kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Для учителей начального класса. По казахскому литература

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ жоспары»


Пән: Әдебиеттік оқу

Бөлім: Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Сынып: 3 «Д»

Мектеп: «№188 мектеп-гимназия» КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Әуеш Г.Ә

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Нағыз достық

Марк Твен «Батылдық»

Оқу мақсаттары

3.2.6.1 кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп бағалау

3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау

3.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: шығарманың жанрлық ерекшелігін анықтай алады, кейіпкердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып баға береді

Көпшілік оқушылар:кейіпкердің мінез-құлқының өзгеру себебін талдау жасай алады, сөйлеу барысында суреттерді қолданады

Кейбір оқушылар: кейіпкердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептеріне баға беріп,өзінің бойындағы қасиеттерді байланыстырады.

Бағалау критерийлері

  • Шығарманың жанрлық ерекшелінгін анықтай алады;

  • Кейіпкерлердің портретін сипаттайды

  • Кейіпкерлердің іс-әрекетіне қарап мінез-құлқына баға береді

  • Сөйлеу барысында суретті қолданады

Тірек сөздер

Батылдық,нағыз дос, түйреуіш,найзағайдай жарқ етті

Құндылықтарды дарыту

Топтық,жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру.Өзара көмек, достық, адалдық, шығармашылық құндылықтары қалыптасады

Пәнаралық байланыстар

Диалог, өз ойын білдіруде сөздерді орынды қолдану кезінде қазақ тілі пәнімен байланыс жасалады.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы білімді игеру

Шығарма жанрларын біледі, сөйлеу барысында суреттеі қолдана алады.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1-5минут

Топқа бөлу:


Мейірімділік

Адалдық



Сүйіспеншілік

Қамқорлық







Алдыңғы білім

Сұрақтар:

  1. Автор туралы не білесің?

  2. Әңгіме қалай басталды?

  3. Бекки неге ашуланды?

  4. Оқиға қалай жалғасуы мүмкін?










Ширату тапсырмасы

1. Видеожазбаны оқушылар назарына ұсыну.


2.Бұл ой сергек оқушылардың ұйымшылдыққа деген ынта-ықыластарын арттыруға бағытталған.

Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерімен таныстыру.

«Менің ойым»

  1. Дос деген кім?

  2. Досыңыздың басына қиындық түсті, не істейсіз?

  3. Досыңды неге теңер едің?

  4. Менің достарым көп болу үшін не істеуім керек?








Түрлі түсті қима қағаздар












«Балмұздақ» әдісі











1-3 слайд

Сабақтың ортасы

6-9 минут
















10-15минут















19-24 минут










25-30 минут














31-37минут

Білу

Нағыз дос сен қателік жіберген кезде жаныңнан табылады. Ал сен дұрыс жүрсең,бәрі сенімен бірге

Марк Твен

Қанатты сөздер мақал-мәтелдерге ұқсас. Ол терең ойға құрылған көлемі шағын нақыл сөздерге жатады. Көбінесе қанатты сөздердің авторы болады. Кестені толтыру. Дәптермен жұмыс.


Жанры

Ұқсастығы

Айырмашылығы

Мақал- мәтелдер



Қанатты сөздер




1-тапсырма

Марк Твен «Батылдық» мәтінін «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу. Мәтінннің бір бөлігін оқығанна кейін оқиға қалай жалғасады деп оқушылардан сұраңыз. Оқушылар өз ойын білдіргеннен кейін келесі бөлігін оқып, жасаған болжамдарымен салыстыру. Осылайша мәтінді тұтас оқиды. Мәтін бойынша сұрақтар қойылады. Түсініксіз сөздермен жұмыс жүргізіледі.

-Сабақ кезінде сыныптағы оқушылар неге тып- тыныш отыр деп ойлайсыңдар?

-Том неге Доббис мырзаның әр қимылын бақылап отырды?

-Мұғалім неліктен ашуланды? Себебін мысалмен дәлелде.

-Том Беккиді неге құтқарғысы келді?

-Том неліктен мойындады?

-Сенің ойынша Томның жасаған әрекеті дұрыс па?

Саралау: Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады,бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі.

Топтық жұмыс

1-топ: Мәтінді тізбектей оқу

2-топ: 5 жолды өлең

3-топ: Рөлге бөліп оқу

4-топ: Постер қорғау (Дос қандай болу керек?)

ҚБ «Бір- бірін бағалау»

Топтар бір -бірінің жұмысын бағалау арқылы әр топ жұмысында нені жақсарту керектігін анықтайды


2-тапсырма

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Кейіпкердің іс-әрекеті неге өзгергенін мәтінге сүйеніп түсіндір.

Беккидің іс-әрекетіне деген Томның бастапқы ойы қандай еді? Ол неліктен пікірін өзгертті деп ойлайсың? Томның іс-әрекетіне баға бер.

Саралау:Кейіпкердің іс-әрекеті неге өзгергенін мәтінен тауып, түртіп алады және өзгерген себептерін талқылап ортада түсіндіреді

3-тапсырма

(Ө;ЖЖ) Суреттерді қолданып, мәтіндегі оқиғаны әңгімелеп айт.


Саралау: тапсырма бойынша саралау жасалады. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Кейбір оқушыларға жетекші сұрақтар қойылады.

ҚБ оқушылардың бірін – бірі бағалауы.

4-тапсырма

(Ө;Т) Мәтін әрі қарай қалай жалғасты деп ойлайсың? Доббис мырза не істеуі мүмкін? Том не істейді? Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салады. Оқиға қосып мәтінді жалғастырып жазады.

Саралау: тапсырма арқылы саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Кейбір оқушыларға сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады.

Суреттегі кейіпкерлер қайткенде достаса алады?


Оқулық 60 бет





















Оқулық 61-62 беттер













Маркер, оқулық, А3, желім, қима қағаздар





















«Автор орындығы»

13-слайд

Сабақтың соңы

37-40 минут













15-слайд

Саралау

Тапсырма бойынша саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Кейбір оқушыларға қолдау көрсетіледі. Жетекші сұрақтар қойылады, сөздер мен сөз тіркестері беріледі. Оқушылар бірлесе жұмыс жасайды, бір – біріне көмектеседі. Өзіне деген сенімділік артады.

Бағалау

«Бір- бірін бағалау» әдісі

«Смайликтер» әдісі

Дескриптор

  • Кейіпкердің мінез

құлқы мен іс-әрекеттерін сипаттайтын бөлікті табады

  • Кейіпкердің көңіл

күйінің өзгеру себебін анықтайды

  • Кейіпкерді сипаттап

мінездеме береді

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топ ережесін сақтау ескеріледі.


Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?













Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ жоспары

Автор: Әуеш Гаухар Әділқызы

Дата: 05.11.2018

Номер свидетельства: 483643
