Күні: Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Мен және табиғат.И дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Берілген сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: отбасы мүшелерінің атауын болады Көбі:түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы әңгімелейді Кейбірі: алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | сөздер мен сөйлемдердің дұрыс, нақты қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды үлкенге құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, тіл |
АКТ қолдану дағдылары | сурет , таныстырылым. |
Сабақ барысы: |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | Ширату: Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп бір-біріміздің отбасымызға жақсы тілектер айтып қуаныш сыйлайық! Оқущылардың көңіл күйлерін сұрау. | Шаттық шебері |
Сабақтың ортасы | Ұжымдық жұмыс: Отбасы туралы әңгіме айту. | Таныстырылым, |
Жұптық жұмыс | Жұптар өз отбасы туралы үйден жасап келген суреттер арқылы бір-біріне әңгімелеп беру. | Отбасы суреттері |
Сергіту сәті: | Бір үйде біз нешеуміз? Кел санайық, екеуміз Бас бармағым-атам, Балаң үйрек-әжем, Ортан терек-әкем, Шылдыр шүмек-анам, Кішкене бөбек-мен Бір үйде біз нешеуміз? Бір үйде біз бесеуміз | |
Топтық жұмыс: | Әр топқа берілген постерге отбасы мүшелерін жазу. Жасырынған сөзді оңға оқыса да, солға оқыса да отбасындағы туыстық сөздер шығуы керек.( Ана, ата, апа, іні, аға) Берілген критерий бойынша бағалау. | |
Жазбаша жұмыс | Берілген сөздерді буынға бөліп кестелерге жазу. Қар, қасық, қошақан | |
Сабақтың соңы Қызықты тапсырма | Ойын: «Кім қайда отыруы тиіс?» Шарты: Отбасы мүшелерін тиісті орындарына отырғызып, не үшін отырғызғанын дәлелдеу. | |
Мақал | Әке-асқар тау Ана-ағып жатқан бұлақ Бала-жағасындағы құрақ | |
Рефлексия Еркін микрафон: | | |