Сабақ: Жеке портрет | Мектеп: |
Күні: | Мұғалімнің аты жөні: |
Сынып: 1 III | қатысқаны | қатыспағаны |
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым –ишараны қолдану, іс-әрекет жасау) |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: сөзді зейін қойып тыңдайды, түсінеді. Көпшілігі орындай алады: күнделікті өмірде қажет сөздерді қолданады. Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдалған материал туралы өзінің қарапайым пікірін білдіреді |
Алдыңғы оқу | Менің көңіл күйім. «Пантомима» әдісі арқылы өткен тақырыптағы сөздерді еске түсіреді, айтады. «Көңілді, көңілсіз» |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу | Ресурстар |
Басы | Психологиялық дайындық: «Портрет» оқушылар бір-бірін сипаттайды (көз,шаш). Үйренетін сөздер: сары шашты, қара шашты, көзі көк, көзі қара. Т1Мәтінмен жұмыс. Жеке портрет Портрет - адам суреті. Портретті суретші салады.Маған сурет салған ұнайды. «Прожектор» әдісі Дескриптор:мәтінді мұғалім оқиды,оқушылар түсінігін прожектор әдісі арқылы анықтайды, жаңа сөздердің мағынасын түсіндіреді. | |
Ортасы | Т2 ЖЖ. «Пазл» әдісі. Берілген суреттер бойынша адамның жеке портретін құрастыр. Пайдаланатын сөз тіркестері: мынау көзі қара, мынау шашы, шашы қара, мынау мұрын, әдемі қыз, сымбатты ұл. Дескриптор:суреттер бойынша жеке портретті сипаттайды | Адамның портреттері |
соңы | Ж. «Суреттер: не болды?» әдісі. көрсетілген суреттер бойынша өз пікіріңді айт. Пайдаланатын сөз тіркестері: әдемі қыз, сымбатты ұл. Дескриптор:Өз пікірін дұрыс,толық жеткізеді | АКТ |
Қосымша | «Жоғалған әріп» ойыны.Төл дыбыстарды қайталап,еске түсір. Суретші,көз,құлақ,мұрын,қас | |
Саралау | Бағалау | Пәнаралық байланыс |
Өзінің портретін сипаттайды. Мысалы: Менің шашым қара, көзім көк | Бағдаршам арқылы бағалау | бейнелеу |
Рефлексия Сабақ мақсаты орындалды ма? Сабақ барысында әр оқушы өзінің жеке портретін сипаттай алды ма? | | |
Кері байланыс | «Артығын тап» әдісі Мысалы: көз, шаш, аяқ, мұрын |
Қысқаша бағамдау | Сәтті өткен екі жұмыс түрі: 1.Оқушылар тақырыпты түсінді 2.Уақыт тиімді пайдаланылды Қандай жұмыстарды жетілдіру керек? 1. 2 |