке ойларын ортаға салады. Шығармашылықпен жұмыс жасайды.

Қажетті құралдар

Ана тілі, жұмыс дәптерлері, бор, стикерлер, смайликтер, ақ қағаздар


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

уақыты

бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

1.Сынып оқушыларына жағымды ахуал орнатады, назарларын сабаққа аудру, пазл құрау арқылы топқа бөлу

Назарларын сабаққа аударады, топқа бөлінеді. «Алтын ереже»

бекітіп алады.

3мин

Мадақтау арқылы бағалау

Білу











Үй тапсырмасын тексеру:

Шығармашылық тапсырмалары «Бас қатырғылар базары» оқыта үйрету ойыны.

Кейіпкерлер әлемі «Дыбыстар сөйлейді» стратегиясы. Шартын түсіндіреді

Топпен қайталайды.

Үйде өздері құрастырған сөзжұмбақтар, құпиясөздер, т. б. шешеді.


Бірлесе отырып шашылған дыбыстардан сөз құрастырады, сол сөзге бес жолды өлең құрастырады.

7мин






3 мин



Теңгемен бағалау






Смайликтермен бағалау

Түсіну









Қолдану


Жинақтау

Ертегіні толық тыңдатады. «Қарлы кесек»оқыта үйрету ойыны арқылы жұмыс жасаймыз. Шартын түсіндіреді.

1 тур. Оқыған мәтінді түсіндіріп, әңгімелеу.

2 тур. Сұрақ-жауап.

3 тур. Жоспар құру

4тур. Шығ-қ тапсырама. Сен не істер едің?

5 тур. Ә тобына: Осы ертегіден нақыл сөздерді тауып, мағынасын түсіндіру;

А тобына: осы ертегіден ауылына жақындаған кездегі жігіттің ішкі ойын, уайымын тауып оқыңдар;

В тобына: ертегіден төрт шәкіртінің шешімін тауып оқу.

Шығармашылық тапсырма: Егер де өздеріңнің бақтарыңды орнатар болсаңдар ол қандай болар еді?





Шартын мұқият тыңдайды.

Ертегіні оқып танысқан соң, бағыттау парақтары арқылы топтарын ауыстырап, әр турдың тапсырмасын мұқият тыңдап, топпен бірлесіп орындайды.

Ертегіні қандай бөліктерге бөлуге болатынын ойланып, жоспар құрайды.



Топпен дайындалады, топтың ішінен біреуін таңдайды.

Тек білімі ғана емес, дәлелді сөйлей білу шеберлігі де ескеріледі



Топпен бірлесе ақылдасып, өз бақтарының суретін салып, қорғайды.

15 мин





3 мин

3 мин


2мин


2 мин










3 мин

Балдық жүйемен бағалау






















Қол шапалақтау арқылы бағалау






Бағалау

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма түсіндіріледі

Оқиға желісі бойынша мультфильм шығатындай етіп суреттер салу.

2 мин

Бағалау парағы бойынша бағалау

Сумативті бағалау

Бағалау


Не ұнады? Не ұнамады?

2 мин

рефлексия







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ана тілінен қысқа мерзімді жоспар

Автор: Оразаева Сайран Кабыкеновна

Дата: 21.02.2017

Номер свидетельства: 394248
