kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ тілі "Мақта қыз" 1в класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Түсінгенін қимыл арқылы көрсетеді, сұрақтар құрастырады.

Сюжетті  өз сөзімен сипаттап айтады.

 Сөйлеу кезінде жалғауларды қолданып,  Кім? не?, қандай?, қанша?  сұрақтарына жауаптарды анықтайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі "Мақта қыз" 1в класс»

САБАҚ: Мақта қыз бен мысық


Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.5.1. Тыңдаған шағын мәтінді қаншалықты түсінгенін қимыл мен қысқа жауап арқылы білдіру және сұрақ қою

1.2.5.1. Қысқа фильмдер мен тыңдалым материалдарының сюжетін өз сөзімен сипаттау;

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай?, қанша?) сұрақ қоя білу.

1.5.1.2. Сөйлеу барысында көптік/тəуелділік/ жіктік /септік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану

Ойлау дағдылары

Білу және түсіну. Білімді қолдану.

Бағалау критерийлері

Түсінгенін қимыл арқылы көрсетеді, сұрақтар құрастырады.

Сюжетті өз сөзімен сипаттап айтады .

Сөйлеу кезінде жалғауларды қолданып, Кім? не?, қандай?, қанша? сұрақтарына жауаптарды анықтайды.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалды түсінеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің мазмұнын суреттер арқылы есінде сақтайды.

Кейбір оқушылар орындай алады: мұғалімнің берген үлгісі бойынша жалғауларды жалғауларды дұрыс қолданады.




Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Айтылым мен жазылым үшін қолдануға болатын

тіркестердің жиынтығы (жиынтықтары):



Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы




Сыныптағы әрекеттер тәртібі:

Ұйымдастыру кезеңі. «Драма» әдісі

1.Төменде ұсынылған суреттерге назар салып

көріңіз.Мұғалім үстелдің үстінде ертегі желісінің кейіпкерлерінің суреттерін қойып, оқушыларды 3 топқа бөледі.

Топтық жұмыс:

Топта отырған оқушылар «Мақта кыз»,

«Мысық», «Дүкенші» болып бөлінеді. Ертегідегі кейіпкерлердің іс-әрекеттерін «Драма әдісі» арқылы көрсетіңіз.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Мәтінді қаншалықты түсінгенін қимыл арқылы көрсетеді.


- тақырыптың мазмұнына қайталайды;

-кейіпкердің рөлін сахналайды.

Қ.Б. Шапалақ арқылы бағалау


2. «Мақта қыз бен мысық» ертегісінің желісін хикая картасын қолданады.

«Хикая картасы» әдісі арқылы оқушылар ертегі желісін графикалық органайзерлер арқылы таныстырыңыз.




Бағалау критерийі

Дескриптор

Ұсынылған материалды сюжетіне қарай суреттеу мақсатында қолданады.


-мұғалімнің берген үлгілерін қолданады.

- тақырыпты мазмұнына қарай сәйкестендіреді.

« Бағдаршам» әдісі



https://www.youtube.com/watch?v=ioE7AIgGjYg





































Ортасы


3. «Семантикалық карта» әдісін қолдана отыра, берілген екі сұраққа сөздерді сәйкестендіріңіз.

Кім?

Не?




Керекті сөздер: Мақта қыз, мысық, ағаш, дүкенші, тауық, тышқан,сағыз, қатық.


Бағалау критерийі

Дескриптор

Иллюстрация бойынша Кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді анықтайды.


-Берілген сұрақтарға жауаптарды анықтайды;

- сөздерді дұрыс сәйкестендіреді.

Ж. «Бас бармақ» әдісі



АКТ, Интербелсенді тақта













Соңы













Үй жұмысы


Ж.

Берілген мәтіннің ішінен 4 жалғау бар сөз тіркестерін мұғалімнің берілген үлгісі бойынша анықтайды.

«

Мысық қыздан не сұрады?

Суреттерді сөйлет» әдісі

Мақта қыз мысыққа не –деді?











Мысық нені төкті?







Бағалау критерийі

Дескриптор

Жалғауларды сөйлеу кезінде қолданады.


- сұрақтарға дұрыс жауап құрастырастырады;

- жалғауды сөйлемдерде дұрыс қолданады;


Қ.Б. «Пирамида» әдісі


Мәтін

«Мақта қыз бен мысық»






































Қосымша ақпарат

Саралау - оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс - денсаулық пен қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)


«Бағдаршам» ,

Мадақтау, қол шапалақтау.


Орыс тілі, ағылшын тілі ,әдебиеттік оқу


Рефлексия

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланасыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындарды ма?

Оқушылар бүгін не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?






Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?


Оқыту мен оқу барысында қай әдіс сабақты жақсартатын еді деп ойлайсыз?

Сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Қазақ тілі "Мақта қыз" 1в класс

Автор: Сатаева Бағдат Алексейқызы

Дата: 26.03.2020

Номер свидетельства: 544395
