kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Оқытуды диалогтік тәсілмен дамытудағы сұрақтардың маңызы қандай?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл коучинг сессиясында мұғалімдер оқытудың диологтік тәсілінде сұрақ қоюдың маңызы туралы үйренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Оқытуды диалогтік тәсілмен дамытудағы сұрақтардың маңызы қандай?»

Дуйсенбаева Айгуль Тилегеновна

Бастауыш сынып мұғалімі

«№35 ЖОББМ»КММ


Коучинг сабақ жоспары


Тақырыбы:

Оқытуды диалогтік тәсілмен дамытудағы сұрақтардың маңызы қандай?

Мақсаты:


1. Мұғалімдер оқытудың диалогтік әдістерін енгізуге арналған тәсілдерді тиімді педагогиканың бөлігі ретінде қарастырады

2. Мұғалімдер барлық оқушылардың білім алу, сынып өміріне қатысу қабілеттерін арттыру жолдарын біле алады.

3. Мұғалімдерге тілдің оқытудағы және білім алудағы басты рөлін зерттеуге, сыныптағы оқушылармен қарым-қатынас жасау жөніндегі өзіндік тәсілді ойластыруға көмектеседі.

4.Оқытуды диалогтік тәсілмен дамытудағы сұрақтардың маңызы қандай екенін біледі.

Оқу нәтижесі:


Мұғалімдер оқыту мен оқудағы тілдің басты рөлін түсінуге;

• білім беруде оқушыға жеке көңіл бөлуді дамытуға ықпал ететін оқыту әдісі ретінде әңгімелесуді, бастауыш және орта буында оқыту мен білім алу тәжірибесіне диалогтік әдістерде сұрақты дұрыс қолданауға ;

• сыныптағы диалогтік әдістерді бағалауға;

• диалогтік әдістердің оқуға көмегін түсіндіруге дайын болады

Негізгі идеялар:




Сұрау және топтық жұмыс диалогтік тәсілдің балаларды оқыту сапасын арттыру құралы Сұрақтардың түрлері: Төмен деңгейдегі, жоғарғы деңгейдегіСұрақ қою техникасы: түрткі болу, сынақтан өту, қайта бағыттауТүрткі болу: сұрақты қарапайым етіп қою, өткенді пысықтау...Сынақтан өту: толық жауап беруге, ойын толық айтуға итермелейді.Әңгімелесу – мұғалімдер балалардың оқуға деген ынтасын оята алатын пәрменді тетік. Сыныпта диалогті қолдану арқылы мұғалімдер балалардың білім алу сапасына үлкен ықпал ете алады.

Материалдар мен құрал-жабдықтар:

МАН , Өнрлі бала мәтіні, слайд, сұрақтар түрі

Өткізу барысы:

Этап

Тапсырма

Уақыт

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

  1. «Қызығушылықты ояту «

Сурет арқылы топқа бөлу


«Құлап жатқан пілдің суреті»

 «Ойлай алатын дар, сауалдар да қоя біледі»

Алисон Кинг.


«Австралия жаңбыры »


3 мин

Топ коучтың іс әрекетті бастап көрсетеді.

Мұғалімдер

жалғастыра отырып, қайталайды

Бір- бір сурет алу


1 мин


Бақылап тұрады


Суретті құрастырып топқа отырады.

Тапсырма
“Қара, ойлан, жауап бер”
Осы суретке байла нысты бірнеше сұрақтар дайындау

2

мин

Топтарды аралап барлық топ мүшелерінің жұмыс істеуін бақылау.

Топ мүшелерінің бірлесіп сұрақ құрауы

Кері байланыс

Дайындаған сұрақтарды төменгі және жоғарғы дәрежелі сұрақтар ға бөліңіздер

1 мин

Коуч топ мүшелерінің барлығының жұмыс істегенін бақылайды

Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтарға бөледі

ІІ. « Мағынаны тану»

«Өнерлі бала»

Мәтінінен сұрақтар дайындау

7

мин

Топ мүшелеріне сұрақтың түрлерін үлгі ретінде береді.

Мәтінді оқып, алдарындағы үлгіге қарап , сұрақтар құрастырады

Кері байланыс

Сұрақтың түрлері қандай?

1 мин

Жауабын тыңдайды

Үйренген, қолданған сұрақтарын айтып шығады.

ІІІ. «Ой толғаныс «
















Бағалау

Сұрақ түрлері туралы слайд көрсетіледі «Аяқталмаған сөйлем»











«Екі жұлдыз, бір тілек»

10

мин

  1.Алдымен біз былай ойладық...…

2.Одан кейін біз мынандай проблемаға тап болдық...

3.Проблеманы шешу үшін біз .... жасадық.

4.Бұдан біз... көрдік...

5.Демек, бұл мыныны білдіреді ...  Сонымен біз................ деген шешімге келдік.


Осы сұрақтар төңірегінде бағалап, пікір білдіру

Дереккөздер:




Үйретуге де, үйренуге де ашық бол! 

Бір ғұлама өзеннің қасында отырып күннің ыстығына шыдай алмай су ішкісі келген итті көреді. Бір қызығы: ит судың қасына келіп, су ішейін деп жатқанда,судан ішпей қашады. Осылай үш-төрт рет қайталанған соң, ғұлама,иттің судағы өзінің бейнесінен қорқып су ішпей қашатынын түсінеді. Ақырында,шөліне қарсы тұра алмай ит өзенге жүгіріп барып түседі де,судағы бейнесін көрмеген соң, шөлін қандырып су ішеді. 

Осы орайда ғұлама: "Иттің осындай әрекетінен түсінгенім - бір адамның армандары арман болып қалуының басты себебі-адам ішіндегі қорқыныштардан. Егер,ІШІМІЗДЕГІ ҚОРҚЫНЫШТЫ ЖЕҢЕ БІЛСЕК,қалаған мақсатымызға жете аламыз". Тағы ойланып,үйренген нәрсенің бұдан басқа екенін көреді. ҮЙРЕНГЕНІ-ғұламаның да бір иттен үйренері бар екені. Білгеніңізбен бөлісіңіз - басқа адамдардың үйренері бар шығар... Үйретуге де үйренуге де ашық болыңыз,өйткені әр адамның міндетті түрде бір білгені айтар сөзі бар... 

         








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Оқытуды диалогтік тәсілмен дамытудағы сұрақтардың маңызы қандай?

Автор: Дуйсенбаева Айгуль Тилегеновна

Дата: 29.11.2017

Номер свидетельства: 441381
