kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әбдіжәміл Нұрпейісов Туған жерімнің тұрғындары

Нажмите, чтобы узнать подробности

2 сынып Әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ өткізу барысында оқушылар берілген тапсырмаларды қызығып орындады. Сабақ құрылымы өте жақсы деп бағаланған.  

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әбдіжәміл Нұрпейісов Туған жерімнің тұрғындары»

Мектеп:«Жамбыл ОМ»

Күні: 05.12. 2018ж

Мұғалім: Адикенова А.С.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сыныбы: 2

Қатысқандар:5 Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:Менің туған өлкем

Сабақтың тақырыбы: Туған жерімнің тұрғындары

Сабақ негізделген оқу мақсаты

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау.

2.2.2.1 - мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу.

Сабақтың мақсаттары


Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба біледі.

Оқушылардың басым көпшілігі: шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсынады.

Кейбір оқушылар: Туған жерінің жақсылығын әсерлі әңгімелейді.

Бағалау критерийлері

Шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба біледі.

шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсынады.

Туған жер жайлы өз ойларын еркін жеткізе алады.

Тілдік мақсаттар:


Оқушылар: Оқушылар өз ойын еркін айта алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: туған жер-родная земля-motherland

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. «Туған жер» сөзін естігенде, ойыңа қандай сөздер келетінін айт.

  2. Сен оны неліктен жақсы көресің?

Сіз неліктен ... екенін айта ала сыз ба?

-Мәтін ұнады ма?

Неліктен?

Жазылым бойынша:

Туған жерің туралы әңгіме құрастырып жаза алады.

Құндылықтарға баулу:

Мәңгілік : Мәңгілік ел құндылықтары:жауапкершілік, шынайылық, мақсатқа ұмтылу. Оқушыға бағытталған сұрақтар қою арқылы оқушыны өмір бойы білім алу үйрету. Сонымен қатар өзіне деген сенімділікті, ойын ашық жеткізуге мүмкіндік беру.

Пәнаралық байланыс:

Дүниетану,қазақ тілі, математика

Алдыңғы білім:

«Отан» өлеңін жатқа айту

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

1 минут






Үй тапсырмасы

5 минут

Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.

Күнім күліп арайлы,

Тереземнен қарайды.

Достарыммен шеңберге,

Тұрғанымды қалайды.

Ынтымақты орта қалыптастыру мақсатында «Кір жуу» ойын ойнату

Үй тапсырмасы:

-Отан өлеңдерін жатқа сұрау.

Кері байланыс: Мадақтау

Психологиялық дайындық








Сабақтың ортасы

Жаңа білім

26 минут











Сызбамен жұмыс




















Сергіту сәті

1 минут








1-тапсырма: «Жыр тамшы» әдісі ҰЖ

І. Мағжан Жұмабаевтың «Туған жер» өлеңін тыңдату.

Ауылдың суреттерін слайдтан көрсету.

-Қандай ауылдың суреттерін көріп тұрсыңдар?

-Өзің тұрған жерің туралы не айтасың?Онда кімдер тұрады?

Тақырыпты болжау.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Дескриптор

-Тұрған жерлері жайлы айта алады.

2тапсырма «Ойлан тап!» әдісі жұптық, топтық жұыс

І-топ: «Туған жер» сөз тіркесіне кластер жасайды

ІІ-топ: «Туған жер» сөз тіркесіне жақын сөздер тауып, сызбаны толтырады

Бағалау: «Шапалақ»

Оқулықпен жұмыс.

Оқылым. Айтылым.Мәтінді түсініп оқы.

Әбдіжәміл Нұрпейісов. Туған жерімнің тұрғындары.

Әңгіменің авторын ата. Сызбаны пайдаланып әңгімеле.

Дескриптор

-Мәтінді түсініп оқи алады.

-Сызбаны пайдаланып әңгімелейді.

3-тапсырма:«Сұрақты ұстап ал!» әдісі. Топтық жұмыс

Дескриптор

-Мәтінмен жұмыс істейді

-мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді

-мәтіннің авторы кім екенін айта алады.

Бағалау: «Плюс, минус, қызықсты»

№4 тапсырма: «Мамандықтардың бәрі жақсы» айдары топтық жұмыс: «Венн диаграммасын» толтыру

Бағалау: «Смайликтер»



Сергіту сәті



4-тапсырма: Саралау тапсырмасы жеке жұмыс

А деңгейі: «Менің Отаным -Қазақстан» тақырыбына сай суреттерді жабыстырып кластер жаса

В деңгейі: Берілген мәтіндердің ішінен «Туған жер» туралы мәтінді тауып, қатесіз көшіріп жаз

С деңгейі «Туған жер-алтын бесігім» тақырыбында эссе жаз

Дескриптор

- Тақырыпқа байланысты суреттерді тауып, кластер жасайды

- «Туған жер» туралы мәтін табады, қатесіз жазады

- Туған жер тақырыбына эссе жаза алады.

Кері байланыс: «Бағдаршам»

5-тапсырма: «Мақал-сөздің мәйегі» жеке жұмыс

Туған жер туралы мақалдардың жалғасын табу

Бағалау:



6 тапсырма: «Ән шырқайық» оқушылардың патриоттық сезімін ояту мақсатында «Атамекен» әнін орындау


Аудиозапись











Сызба





































Плакат, маркер, мамандық суреттері, желім


Видеоролик

























Караоке «Атамекен»әні

Сабақтың соңы

3 минут

Кері байланыс

2 минут

Үйге: «Туған жердің тұрғындары» мазмұнын айту,оқу.

.

Рефлексия.






Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс


Бағалау.

«Бас бармақ» әдісі

Смайлик, «Плюс, минус, қызықты»



1. Дүниетану, еңбекке баулу

2. АКТ арқылы

Сергіту сәттері арқылы сыныпта ынтымақтастық қалыптастырып, жағымды ахуал орнату,сынып тазалығын ұстануға үйрету.

Сабақ бойынша рефлексия

- Сабақ/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

- Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе,неліктен?

- Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

- Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістік\ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?































Жамбыл орта мектебі







Ашық сабақ:

Туған жерімнің тұрғындары





















Өткізген: Адикенова А.С.

Сынып: 2























2019-2020 оқу жылы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Әбдіжәміл Нұрпейісов Туған жерімнің тұрғындары

Автор: Адикенова Алия Сейтхановна

Дата: 18.12.2019

Номер свидетельства: 532690
