Күні: 09. 02.19. Сынып: 1 «в» | Мұғалім: Смаилова С Мектеп: Болашақ мектеп - гимназиясы Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Мектебіме саяхат. Н дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылған ын анықтау.1.1.6.1 Сөйлеу барысында сипаттау /салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл, дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасында-ғы кідірісті) қолдану.1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жә не төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Н н дыбысы мен әріп таңбасын біледі. Кеспе әріптер мен сөз құрап, жаза аладыКөбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы тал қылайды.Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Н дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы | |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру2минут | – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы25 минут
| (МК; Ұ) №1 Тыңдалым.Тыңдаған сұхбатта не туралы айтылғанын түсіну.№1. Тыңдалым.Әли мен Мерей арасындағы сұхбатты балаларға тыңдату. Тыңдаған сұхбатта не туралы айтылғанын қаншалықты түсінгендігін сұрақ-жауап әдісі арқылы анықта.(МК; Ө; Ж; Қ) №2. Сурет бойынша диалог. Диалогке қатыса отырып, көркем-сөз тіркестерін орынды қолдану, болжау жасай алу білігін бағалау.Оқушылардың асхана ішіндегі сұхбаттасуға қатысуын ұйымдастыру. Суреттің көмегімен балалар мен аспазшы, балалар мен балалар арасын дағы сұхбатты жүзеге асыру. Сұхбат барысында оқушылардың «Ас бол сын!» «Рақмет», «Астарың дәмді болсын!» т.б. сөздерін қолдануын қада ғалау. Оқушылардың вербалды емес құралдарды қолдану білігін бағалау ды ұйымдастыру. «Анаңды қалай жақсы көретініңді ым-ишара және қи мылмен көрсет» тапсырмасын орындауда әр оқушы өз анасын қалай жақ сы көретіні туралы әңгімелеп, бір-біріне вербалды емес қарым-қатынас құралдарын қолдана отырып көрсетуіне ықпал етіңіз. «Ым-ишара және қимыл да – сөз сияқты түсінісуқұралы» деген тұжырым жасату. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті3 минут | Н әрпіне тақпақ жаттату |
|
Қызықты тапсырма8 минут | №3 Тауып көр.
(МК; Ө; Қ) Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыс тыру және оларды гигиеналық талаптарға сай жазу білігін бағалауды ұй ымдастыру.- Балалар, бүгін біз қандай әріп таңбасымен таныстық?- Н н дыбыс дауысты ма, әлде дауыссыз ба?- Кім н дыбысынан келетін сөздер айтады?- Н н дыбысы сөздердің қай жерлерінде кездеседі? | Түрлі тапсырмалар. Топтастыру.
Оқулық, дәптерлер.
|
Сабақтың соңы2 минут
| РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. |
Бас бармақтар |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
| Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТҚұндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету.Қабілеті жоға -ры оқушыларайтылған сөз -дер мен сөйлем дердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағыОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |