?аза? тілі. 3 сынып.
Саба?ты? та?ырыбы: Етістік. ?айталау.
Саба?ты? ма?саты: Етістік туралы білгендерін ж?йелеу.
К?тілетін н?тиже: етістіктерді с?йлем ішінен таба алады, с?ра?ты ?оя біледі, т?рлерін ажыратады.
Саба?ты? ?дісі: т?сіндіру, с?ра? -жауап, ?здігінен ж?мыс, топты?, ж?пты? ж?мыс.
Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і:
Ппсихологиялы? дайынды?:
Ма?сатымыз - білім алу
Міндетіміз - е?бек ету.
Е?бектену ар?ылы
«5»- ке ?олды жеткізу.
ІІ. ?йге берілген тапсырманы с?рау:
ІІІ. Жа?а та?ырыпты игеру:
-
Саба??а ?ызы?ушылы?тарын ояту:
«Т?сін мені» ойыны.
?р ?атардан бір о?ушы шы?ып, карточкада?ы с?зді ?имылмен к?рсету керек. ?ал?ан о?ушылар ?андай с?з екенін табу керек.
Карточкада?ы с?здер:
О?ИДЫ, ?ШАДЫ, Ж?ЗЕДІ, Ж?ГІРЕДІ, ОТЫРАДЫ, АУЛАЙДЫ.
Біз нені а??арды??
Затты? ?имылын, іс ?рекетін а??арды?.
Ба?алау:
-
Саба?ымызды? ?раны:
С?йлейміз, о?имыз, жазамыз,
Б?рін білуге ?мтыламыз!
-
Флипчартпен ж?мыс: Етістік туралы білгендерін жазу.
Топты? ж?мыс: (машиналар мен кемелер ар?ылы б?лісу)
Топты ба?алау:
-
Кітаппен ж?мыс: ?здік ж?мыс.
24 бет – жатты?у 1
- Жа?шаны? ішіндегі етістіктерді? тиістісін ?ойып, ж?мба?ты к?шіріп жазу.
Сылдырдан (?ашады, ?ор?ады, ж?гіреді)
Шошынып (жортады, шабады, ?алады)
Ба?алау:
Просмотр содержимого документа
«?аза? тілі "Етістік" 3-сынып »
Қазақ тілі. 3 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Етістік. Қайталау.
Сабақтың мақсаты: Етістік туралы білгендерін жүйелеу.
Күтілетін нәтиже: етістіктерді сөйлем ішінен таба алады, сұрақты қоя біледі, түрлерін ажыратады.
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ -жауап, өздігінен жұмыс, топтық, жұптық жұмыс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Ппсихологиялық дайындық:
Мақсатымыз - білім алу
Міндетіміз - еңбек ету.
Еңбектену арқылы
«5»- ке қолды жеткізу.
ІІ. Үйге берілген тапсырманы сұрау:
ІІІ. Жаңа тақырыпты игеру:
Сабаққа қызығушылықтарын ояту:
«Түсін мені» ойыны.
Әр қатардан бір оқушы шығып, карточкадағы сөзді қимылмен көрсету керек. Қалған оқушылар қандай сөз екенін табу керек.
Карточкадағы сөздер:
ОҚИДЫ, ҰШАДЫ, ЖҮЗЕДІ, ЖҮГІРЕДІ, ОТЫРАДЫ, АУЛАЙДЫ.
Біз нені аңғардық?
Заттың қимылын, іс әрекетін аңғардық.
Бағалау:
Сабағымыздың ұраны:
Сөйлейміз, оқимыз, жазамыз,
Бәрін білуге ұмтыламыз!
Флипчартпен жұмыс: Етістік туралы білгендерін жазу.
Топтық жұмыс: (машиналар мен кемелер арқылы бөлісу)
Топты бағалау:
Кітаппен жұмыс: Өздік жұмыс.
24 бет – жаттығу 1
- Жақшаның ішіндегі етістіктердің тиістісін қойып, жұмбақты көшіріп жазу.
Сылдырдан (қашады, қорқады, жүгіреді)
Шошынып (жортады, шабады, қалады)
Бағалау:
Сәкестендіру тесті. Топтық жұмыс (гүлдер арқылы топқа бөлу)
Адасқан сөздерді орнына қою.
Арыстан боздайды
Түйе ақырады
Жылқы маңырайды
Қой мөңірейді
Аю бақырады
Сиыр кісінейді
Бағалау:
Тренинг.
Жаттығу-2. Топтық жұмыс (І,ІІ қатар бойынша)
Бағалау:
Жекелеген жұмыс:
«Кім тез табады» ойыны.
Негізгі, туынды етістіктерді атау.
Бағалау:
Жаттығу 3. Жұптық жұмыс. (екі түрлі түс қалам арқылы бөлу)
- дара, күрделі етістіктерді екі бағанға бөліп жазу.
- өзің қалаған екі үш етістікпен сөйлем құрастыру.
Бағалау:
Өздік жұмыс:
Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазу.
Айгүл кітап ................ .
Әсем қызанақтан салат ..................... .
Үстел үстінде жемістер салынған ыдыс ........ .
Әжесі немересіне қолғап .............. .
Сәуле екі кітап ............ ................ .
IV. Сабақты қорыту:
V. Сабақтан алған әсері:
Өзіңді бағала
Бүгінгі сабақтан не түсіңдің? | |
Бүгінгі түсінігіңді қаншаға бағалар едің? | |
Осы бағаны неліктен таңдадың? | |
VI. Бағалау кезеңі:
Сабақ үстінде жиналған бағаларды санау, ортақ бағаны шығару.
VII. Үйге тапсырма: 25 бет – жаттығу- 4