Бөлім/бөлімше | 6-бөлім: Салт-дәс-түр және ауыз әдебиеті |
Педагогтің аты-жөні | |
Күні | 28. 02.24ж |
Сыныбы: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Жылыту құрылғысы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.5.4.1 жылыту құрылғыларын анықтау 1.1.2.2 көрсетілген экспериментті түсіндіру |
Сабақтың мақсаты | Жылыту құрылғысымен танысады. Жылыту құралдарын атайды. Қоршағана ортаны бақылайды. |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңі/ уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы ___мин | Сабақ алдындағы жағымды көңіл-күй Психологиялық дайындық | Оқушыларға сабақ алдында жақсы көңіл күй қалыптастыру | МҚ: «жарайсың-дар» | смайликтер |
Сабақтың ортасы ___мин | | Жаңа бөліммен танысады. | Оқушыларға қолдау көрсету МҚ: «жарайсың-дар» «керемет» | Қосымша ақпарат көзі слайд |
___мин | Есіңе түсір адамның тіршілігі үшін не қажет? Адамның тіршілігі үшін ауа, су, жарық пен жылу, қорек керек.Жазда Күн жарығы өте мол. Ол жер бетін жылытады. Далада да, үйдің іші де жылы болады. Ал қыста Күннің қызыуы жеткілікті қыздырмайды. Дала суық болады. Үйлерді қалай жылытады? | Адамның тіршілігі үшін ауа, су, жарық пен жылу, қорек керек екенін, жазда Күннің жарығы өте мол түсетінін, оның жер бетін жылыта-тынын түсінеді. | | Қосымша ақпарат көзі |
Жаңа сабақ ___мин | Көпқабатты үйлерде жылытылады. Ол үшін әр бөлмеге жылу радиаторын орнатады. Жылу радиаторы арқылы ыстық сужүреді. Ол бөлмелерді жылытады. Ғимараттардың бәрі осындай жылыту жүйесіне қосылғандықтан, олардың іші жылы болып тұрады. | Көпқабатты үйлерде жылыты-лады. Ол үшін әр бөлмеге жылу радиаторын орнатады. Ғимараттардың бәрі осындай жылыту жүйесіне қосылғандықтан, олардың іші жылы болып тұрады. | Оқушыларға қолдау көрсету МҚ: «жарайсың-дар» «керемет» | слайд Қосымша ақпарат көзі суреттер |
___мин | Ертеде киіз үйдің ортасында ошақ орнатқан. Оның үстіне қазан қойып, тамақ пісірген. Ошақтың оты үйді жылытатын. Алауошақ немесе Электр радиаторы камин | Ертеде киіз үйдің ортасында ошақ орнатылған. Үйді жылыту үшін үйдің ортасына ошақтың үстіне қазан қойып, тамақ пісірген. Ошақтың оты үйді жылытады. | Тиімді кері байланыс жасау МҚ: «жарайсың-дар» | Қосымша ақпарат көзі слайд |
___мин | Суреттер несімен ұқсас? Айырмашылығы неде? Жылыту құрылғысы не үшін қолданылады? Оны қай мезгілде қолданады? | Суреттегі ұқсастықтарды табады. Айырмашылығын айтады. Жылыту құрылғысы не үшін қолданыла-тынын біледі. Оны қай мезгілде қолданатынын айтады | Тиімді кері байланыс жасау МҚ: «жарайсың-дар» | Оқулық слайд |
___мин | Адам өмірінде жылудың маңызы зор. Күн суығанда үйде жылыту құрылғысын пайдаланады. Жылыту құрылғылары – үйге жылу беретін пеш, радиатор немесе батарея. Суретке қара. Не байқадың? Суреттер несімен ұқсас? Айырмашылығы қандай? | Жылыту құрылғыларының түрімен танысады | Тиімді кері байланыс жасау МҚ: «жарайсың-дар» | Оқулық слайд |
___мин | Салыстырайық. Екі үйді салыстыр. Бұл үйлерде қандай жылыту құрылғылары қолданылады? | Суреттерді салыстырып, өз көзқарасын білдіреді | Тиімді кері байланыс жасау | Оқулық слайд |
Сергіту жаттығуы ___мин | | Ырғаққа қосылып, билейді | МҚ: «жарайсың-дар» | Слайд https://yandex.kz/video/preview/16260619108687161350 |
___мин | | Жылыту құрылғыларын неге терезенің астына орналастырару себебін анықтайды | | Оқулық слайд |
Дәптер-мен жұмыс ___мин | | Дәптерде берілген тапсырманы орындайды | МҚ: «жарайсың-дар» «керемет» «тамаша» | Жұмыс дәптері Слайд |
Сабақтың соңы ___мин | | Сабақ барысында өзіне ұнаған іс-әрекеттерді бағалайды | | |