kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бастауыш сынып мұғалімі Алдамжар Гульзат Ануаркызы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңартылған білім беру мазмұнына байланысты өзіңіз істеген ҚМЖ- ны қорғау. Егерде сіздерде қиындық тудыратын болса, онда осы сайттан үлгі ретінде алып оындауларыңызға болады. Іске сәт!

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бастауыш сынып мұғалімі Алдамжар Гульзат Ануаркызы»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары  Пәні: Сауат ашу  1- сынып  Бөлімі: Тыңдалым, айтылым  Тақырыбы: Мектебіме саяхат.  Нн дыбысы мен әріпі.  Бастауыш сынып мұғалімі:  Алдамжар Г.А  ЖОББМ № 5

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Сауат ашу

1- сынып

Бөлімі: Тыңдалым, айтылым

Тақырыбы: Мектебіме саяхат.

Нн дыбысы мен әріпі.

Бастауыш сынып мұғалімі:

Алдамжар Г.А

ЖОББМ № 5

. Оқу мақсаты: Сабақ мақсаты: 1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтау. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтай алады. Жазу жолын түсінеді. Көптеген оқушылар: Мәтіннің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтайды. Жазу жолын, жоларалық кеңістіктерді сақтап жазады. Кейбір оқушылар: .  Мәтіннің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын әңгімелеп, талдай алады. Жазу жолын, жоларалық кеңістіктерді, жолдың жоғарғы және төмен сызығын сақтап , сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Бағалау критерийлері: - Әріптерді таниды және ажыратады. - Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Пәнаралық байланыс Музыка, дүниетану.

.

Оқу мақсаты:

Сабақ мақсаты:

1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтау.

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтай алады. Жазу жолын түсінеді.

Көптеген оқушылар: Мәтіннің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтайды. Жазу жолын, жоларалық кеңістіктерді сақтап жазады.

Кейбір оқушылар: . Мәтіннің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын әңгімелеп, талдай алады. Жазу жолын, жоларалық кеңістіктерді, жолдың жоғарғы және төмен сызығын сақтап , сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Бағалау критерийлері:

- Әріптерді таниды және ажыратады.

- Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Пәнаралық байланыс

Музыка, дүниетану.

Проблема шешу мақсатында жеке және топта жұмыс істеу « Бір сөзбен » әдісі Сөздерді буынға бөледі, тапқан сөздерден сөйлем құрастырады және жауаптарын дәлелдейді. (Оқуға деген қызығушылығы артып, сөздік қоры молаяды.)   Белсенді оқу әдістері  Ашық сұрақтарды пайдалану «Бэкроним» әдісі Сурет бойынша тапқан сөздерді байланыстырып сөйлем құрайды, жазады. (Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.)  Зерттеуге негізделген оқу, оның барысында оқушылар мәселені жеке өздері зерделейді «Сұраққа жетіп ал» әдісі  ресурстарды қолданып ең жақын адам , ең қажет асты тауып, сұрақтарға жауап береді. (Таным әрекеті үрдісінде қарым- қатынас шеберлігі дамиды)

Проблема шешу мақсатында жеке және топта жұмыс істеу

« Бір сөзбен » әдісі

Сөздерді буынға бөледі, тапқан сөздерден сөйлем құрастырады және жауаптарын дәлелдейді. (Оқуға деген қызығушылығы артып, сөздік қоры молаяды.)

Белсенді оқу әдістері

Ашық сұрақтарды пайдалану

«Бэкроним» әдісі

Сурет бойынша тапқан сөздерді байланыстырып сөйлем құрайды, жазады.

(Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады.)

Зерттеуге негізделген оқу,

оның барысында оқушылар

мәселені жеке өздері зерделейді

«Сұраққа жетіп ал» әдісі

ресурстарды қолданып ең жақын адам , ең қажет асты тауып, сұрақтарға жауап береді. (Таным әрекеті үрдісінде қарым- қатынас шеберлігі дамиды)

На... А...- на  “ Бэкроним” әдісі Тапсырма №1 (Ж) Берілген суреттің астындағы жазылмай қалған әріпін толықтырып жаз. Тапқан сөздерді байланыстырып сөйлем құра. Жауаптарын дәлелде.   Дескриптор: -Суретке қарап, астында берілген сөзді толықтырып жазады. -Сөздерді буынға бөліп оқиды -Тапқан сөздерден сөйлем құра алады. -Жауаптарын дәлелдеу. Бағалау: “Бағдаршам”  әдісі

На... А...- на

Бэкроним” әдісі

Тапсырма №1 (Ж)

Берілген суреттің астындағы жазылмай қалған әріпін толықтырып жаз. Тапқан сөздерді байланыстырып сөйлем құра.

Жауаптарын дәлелде.

Дескриптор:

-Суретке қарап, астында берілген сөзді толықтырып жазады.

