kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Денсаулығым – байлығым Мәтін: Байлық пен ақыл (Ертегі)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Дауыстап, анық, рөлге бөліп оқи алады;

Шығарманың мазмұнын түсінеді және қарапайым сұрақтарға жауап бере алады;

Өмірмен байланыстыра отырып, дәлелдемелер келтіре алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Денсаулығым – байлығым Мәтін: Байлық пен ақыл (Ертегі)»



Сабақ: Әдебиеттік оқу

Мектеп: №11 МФММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: А.Нургазиева


Сынып: 2

Қатысқандар саны: 25

Қатыспағандар саны: 0

Бөлім

2 «Оқылым»

Бөлімше

2.1 Оқу түрлерін қолдану

2.3 Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

2.2.1.1 мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу /рөлге бөліп/ мәнерлеп оқу.

2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау

Ортақ тақырыбы

Дені саудың – жаны сау

Сабақтың тақырыбы

Денсаулығым – байлығым

Мәтін: Байлық пен ақыл (Ертегі)

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқиды, рөлге бөліп оқиды, мәнерлеп оқиды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыпты болжайды, шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды, мақал – мәтелдердің мағынасын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: Көркем сөйлей алады, қосымша нақыл сөздер қосып айта алады.

Бағалау

критерийлері (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже)

Дауыстап, анық, рөлге бөліп оқи алады;

Шығарманың мазмұнын түсінеді және қарапайым сұрақтарға жауап бере алады;

Өмірмен байланыстыра отырып, дәлелдемелер келтіре алады.

Тілдік мақсаттары

Тілдік дағдылар:

Оқылым- дауыстап, анық, рөлге бөліп оқиды.

Айтылым-шығарманы тақырыбына сай ондағы негізгі ойды анықтап айтады.

Тыңдалым-электронды оқу құралы арқылы тыңдайды.

Жазылым –өз ойын жазады.

Терминология:

Еңбек-труд-work

Қайрат-сила-force

Жігер-воля-power

Мұрагер-наследник-heriter

Сөз тіркестері: асыл киім, асыл тасты жүзік, әшекейленген белдік




Пәнаралық байланыс

Дүниетану, еңбекке баулу

Құндылықтарды дарыту

Әлемде табысты әлеуметтенуге ықпал ететін еңбек және шығармашылық

АКТ қолдану дағдылары

Ресурстар

Интербелсенді тақта, электронды оқу құралы

Алдыңғы оқу/ Бастапқы білі

Дене мүшем сау болсын



















-

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар


Сыныпты қалпына келтіру




Үй жұмысын сұрау


Ресурстар

Басталуы

5 минут





Ынтымақтастықты қалыптастыру;

Шаттық шеңбері

Денсаулыққа ,байлыққа байланысты әрбір оқушы бір сөзден айтады.

Сәйкестендіру әдісі арқылы оқушыларға аты жазылған қима қағаздарды тарата отырып, үш топқа саралап бөлемін.

1-топ Еңбек

2-топ Қайрат

3-топ Жігер





Қима қағаздар


Сабақтың ортасы

30 минут

1-тапсырма. о/м. 2.2.1.1.Ұжымдық. Айтылым, тыңдалым.

Электронды оқулықтан «Байлық пен ақыл» ертегісінің автор сөзін тыңдату.

А) «Миға шабуыл» әдісі.

- Қандай ертегілерді білеміз?

- Ертегілер неше топқа бөлінеді?

-Біз бүгін қандай ертегі түрімен танысамыз?









Ә) Электронды оқу құралынан «Байлық пен ақыл» ертегісіндегі автор сөзін тыңдату. Ертегі әрі қарай қалай жалғасын табады?(болжау )

-Ертегі қалай жалғасын табады?

-Қалай ойлайсыздар?


В)Мәтінді оқу. Іштей оқу.

Сұрақ-жауап.

-Ертегі қалай аяқталады?

-Ертегі не туралы?

-Ертегінің қай түріне жатады?

Г) Топтық жұмыс: Оқылым, тыңдалым, айтылым (тілдік дағды)

1-топ. Рөлге бөліп оқиды.

2-топ. Сұрақтар дайындайды.(мә

тінде айтылатын бұйымдардың кімге тиісті екенін және негізгі ойды анықтау)

3-топ нақыл сөздерді және мақал-мәтелдерді,

сөз тіркестерін мәтін ішінен табады.

Дескриптор:

Білім алушылар рөлге бөліп оқи алады.

Оқылған мәтін бойынша сұрақ қоя біледі.

Сәйкестендіру арқылы қажетті бұйымды табады.

Сұраққа сай нақты жауап бере алады.

Көркем сөздерді қолдана алады.

ҚБ. Смайликтер тарату


Сергіту сәті: «Ертегілер»


2-тапсырма. Оқылым.Айтылым

Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

1-білім алушы: Оқылым

Мәтіннен кенже ұлдың жауабын тауып оқиды.

(Менде асыл тасты жүзік те, сәнді киім де қымбат тастармен әшекейленген белдік те жоқ. Тек еңбексүйгіш екі қолым, қайрат-жігерге толы жүрегім бар.)

2-білім алушы: Айтылым

Кенже ұлдың байлығын айтады.

-Балалар, кенже ұлдың жауабынан нені ұқтыңыздар?

-Сіздерге кімнің жауабы ұнады?

-Сонымен, ақылы мен байлығы сай мұрагер болу үшін қандай қасиеттер керек екен?

(Топтың атының қойылуы кенже ұлдың жауабына байланысты )

Еңбек

Қайрат

Жігер



Дескриптор:

Мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқи алады. Мұғалімнің көмегімен шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды.

Сұрақтардың толық жауабын таба алады.

ҚБ:қол шапалақтау, ым-ишара әдісі


3-тапсырма. Жеке жұмыс. Жазылым

Ерінбей еңбек етіп, қайрат –жігерге толы жүрегіңмен көп ақша жинадың делік. Ол ақшаны қайда жұмсар едің?

Дескриптор:

Білім алушы өзінің арман, мақсаттарын жаза алады.

ҚБ: қол шапалақтау, бағалау түстер жасыл,қызыл,сары












интербелсенді тақта

Электронды оқу құралы



























































Мәтінге байланысты суреттер, ұлттық киімдер





Аяқталуы

5 минут

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»

Бағалау: Ауызша (топқа рухани жаңғыру суретін тарату)

Үйге: Мұрагер сөзіне дерек жинап келу. Жеті атасын білу.



стикерлер




Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?



Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз?


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?

1.

2.














































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Денсаулығым – байлығым Мәтін: Байлық пен ақыл (Ертегі)

Автор: Нургазиева Аманкул Мырзабаевна

Дата: 08.11.2018

Номер свидетельства: 484364
