kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Циркте" сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты:

І. Оқушыларға жаңа лексикалық тақырыпты меңгертіп, грамматикалық тақырыпты меңгерту. Сөздік қорларын байыту.

ІІ. Жаңа сөздер арқылы оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдыларын, ойлау қабілеттерін дамыту.

ІІІ. Мәдени орындарында өздерін дұрыс ұстай алуға үйрету

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Циркте" сабақ жоспары»

Сабақтың тақырыбы: Циркте. 4-сынып

Сабақтың мақсаты:

І. Оқушыларға жаңа лексикалық тақырыпты меңгертіп, грамматикалық тақырыпты меңгерту. Сөздік қорларын байыту.

ІІ. Жаңа сөздер арқылы оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдыларын, ойлау қабілеттерін дамыту.

ІІІ. Мәдени орындарында өздерін дұрыс ұстай алуға үйрету


Сабақтың түрі: жаңа білімді игерту

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, кеспе қағаздар, клоун, бағалау парағы

Сабақтың әдістері: мәнерлеп оқу, баяндау, сұрақ-жауап, түртіп алу стратегиясы, мәтін бөліктерімен жұмыс (араласқан кезең), ойын.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

а) амандасу

ә) кезекшімен диалог

-Сәлеметсіздер ме? (Психологиялық дайындық)

-Балалар, қазір қай жыл мезгілі?

-Көктем жыл мезгілінде неше ай?

-Көктем айларын ата

-Қазір қай ай?

-Сәуірдің нешесі?

-Аптаның қай күні?

-Жақсы, балалар.

-Балалар, өткен сабақта біз не туралы сөйлестік?

Ықтимал жауаптар

-Біздің қаламызда театр бар ма?

-Қай көшеде орналасқан?

-Жақсы балалар. Енді үй жұмысына көшейік. Сендерге театр тақырыбына байланысты диалог құрастыру болды. Қане, кім үй жұмысын бастайды?

-Жақсы, барлығын жақсы орындадыңдар.

-Есікті кім қағып тұр?

-Лера, есікті ашшы?- Қане, көрейікші

(Клоун жүгіріп келіп, балалармен сұхбаттасады)

Клоун (Күлдіргіш): -Сәлеметсіңдер ме, балалар?

Балалар: Сәлеметсіз бе!

-Біз сендерге қайдан келдік?

Балалар: Цирктен

-Дұрыс,біз сендерге цирктен келдік.Сендерге сиқырлы тапсырмалар әкелдім

Мұғалім: Не үшін?

Күлдіргіш:-Кім сабақта тапсырманы көп және дұрыс орындайды, сол маған қонаққа келеді.

Сиқыршы: Сәттілік тілейміз! (10)

Мұғалім:-Балалар бізге кім келді?

Балалар: -Клоундар. Күлдіргіштер

-Олар қайда жұмыс істейді?

-Дұрыс. Біз бүгін сабақта не туралы сөйлесеміз?

-Дұрыс цирк туралы сөйлесеміз

-Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоямыз, не істейміз?

Балалар: біз бүгін сабақта жаңа сөздермен танысамыз, мәтінмен жұмыс жасаймыз.

-Балалар, дәптерімізді ашып бүгінгі күнді жазыңдар.

-Жақсы, бізге күлдіргіш не тастап кетті? Көрейікші. (3)

1-ші топ сендердің топ жетекшілерің кім? Ал, екінші топ ше?

Жақсы онда топ жетекшілері келіп, сиқырлы қалпақтан тапсырманы алыңдар

1-тапсырма.

а) Мәтінді түсініп оқып, бірінші абзацтағы таныс емес сөздерді түртіп алыңдар.

ә) Мәтінді түсініп оқып, екінші абзацтағы таныс емес сөздерді түртіп алыңдар.

Оқылым. Мәтін таратылады.

Біздің қалаға цирк келді. Мен циркке досыммен бардым. Циркте аю мотоцикл жүргізді. Цирктің ішінде клоундар(сайқымазақ) фокус көрсетті. Цирктің іші керемет үлкен. Цирк киіз үйге ұқсайды. Циркте иттер ойнады. Аңдар доппен ойнады. Клоун (сайқымазақ) балаларды күлдірді. Маған цирк ұнады.

Мұғалім оқушылар тапсырманы алған соң, шартын түсіндіреді. (4)

Шарты: -Балалар, сендер әр тапсырманы орындап болған соң, сиқымазақ сендерге сурет тастап кетті. Сабақтың соңында алған суреттерді тақтаға ілесіңдер.

Топтың 1-ші тапсырмасын тексереді. Тақтамен жұмыс. Жаңа сөздерді тақтаға жазып, мәтіндегі қолданыста тұрған сөз тіркесін оқытады.

Мұғалім: -1-ші топ қандай жаңа сөздер таптыңдар?

-Жақсы, ал екінші топ ше?

-Ал енді осы сөздерді мәтіннен тауып көрейікші

-Клоундар не істеді (Клоундар көрсетті )

Клоундар не көрсетті?

