Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |
2.5.1.1 екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7 екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8 құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару | ||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||
| ||
Кейбір оқушылар: | ||
| ||
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер,слайд | |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,іздену,логика,өз бетімен есеп шығару, көрнекілік. Рефлексия. | |
Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,тарих. | |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басталуы 5 минут | Топқа бөлу 2 минут 4 түрлі маркерер арқылы топқа бөлу
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Бір, екі, үш, Отырамыз тып – тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. | Үстел үстіндегі түрлі түсті маркерлерді алып,түріне сай топтарға бөлінеді
(Қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) |
Ортасы 20 минут | Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Дәптермен жұмыс. Дәптермен, тақтамен жұмыс. Оқулықта берілген есептерді түріне қарай топта, жұпта, жеке орындату.Әр түрлі тәсілмен шығаруға болатын есептер орындату. Тиімді тәсілмен есептер орындату.Баған түрінде жазып,дұрыстығын тексеру.Тапсырмалар орындау соңында кері байланыс орнату. Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне сай бағалап отыру. | «Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі. |