САБАҚ: | |||||||||
Күні: 05.09.16. | Мұғалімнің есімі Досжанова Тасбике | ||||||||
СЫНЫП: 4 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақтың тақырыбы | Ж. Аймауытов Қартқожа | ||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Шығарма мазмұнына талдау жасай отырып, тақырыбы мен идеясын ашу. | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: өлеңді мәнерлеп оқи алады, мазмұнын түсінеді | ||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: көркем шығарманы талдай білуге төселеді, сын тұрғысынан ойлап,өз пікірін қорғауға дағдыланады. | |||||||||
Кейбір оқушылар: шығарманың көркемдік ерекшеліктерін сипаттай алады | |||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: өлеңді мәнерлеп оқып, талдай алады; | ||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: Уфа, шәкірт, кітапша | |||||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: – топпен жұмыс жасауға үйренеді. – сабақта белсенділігі артады. – шығармашылық қабілеті танылады. | |||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: Ақынның «Жер сияқты пайдалы бол» дегенін қалай түсінесіңдер? | |||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: кітап- книга-book, оқу- учеба- learning | |||||||||
Алдыңғы оқу | Насихат | ||||||||
Жоспар | |||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||||
Басталуы 7 минут | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Топқа біріктіру Үй тапсырмасын тексеру «Насихат» Өлеңді жатқа айту | ||||||||
Ортасы 28 минут | Білу. «Барлаушы» әдісі. Мәтінді оқу Түсіну. 1–топ. Мәтін кейіпкерін суреттеу. 2-топ. Мәтінге жоспар құру. 3-топ. Мазмұны бойынша сұрақтар дайындау. 4-топ. Мәтіннен тірек сөздерді жазу. Қолдану. Мәтіннен Қартқожаның оқуға құштарлығын сурет теген тұстарын тауып оқу Талдау. Шығармалар кестесі Ш. Құдайбердіұлының «Насихат» өлеңімен салыстыру Жинақтау. Синквейн Қартқожа |
Оқулық Жұмыс дәптері Кесте А3 парақтары Маркерлер | |||||||
Аяқталуы 10 минут | Бағалау. «Мен үшін үлгі болар жан» Эссе Кері байланыс Сабақты бекіту Өзара бағалау | Стикерлер Бағалау парақшалары | |||||||
Қосымша ақпарат : | |||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | |||||||
|
| ||||||||
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. | ||||||||
| |||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді? | |||||||||