kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?дебиеттік о?у Шал мен бала

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: басты кейіпкерлерді? іс-?рекетін ?мірмен байланыстыру, салт-д?ст?рімізді ?лтты? ??ндылы? ретінде тану?а ?йрету.
К?тілетін н?тижелер: П?ндік н?тиже: м?тінні? мазм?нын ?мірмен байланыстыра отырып ?азіргі заманмен салыстыру?а, ?з ойын т?йіндей білуге жа?дай жасау. Ж?йелі іс-?рекет н?тижесі. Топта ж?мыс жасай білу да?дыларын жетілдіре т?су, пікір таластыру?а, ойлану?а, ба?алай білуге, ?орытынды жасай білуге ?йрету. Т?л?алы? н?тиже.О?ушыларды адамгершілікке, шыншылды??а, адалды??а, кешірімді болу?а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?дебиеттік о?у Шал мен бала»

№ 75 мектеп-гимназиясы Сабақтың тақырыбы:  Шал мен бала Бастауыш сынып мұғалімі: Алиева Қ

№ 75 мектеп-гимназиясы

Сабақтың тақырыбы:

Шал мен бала

Бастауыш сынып мұғалімі: Алиева Қ

Сабақтың мақсаты: басты кейіпкерлердің іс-әрекетін өмірмен байланыстыру, салт-дәстүрімізді ұлттық құндылық ретінде тануға үйрету. Күтілетін нәтижелер:  Пәндік нәтиже: мәтіннің мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып қазіргі заманмен салыстыруға, өз ойын түйіндей білуге жағдай жасау.  Жүйелі іс-әрекет нәтижесі . Топта жұмыс жасай білу дағдыларын жетілдіре түсу, пікір таластыруға, ойлануға, бағалай білуге, қорытынды жасай білуге үйрету.  Тұлғалық нәтиже. Оқушыларды адамгершілікке, шыншылдыққа, адалдыққа, кешірімді болуға тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты: басты кейіпкерлердің іс-әрекетін өмірмен байланыстыру, салт-дәстүрімізді ұлттық құндылық ретінде тануға үйрету.

Күтілетін нәтижелер: Пәндік нәтиже: мәтіннің мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып қазіргі заманмен салыстыруға, өз ойын түйіндей білуге жағдай жасау. Жүйелі іс-әрекет нәтижесі . Топта жұмыс жасай білу дағдыларын жетілдіре түсу, пікір таластыруға, ойлануға, бағалай білуге, қорытынды жасай білуге үйрету. Тұлғалық нәтиже. Оқушыларды адамгершілікке, шыншылдыққа, адалдыққа, кешірімді болуға тәрбиелеу.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Өткенді еске түсіру. Қазақ батырлары

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Өткенді еске түсіру.

Қазақ батырлары

Қызығушылығын ояту Топқа бөлу. Керек –дерек Арнайы қонақ: Ол - әдейі шақырылған ағайын-туыс, дос-жаран, көр- ші-көлем, құда-құдағи, сыйлы, құрметті кісілер. Құдайы қонақ: Бұлар – шалғай елден, алыс жерден жолаушылап жүріп сапарында көлігі болдырып немесе жолдан адасып, шаршап, тынығу үшін қонған тосын, бөгде қонақ. Қыдырма қонақ: Үйден-үйді, ауылдан-ауылды кезіп, ерігіп желіккен, үлкенге сәлемшіл, кішіге баташыл, әжені аялап, жеңгені паналап, ағаға жол, ініге жел бергіш «кіріп-шық» кезбе қонақтарды осылай атайды. Қылқыма қонақ: Ол – ауыл ішіндегі, үй аралығындағы түтіні түзу шыққан үйді торып, құлқынын тойдыру үшін қолына тигенін, аузына түскенін қылқытып жалмай беретін ашқарақ, ар мен ұятты белге буған тойымсыз, елеусіз қонақ. Құтты қонақ: Қазақ халқында: «Құтты қонақ келсе, қой егіз табады», - деген нақыл бар. Бұл мейман – келген кезінде түскен отбасында бір жақсылық, қуаныш болатын қонақ. Ерулікті қонақ: Қоныста отырған ауыл үстіне көшіп келген отбасын құрметтеп, ерулік асқа шақырылған қонақты осылай атайды.

Қызығушылығын ояту

  • Топқа бөлу.
  • Керек –дерек

Арнайы қонақ: Ол - әдейі шақырылған ағайын-туыс, дос-жаран, көр- ші-көлем, құда-құдағи, сыйлы, құрметті кісілер.

Құдайы қонақ: Бұлар – шалғай елден, алыс жерден жолаушылап жүріп сапарында көлігі болдырып немесе жолдан адасып, шаршап, тынығу үшін қонған тосын, бөгде қонақ.

