kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ақылды ойыншықтар.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Музыкалық  және   дауысты аспаптарды қолдану арқылы музыкалық  фразалар шығару және  импровазациялау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ақылды ойыншықтар.»

Бекітемін:


Менің отбасым және достарым

Мектеп :

Күні :

Мұғалімнің аты- жөні: Рахманқұлова Қадиша

Сынып: 2

Қатысқандар саны :

Қатыспағандар саны

Сабақ тақырыбы

Ақылды ойыншықтар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.2.1 Дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы

Музыкалық фразалар (2-4 такт) шығару және импорвизациялау .

2.3.1.1 Өз шығармашылық жұмыстарын көрсету және бағалай білу

2.1.1.2 Музыка жайлы ой-сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу.

2.1.2.1 Екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипатты әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

  • Г.Абдрашеваның «Ақылды ойыншықтар» музыкалық миниатюрасын тыңдайды және талдайды.

  • «Бала уату» әнін орындайды.

Оқушылардың көпшілігі :

  • Г.Абдрашеваның «Ақылды ойыншықтар» музыкалық миниатюрасын тыңдайды және мүмкіндігінше талдауға тырысады

  • «Бала уату» әнін мәнерлеп, нәзік сезіммен орындайды;

  • өз жұмыстарын бағалауға тырысады

  • Кейбір оқушылар :

  • Г.Абдрашеваның «Ақылды ойыншықтар» музыкалық миниатюрасын тыңдайды және талқылайды

  • До, ми , соль ноталарын төрттік , сегіздік ұзақтықтарда жәнек музыкалық шулы аспаптарды пайдаланып, ақылды ойыншықтарға шағын әуен шығарады;

  • «Бала уату» әнін мәнерлеп, нәзік сезіммен орындайды;

  • өз жұмыстарын бағалайды .

Бағалау критерийлері

  • берілген тақырыпқа музыкалық үзінді шығарып, оны ұрмалы музыкалық және шулы аспаптарды қолдана отырып орындайды.

  • өз жұмыстарын таныстыра және бағалай біледі

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Музыканы талдау және талқылау барысында сәйкес тирмендерді қолданады, өз жұмысына түсініктеме беріп, оны жақсарту үшін ұсыныстар жасай алады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Музыкалық шығарманы тыңдау барысында мен....

  • Егер де... мен өз жұмысымды жақсартар едім


Құндылықтарды дарыту

Классикалық музыканы тыңдауға үйрету, мәдени құндылықтарды классикалық иузыка арқылы оқушыларға дарыту

Пәнаралық байланыстар

«Әдебиеттік оқу» және хореография

Бастапқы білім

Алдыңғы бөлімде алған білімдері


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет

Ресурстар

Сабақтың барысы

(МК,Ұ) 1-тапсырма.Сыныптағы талқылау

Сабақ ойын түрінде басталады. Әр оқушы келесі тапсырмаларды орындайды.

  • Суретке қарап, ақылды ойыншықтар дүкеніне барғанын елестету.

  • Қандай ойыншықтар ұнайтынын өзінің сыныптас досына айтып беру .

Әртүрлі ойыншықтар бейнеленген дүкеннің суреті

Сабақтың ортасы

(Ұ) 2- тапсырма . Музыканы талдау және тыңдау.

«Ақылды ойыншықтар» музыкалық пьесаны (музыкасын жазған: Г.Абдрашева) тыңдау.

  • Музыканы зейін қойып тыңдау. Суретте орындалған музыкаға сәйкес келетін ойыншықтарды табу. Сыныптарға пікірді айту.

  • Орындалған музыкаға сәйкес ойыншық сәйкес келетінін табу

  • Оқушылардың музыканың екпіні , ырғағы, дыбыс күші мен биіктігіне көңіл бөлу.

  • Тыңдаған музыкадағы ойыншықтардың атауларын торкөздерден табу.

пьеса

пьеса

play




(Т) 3-тапсырма.Музыка шығару.

Топпен жұмыс.

  • Ақылды ойыншықтардың біреуін таңдау және оған әуен шығару;

  • До, ми, соль ноталарын төрттік және сегіздік ұзақтықтарымен орындау;

  • Әуенді музыкалық ,шулы аспаптармен сүйемелдеу .

Суретке қарап , төрттік және екі сегіздік ноталардың белгілерімен танысу.

(Ұ) 4-тапсырма: Орындау

  • «Бала уату» әнін мәнерлеп, нәзік сезіммен орындау.

  • Тыңдаған музыканы , шулы аспаппен сүйемелдеу

  • Әннің ырғағын ұрмалы аспаппен орындау

(Т,ОТ) 5- тапсырма. Таныстырылым мен бағалау.

  • Жасаған жұмысқа көрсетілім ұйымдастыру және басқа топтардың бағалауына араласу.

  • Орындау барысы саған ұнады ма? Неліктен?

  • Таныстырылымды тағы да жақсарта түсуге болар ма еді?

  • Қалай жақсартуға болады?

Ното хрестоматиясы , Фонохрестоматия, Оқулық

«Ақылды ойыншықтар» (музыкасын жазған: Г.Абдрашева)

Сабақтың соңы

Рефлексия:

Мен не білдім?

Бүгін мен не үйрендім?

Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым?

Балаларға арналған аспаптар .





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Ақылды ойыншықтар.

Автор: Рахманкулова Кадиша Жорабековна

Дата: 13.02.2018

Номер свидетельства: 457106