-Цирктің іші қандай? (Цирктің іші керемет үлкен)

-Цирк неге ұқсайды? (киіз үйге)

Тұжырым. Сендер 1-інші тапсырманы жақсы орындадыңдар. (Циркке байланысты суреттер)

(5)Сурет беріледі

Жазылым. Интерактивті тақтамен жұмыс. 2-тапсырма. Тақтада жазылған сөздердің септік жалғауын ажырату. 5 минут


-Жақсы, біздің грамматикалық тақырыбымыз септік жалғаулары. Сендер жақсы білесіңдер екен. Сурет беріледі.

-Балалар сендер циркке жиі барасыңдар. Сондықтан қазір сендер цирк туралы сөйлесесіңдер.(2)

Сөйлесім. 3-тапсырма. Тақырыпқа байланысты диалог құрастыру. Екі топ бір-бірімен телефонмен қоңырау шалу арқылы сөйлеседі. (7)

Мысалы

Тұжырым жасау. –Балалар, сендер жақсы сөйлестіңдер. Жаңа сөздермен жұмыс жасадыңдар.

Сурет беріледі.

-Ал, енді жинаған суреттеріңді тақтаға іліңдер. (Ұжымдық жұмыс)

Әр топ жинаған суреттерін тақтаға іледі. Тақтадағы суретке байланысты мұғалім сабақты қорытындылайды. Клоун кіріп келеді.

Мұғалім: -Ой, күлдіргіште келіп қалыпты. Менің оқушыларым сіз берген тапсырмаларды жақсы орындады. Міне, қараңыз. Енді біз сізге қонаққа барамыз.

Күлдіргіш: -Жақсы, онда біз сіздерді циркте тосамыз. Сау болыңдар! (шығып кетеді)

Қорытынды: Жақсы балалар, біздің сабағымыздың мақсаты не болды? Біз сабаққа қойған мақсатқа жеттік пе? Біз не істедік сабақта?

Ықтимал жауаптар.


Тұжырым жасау. Бағалау. (сарапшы бағалайды)

Өте жақсы жұмыс жасаған балалар:

Жақсы жұмыс жасаған балалар:


Үйге тапсырма: жаңа сөздерді пайдаланып, «Цирк» туралы шағын әңгіме құрастыру.




















Біздің қалаға цирк келді. Мен циркке досыммен бардым. Циркте аю мотоцикл жүргізді. Цирктің ішінде клоундар(сайқымазақ) фокус көрсетті. Цирктің іші керемет үлкен.

Цирк киіз үйге ұқсайды. Циркте иттер ойнады. Аңдар доппен ойнады. Клоун (сайқымазақ) балаларды күлдірді. Маған цирк ұнады.



Біздің қалаға цирк келді. Мен циркке досыммен бардым. Циркте аю мотоцикл жүргізді. Цирктің ішінде клоундар(сайқымазақ) фокус көрсетті. Цирктің іші керемет үлкен.

Цирк киіз үйге ұқсайды. Циркте иттер ойнады. Аңдар доппен ойнады. Клоун (сайқымазақ) балаларды күлдірді. Маған цирк ұнады.



Біздің қалаға цирк келді. Мен циркке досыммен бардым. Циркте аю мотоцикл жүргізді. Цирктің ішінде клоундар(сайқымазақ) фокус көрсетті. Цирктің іші керемет үлкен.

Цирк киіз үйге ұқсайды. Циркте иттер ойнады. Аңдар доппен ойнады. Клоун (сайқымазақ) балаларды күлдірді. Маған цирк ұнады.



Біздің қалаға цирк келді. Мен циркке досыммен бардым. Циркте аю мотоцикл жүргізді. Цирктің ішінде клоундар(сайқымазақ) фокус көрсетті. Цирктің іші керемет үлкен.

Цирк киіз үйге ұқсайды. Циркте иттер ойнады. Аңдар доппен ойнады. Клоун (сайқымазақ) балаларды күлдірді. Маған цирк ұнады.



Менің бүгінгі сабағымның тақырыбы: Циркте

Мақсаты: Жаңа лексикалық тақырыпты меңгерту және сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Қолданылған технологиялар элементтері: түртіп алу, мәтін бөліктері, ойын технологиясы, интербелсенді тақтамен жұмыс, сабақта 5 әрекеттер қолдандым.

Сөйлесу барысында құзіреттілік те байқалды. Екі топ бір-бірімен қарым-қатынас жасады.

Жалпы сабақтың басында қойған мақсатыма жеттім. Оқушылар белсенді қатысты.

Топта: 12 оқушы, оның ішінде




























а) Мәтінді түсініп оқып, бірінші абзацтағы таныс емес сөздерді түртіп алыңдар.




ә) Мәтінді түсініп оқып, екінші абзацтағы таныс емес сөздерді түртіп алыңдар.







Тақтада жазылған сөздердің септік жалғауын ажырату




Телефонмен қоңырау шалу


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
"Циркте" сабақ жоспары

Автор: Долголевец Алмагуль Каировна

Дата: 01.05.2019

Номер свидетельства: 508918