Қыдырма қонақ: Үйден-үйді, ауылдан-ауылды кезіп, ерігіп желіккен, үлкенге сәлемшіл, кішіге баташыл, әжені аялап, жеңгені паналап, ағаға жол, ініге жел бергіш «кіріп-шық» кезбе қонақтарды осылай атайды.

Қылқыма қонақ: Ол – ауыл ішіндегі, үй аралығындағы түтіні түзу шыққан үйді торып, құлқынын тойдыру үшін қолына тигенін, аузына түскенін қылқытып жалмай беретін ашқарақ, ар мен ұятты белге буған тойымсыз, елеусіз қонақ.

Құтты қонақ: Қазақ халқында: «Құтты қонақ келсе, қой егіз табады», - деген нақыл бар. Бұл мейман – келген кезінде түскен отбасында бір жақсылық, қуаныш болатын қонақ.

Ерулікті қонақ: Қоныста отырған ауыл үстіне көшіп келген отбасын құрметтеп, ерулік асқа шақырылған қонақты осылай атайды.

“ Дастархан” мультфильмі

Дастархан” мультфильмі

Мағынаны тану  Тұрманжанов Өтебай   (15желтоқсан  1905 ,  Оңтүстік Қазақстан   облысы  Бөген  ауданы Жалғызағаш ауылы –  1978 ,Алматы)   жазушы .  Тұрманжанов шығармалары негізінен балаларға арналған. “Таң өлеңдері” “Қошан кедей”, “Таң сыры”. Тұрманжанов 40-қа жуық еңбектің авторы. Ол  Л.Н.Толстойдың  балаларға арналған көптегеншығармаларын қазақ тіліне аударған. Сабақтың тақырыбы:  Шал мен бала

Мағынаны тану

Тұрманжанов Өтебай

  (15желтоқсан  1905Оңтүстік Қазақстан облысы Бөген  ауданы Жалғызағаш ауылы –  1978 ,Алматы)   жазушы .  Тұрманжанов шығармалары негізінен балаларға арналған. “Таң өлеңдері” “Қошан кедей”, “Таң сыры”. Тұрманжанов 40-қа жуық еңбектің авторы. Ол  Л.Н.Толстойдың  балаларға арналған көптегеншығармаларын қазақ тіліне аударған.

Сабақтың тақырыбы:

Шал мен бала

Пирамидалық оқиға 1.____________ 2.________________ 3._____________________ 4.___________________________ 5.________________________________ 6._____________________________________ 7.________________________________________ 1. Оқиға кейіпкері(адам, аң,өсімдік, жансыз зат) 1 сөз 2.Кейіпкердің сырт бейнесі,мінезі, түрін анықтайтын 2 сөз 3.Оқиғаның болған орнын анықтайтын 3 сөз 4.Оқиғаның өтуін түсіндіретін 4 сөз 5. Оқиғаның шығу себебі 5сөз 6. Әрі қарай не болды? 6 сөз 7.Оқиға қалай аяқталады? 7 сөз

Пирамидалық оқиға

1.____________

2.________________

3._____________________

4.___________________________

5.________________________________

6._____________________________________

7.________________________________________

1. Оқиға кейіпкері(адам, аң,өсімдік, жансыз зат) 1 сөз

2.Кейіпкердің сырт бейнесі,мінезі, түрін анықтайтын 2 сөз

3.Оқиғаның болған орнын анықтайтын 3 сөз

4.Оқиғаның өтуін түсіндіретін 4 сөз

5. Оқиғаның шығу себебі 5сөз

6. Әрі қарай не болды? 6 сөз

7.Оқиға қалай аяқталады? 7 сөз

Сергіту сәті

Сергіту сәті

“ Орнын тап” ойыны (топтық жұмыс) 1. Наққо за рыптыо , өпк дысынай. 2.Оқт тынаққо лаусый айоң 3.Лысый наққо дағасабо омайдытыр 4. Наққо ірб үнк сақон –ұқт 5. Іке үкн сақон -ұтж

Орнын тап” ойыны (топтық жұмыс)

1. Наққо за рыптыо , өпк дысынай.

2.Оқт тынаққо лаусый айоң

3.Лысый наққо дағасабо омайдытыр

4. Наққо ірб үнк сақон –ұқт

5. Іке үкн сақон -ұтж

Ой толғаныс Мәтіндегі өзіңе қатты ұнаған тұстан үзінді. Түсініктеме: бұл үзіндіні жазуға не әсер етті?

Ой толғаныс

Мәтіндегі өзіңе қатты ұнаған тұстан үзінді.

Түсініктеме: бұл үзіндіні жазуға не әсер етті?

Үйге:Мәтінді мәнерлеп оқу,  мазмұнын айту Бағалау

Үйге:Мәтінді мәнерлеп оқу,

мазмұнын айту

Бағалау

Рефлексия

Рефлексия


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
?дебиеттік о?у Шал мен бала

Автор: Алиева ?албибі Амит?ызы

Дата: 10.12.2015

Номер свидетельства: 264532