-Сөздерді буынға бөліп оқиды

-Тапқан сөздерден сөйлем құра алады.

-Жауаптарын дәлелдеу.

Бағалау: “Бағдаршам” әдісі

Саралау әдістері      « Диалог және қолдау көрсету » тәсілі арқылы жүзеге асады. -Н дыбысы қалай айтылып тұр? -Н дыбысы қысқа, тез айтылып тұр. -Олай болса бұл қандай дыбыс? -Бұл дауыссыз дыбыс. -Дауыссыз дыбыс қандай түспен белгіленеді? -Дауыссыз дыбыс көгілдір түспен белгіленеді.   Дескриптор: -Н дыбысының қалай айтылуын біледі. -Н дыбысының дауыссыз екендігін айтады    Бағалау: «Баспалдақ» әдісі

Саралау әдістері

« Диалог және қолдау көрсету » тәсілі

арқылы жүзеге асады.

-Н дыбысы қалай айтылып тұр?

-Н дыбысы қысқа, тез айтылып тұр.

-Олай болса бұл қандай дыбыс?

-Бұл дауыссыз дыбыс.

-Дауыссыз дыбыс қандай түспен белгіленеді?

-Дауыссыз дыбыс көгілдір түспен белгіленеді.

Дескриптор:

-Н дыбысының қалай айтылуын біледі.

-Н дыбысының дауыссыз екендігін айтады

Бағалау: «Баспалдақ» әдісі

Критериалды бағалау (қалыптастырушы бағалау)  Тапсырма: (Ө)(Т) «Бір сөзбен» әдісі. Берілген сөздерден «Н» әріпінен басталатын сөздерді теріп , дәптерге жаз. Бағалау критерийлері :   - Әріптерді таниды және ажыратады. -Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Дескриптор: - Н әріпінен басталған сөздерді таба алады. -Өзгенің жұмысын тексеріп, өзіне керегін, қатесін таба алады.   Бағалау:  «Бес саусақ» әдісі

Критериалды бағалау (қалыптастырушы бағалау)

Тапсырма:

(Ө)(Т) «Бір сөзбен» әдісі.

Берілген сөздерден «Н» әріпінен басталатын сөздерді теріп , дәптерге жаз.

Бағалау критерийлері :

- Әріптерді таниды және ажыратады.

-Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Дескриптор:

- Н әріпінен басталған сөздерді таба алады.

-Өзгенің жұмысын тексеріп, өзіне керегін, қатесін таба алады.

Бағалау: «Бес саусақ» әдісі

Белсенді оқу әдістері оқушылардың қызығушылықтарын арттырып , жұмысқа тартатынын түсіндім.  Спиральді оқыта білім беру бағдарламасы жеңіл идеялардан күрделі идеяларға қисынды жолмен асатынын түсіндім.  Саралау әдістері әр оқушыға мақсаттарға жетуге ықпал ететінін білдім. Осы жаңартылған білім беру бағдарламасында әріптестермен тәжірибе алмаса отырып кері байланыс беруді үйрендім . Ы қшамсабақ Ықшамсабақ барысында, уақытты тиімді пайдалану, сабақты жүйелі өткізуге керектігін түсіндім. Осының арқасында өзімнің болашақта өткізетін сабатарымды жүйелі жоспарлаймын деген түйінге келдім. Өзім үшін бұл сабақтан “Бір сөзбен” , “Сұраққа жетіп ал”, “Бэкроним”, “Елші” және тағы басқа көптеген әдіс- тәсілдерді үйрендім. Әріптестерімнен және тренерден алған әдіс – тәсілдерді келешекте қолданамын.

Белсенді оқу әдістері оқушылардың қызығушылықтарын арттырып , жұмысқа тартатынын түсіндім.

Спиральді оқыта білім беру бағдарламасы жеңіл идеялардан күрделі идеяларға қисынды жолмен асатынын түсіндім.

Саралау әдістері әр оқушыға мақсаттарға жетуге ықпал ететінін білдім.

Осы жаңартылған білім беру бағдарламасында әріптестермен тәжірибе алмаса отырып кері байланыс беруді үйрендім .

Ы қшамсабақ

Ықшамсабақ барысында, уақытты тиімді пайдалану, сабақты жүйелі өткізуге керектігін түсіндім. Осының арқасында өзімнің болашақта өткізетін сабатарымды жүйелі жоспарлаймын деген түйінге келдім.

Өзім үшін бұл сабақтан “Бір сөзбен” , “Сұраққа жетіп ал”, “Бэкроним”, “Елші” және тағы басқа көптеген әдіс- тәсілдерді үйрендім. Әріптестерімнен және тренерден алған әдіс – тәсілдерді келешекте қолданамын.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Бастауыш сынып мұғалімі Алдамжар Гульзат Ануаркызы

Автор: Алдамжар Гульзат Ануаркызы

Дата: 24.05.2018

Номер свидетельства: 470864
