Қысқа мерзімді жоспар. Айтаева М.М.
Сыныбы:2 | Күні: 11.12.15 ж |
Сабақтың тақырыбы | Аққала жасайық! |
Мақсаты | Қыс мезгілі туралы және аққаланың қалай жасалатыны туралы айта алуға үйрету. Байланыстыра сөйлеу дағдыларын арттыру. |
Күтілетін нәтиже | - Қыс мезгілі туралы әңгімелей алады, аққаланың қалай жасалатынынтүсіндіре алады-80%; -қазақша мағынасын қолдана алады-90%; -қазақ тіліне тән дыбыстарды қолдана алады-90%; |
Әдіс- тәсілдер | мәртебесі төмен және жоғары сұрақтар, ойын |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану |
Ресурстар | Оқулық, смайлик, маркерлер, стикерлер Интербелсенді тақта |
Сабақ барысы: |
Блум бойынша оқу тапсырма- ларының таксономиясы | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
| Тұлғааралық байланысты орнату. Сыныппен амандасу. Топқа бөлемін. сандар арқылы 3топ құрылады. | |
Үй жұмысын тексеру | Үй жұмысын тексеремін, оқушылардың жазып келген жұмыстарын тыңдаймын, оқушылармен бірге бағалаймын. | Оқушылар «бағдаршаммен» бағалайды |
Үй жұмысын бекіту | Ұшақ, ағаштан, жасалған. Балалар! -ұшақ неден жасалған? -машина неден жасалған? -қонжық неден жасалған? Слайд№1 | Оқушылар тақтаға жазған сөздерді естеріне сақтап дәптерлеріне жазады. -ұшақ ағаштан жасалған. -машина темірден жасалған. -қонжық матадан жасалған. |
Білім Деңгейі | Сөздікпен жұмыс. Аққала - снеговик Қар жауып тұр – идет снег Слайд№2 Оқушыларды жаңа сөздермен таныстырамын. Сөздердің лексикалық мағынасын түсіндіргеннен кейін олардың айтылуын меңгерту үшін әр сөзді жеке-жеке айтқызып, қайталатамын. | Жаңа сөздерді жаттайды |
Түсіну Топтық жұмыс | 1-тапсырмадағы сюжетті сурет бойынша ұсынылып отырған диалог аудиотаспадан тыңдатып, қайталатамын. суреттерге сәйкес сұрақтар қоямын. | Оқушылар мұғаліммен ойын ойнап сөздерді естеріне сақтайды |
Қолдану 3 минут | « Есте сақта!» айдарында оқушылармен жасаймын,.Оқулықтағы 2-тапсырмада «қар», «аққала» сөздерін суреттер арқылы қайталатамын, мұрынның қасындағы сәбізге, қолдың қасындағы ағашқа оқушылардың назарын аударамын. | «біз жасаймыз» тіркестерін қайталап, еске түсіреді |
| 3-тапсырмада аққаланың неден жасалғанын айта алуға үйретемін. | Оқушылар « Аққала қардан жасалған. Мұрны сәбізден жасалған. Қолы ағаштан жасалған» деген сөйлем үлгілерімен танысады. БДҚ-дағы кесте пайдаланылады. 3-тапсырмада кесте бойынша сөйлеуге үйренеді.4-тапсырмада оқушылар үйренген үлгі бойынша сұрақтарға жауап береді. Ең бастысы оқушы сұрақты түсініп жауап бере алуы керек, келесі қадам- осы сұрақтарды өз бетінше қоюға жаттығады |
Сергіту сәті | Қанеки балалар тұрамыз, Үлкен шеңбер құрамыз Қолды алға созамыз, Отырып бір тұрамыз Құс болып қанат қағамыз. Орнымызды табамыз. | Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды . |
Талдау | 3. Толықтырып жаз. Қыста балалар аққала жасайды, қыста балалар коньки тебеді, қыста балалар шаңғы тебеді, қыста балалар қармен ойнайды. | Тапсырманы орындайды |
Жинақтау | Дәптермен жұмыс 2. Кесте бойынша жаз. Аққала - қардан - жасалған Мұрны сәбізден - жасалған Қолы – ағаштан – жасалған – сөздерін астына көшіріп жазу. | Оқушылар тапсырмаларды ұқыпты орындайды. |
Бағалау | Енді өзіміз аққала жасайық! Қағаздан жасаймыз. Ол үшін бізге бірнеше сұрақтарға жауап беру керек. Дөңгелек етіп дайындалған қар бейнелі қағаздарға сұрақтар жазып беремін. | Сұрақтарға жауап бере отырып, дөңгелек қағаздарды тақтаға аққала етіп құрастырып жапсырады. |
Үй жұмысын беру | Оқушылардың еңбегі бойынша бағалау.71 бет № 5 үй тапсырмасы | Өзін өзі бағалау. |
Кері байланыс
| Балалар біз бүгін қандай сабақ өттік? Балалар аққаланы қай кезде жасаймыз? Қыста не жазаймыз? -Бүгінгі сабақта не білдіңіздер? -Есіңізде қандай сөздер қалды? -Сабақ ұнады ма? | Балалар аққала жасап, оған смайликтер салу арқылы бағалайды. |