Сынып: 1 Күні: | Барлық оқушы саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Орманға саяхат. Ң дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: ң дыбысы және оның әріп таңбасын таниды. Көбі: ң дыбысы бар сөздерге мысал келтіреді. Кейбірі: ң дыбысы бар сөздерді оқып, әдемі жазады. |
Жетістік критерийлері | ң әріпі бар сөздерді оқып үйренеді. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың дұрыс сөйлеу, жазу дағдыларын қалыптастыру. |
Пәнаралық байланыс | Ана тілі |
АКТ қолдану дағдылары | Таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | ң дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 7 минут | Психологиялық ахуал. Көңілденіп күленіп, Бақытты боп жүремін. Бәрін біліп алатын, Мен ақылды баламын. Өткен тақырыпқа шолу. «Иә» немесе «Жоқ» ойыны. Н дыбысы дауыссыз дыбыс. Далада сөзінде 2 буын бар Ұ дыбысы жуан дауысты дыбыс У дыбысы дауыссыз дыбыс Сылдырмақ сөзінде 3 буын бар. Қ әрпін жазу 2 элементтен тұрады. І дыбысы дауысты дыбыс. Г дыбысы дауысты дыбыс. Ғ әрпін жазу 2 элементтен тұрады. ң әрпінің бас әрпі 4 элементтен тұрады. Оқушылар ауыздарын құлыптап, қолдарының көмегімен сұрақтарға иә немесе жоқ деп жауап береді ң әрпін қайталап, еске түсіру. - ң дыбысы қандай дыбыс? Қане, бәріміз бірге айтып көрейікші. -ң әрпін жазу қанша элементтен тұрады? ң әрпін ауада 3 рет жазып көру. -ң әрпі бар қандай сөздерді білеміз? Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау. | Шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 3 минут 10 минут | Жұмбақтар Табаныма байладым, Ос аяқпен айдадым. (Шаңғы) Сағат сайын қағылады, Тек мектептен табылады. (Қоңырау) Оқулықпен жұмыс. Оқуға қойылатын критерийлерді еске түсіру. Оқылым №1 | Жұмбақ Оқулық |
Сергіту сәті 1 минут | Жолдарыңа үңіліп, Екі бақа жүгіріп, Секіреді, бақ - бақ, Ағаштарды аттап. Олар ерте тұрады, Беті - қолын жуады. Оңға - солға шайқалып, Бақылдайды ән салып. Судан шіркей табады, Өсіп үлкен болады. Бақ - бақ, нақ - нақ, Біздер айттық тақпақ. | Сергіту сәті |
Аяқталуы 7 минут 10 минут | Жаңылтпаш Бұлаң бұлаң еткен бұл аң. Бұлаң десем екен қылаң -Жаңылтпашты алдымен сыбырлап, ақырын дауыспен және қатты дауыспен айту. Айтылым №1 Дескриптор - Жаңылтпашты мұқият тыңдайды -Мұғалімнің соңынан дұрыс қайталайды. -Жаңылмай дұрыс айтады. Дәптермен жұмыс Жазуға қойылатын критерийлерді еске түсіру. Жазылым №3 | Жаңылтпаш Дәптер |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Бағдаршам әдісі. | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |