kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

1 жарты жылды? талдау 4а сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

?дістемелік  та?ырып:

«Ойлау,с?йлеу, ар?ылы  о?у ж?не о?ыту»

Ма?саты:

О?у мен  о?ытуда?ы  о?ушыларды? ойлау,с?йлеу ?абілеттіліктерін  зерттеу с?ра?тар ар?ылы   дамыта отырып, с?йлеу м?дениетін  ?алыптастыру.

             2013-2014

              о?у  жылы         П?ндер

4 «А» сынып

1-то?сан

2- то?сан

К?терілу, т?су  себебіне ?ыс?аша т?сінік

Сапасы

?лгірімі

СОУ

Сапасы

?лгірімі

СОУ

1-то?санда

2- то?санда

Математка

100%

46%

74%

100%

72%

66%

О?ушыларды? те?деу есептер шы?ару?а,ауызша ж?мыс жасай  білуге,к?пта?балы  сандарды  к?бейту ж?не  б?лу амалдарын орындау ж?не ?алды?пен б?лу  есептерді  д?рыс  шы?ара алмауларынан т?су себебі.

О?ушыларады? I- то?санда ?ткен саба?тарда та?ырыптарды игерген білімдеріне байланысты білім сапсыны?  к?терілу  себебі  де  осында.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«1 жарты жылды? талдау 4а сынып »

Абильдина К.С. Сабақ беретін - 4 «А» сынып

2014 – 2015 оқу жылы , І- жарты жылдық оқу және оқыту жұмысына талдау




Әдістемелік тақырып:

«Ойлау,сөйлеу, арқылы оқу және оқыту»


Мақсаты:

Оқу мен оқытудағы оқушылардың ойлау,сөйлеу қабілеттіліктерін зерттеу сұрақтар арқылы дамыта отырып, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.



2013-2014

оқу жылы Пәндер

4 «А» сынып


1-тоқсан



2- тоқсан


Көтерілу, түсу себебіне қысқаша түсінік

Сапасы

Үлгірімі

СОУ

Сапасы

Үлгірімі

СОУ

1-тоқсанда

2- тоқсанда


Математка

100%

46%

74%

100%

72%

66%

Оқушылардың теңдеу есептер шығаруға,ауызша жұмыс жасай білуге ,көптаңбалы сандарды көбейту және бөлу амалдарын орындау және қалдықпен бөлу есептерді дұрыс шығара алмауларынан түсу себебі.

Оқушыларадың I- тоқсанда өткен сабақтарда тақырыптарды игерген білімдеріне байланысты білім сапсының көтерілу себебі де осында.



Матиматика пәні бойынша диаграмма
















2013-2014

оқу жылы



Пәндер

4 «А» сынып


1-тоқсан


2- тоқсан




Көтерілу, түсу себебіне қысқаша түсінік

Сапасы

Үлгірімі

СОУ

Сапасы

Үлгірімі

СОУ

1-тоқсанда

2- тоқсанда


Қазақ тілі

100%

53 %

80%

100%

61%

55%

Түсу себебі жазба жұмыста сөздерді тастап кетулерінен және әріптердің орындарын шатастырудан ,екі баланың сабаққа қатыспауынан білім сапасы түсіп кетті.

Көтерілу себебі

I – тоқсанда жіберілген қателерді түзетіп,жазба жұмысты оқушылар жақсы орындауларына байланысты .




Қазақ тілі пәні бойынша диаграмма






2013-2014

оқу жылы



Пәндер

4 «А» сынып


1-тоқсан


2- тоқсан




Көтерілу, түсу себебіне қысқаша түсінік

Сапасы

Үлгірімі

Сапасы

Үлгірімі

1-тоқсанда

2- тоқсанда


Ана тілі

100%

64 %

100%

61%

75 -80 сөз оқу жылдамдығының көтерілу себебі

11 оқушы оқу нормасын өте жақсы орындаған үшін көтеріліп отыр.

75-80 сөз оқу жылдамдығынығ түсі себебі 9 оқушы оқу нормасын орындады және екі баланың сабаққа келмеуі кедергі болды.


Ана тілі пәні бойынша диаграмма




Пән: Ана тілі

Сынып : 4 «А»

Күні: 8.12.14.

Қысқа мерзімді жоспарлау

Сабақтың тақырыбы

Б. Соқпақбаев Ағаштар неге ашуланады?

Мақсаты

Бердібек Соқпақбаевтің Ағаштар неге ашуланады ? әңгімесімен толық танысып,әңгіменің тақырыбын мәтінге сүйене отырып, мазмұнын түсіну.Мәтіннің мазмұнын талдау ,сыни –тұрғыдан ойлау арқылы өз пікірлерін ашық айтуға үйрену.

Оқу нәтижесі

Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Әңгімелей, талдай алады.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Негізігі

дереккөздер, ресурстар

Психологиялық дайындық






Топқа бөлу

« Біздің сынып »тренингі

1,2,3

Сыныптың іші тып -тыныш

Жалқаулықты тастаймыз

Біз сабақты бастаймыз.




Оқушылар қима – қағазда жазылған ағаштардың түрлеріне байланысты 4 топқа бөлінеді.




Оқушылар хормен

айтады.





Оқушылар қайың,бәйтерек,

емен,терек арқылы

4 топқа бөлінеді.




Интерактивті тақта






Қима – қағаздар


«Алма теру» ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру











Сөзжұмбақты

шешу










  • Қанатқа әкесі сыйлаған компастың қандай ерекшелігі бар?

  • Балалар қайда барды?

  • Боданның компасқа қатты қызыққанын оның қай сөздерінен байқауға болады?

  • Бодан компасты не істеді?Оның орнында болсаң не істер едің?


Жаңа сабақтың тақырыбын сөзжұмбақ арқылы шешу.

  • Әкеңнің әкесі?(ата)

  • Шипалы судың бір түрі? (сарыағаш)

  • Киелі құс? (аққу)

  • Жаңа жылдың сәні? (шырша)




Оқушылар

жерде шашылып жатқан алмаларда жазылған сұрақтарды оқып, жауап береді де,тақтадағы ағашқа апарып жапсырады.





Оқушылар тақтада ілінген сөзжұмбақты шешеді.



Тақтада

ілінген ағаш















Тақта,сөзжұмбақ,маркер.

Жаңа сабақты түсіндіру



















« Топтастыру»

әдісі

Бердібек Соқпақбаев 1924жылы

13қазанда туған дүниеге келген.

Бердібек Соқпақбаев Абай

атындағы Педагогикалық

Институт бітіріп, Мұғалім болып жұмыс жасаған.Бердібек Соқбақпаев балалар әдебиетінің негізін салған, балаларға арнап шығармалар жазған ақын – жазушы.Балалар жазушысы Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым –Қожа » атты шығармасы , «Компас » , «Ағаштар неге ашуланады?» атты әңгімелері бар.Сонымен қатар «Жекпе жек» атты кітабы жарыққа шыққан.


« Ағаш » сөзін

топтастыру



















Оқушылар ағаш сөзін топтастырады



















А3 қағаз,

маркер


«Джигсо»

әдісі

1,2,3,4 – деп санап топқа бөлінеді.

  1. топ,2- топ, 3- топ,4- топ мәтінді оқып ,талдап береді.қайта топтарына келеді.


Әр топтардағы оқушылар мәтінді өзара мазмұнын талдап,топ ішіндегі оқушылардың біреуі баяндап береді.



Оқулық



Жаңа сабақты бекіту

Шығармашы-лық тапсырма


Қайың тобы:Мақал – мәтелді жалғастыру.

Бәйтерек тобы:

«Еңбек етсең ерінбей» тақырыбына шағын эссе жазу.

Емен тобы: ағаштың суретін салу.

Терек тобы:Мәтіндегі ағаштардың Алмабекке қойған кінәсін мына кестеге жазып шығу.





Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды





Маркер, А3 қағаз,

Кесте.



Сергіту сәті



« Қызыл өрік » сергіту сәті жүргізіледі.

Оқушылар «Қызыл өрік »сергіту сәтін қимыл – қозғалыстары арқылы көрсетеді.


Интерактивтік


Дарынды және Талантты балармен жұмыс

  • Кәрі еменің сөзін тауып оқы.

  • Бердібек Соқпақбаев өмірі мен шығармалары туралы айтып бер.



Дарынды және талантты оқушылар жеке тапсырмалармен жұмыс жасайды.



Оқулық

Жас ерекшеліктеріне байланысты

«Ойлы болсаң, озып көр»

ойыны

Мақалдың жалғасын табу.

  • . Ағаш айғайға құламайды.

  • Ағашты жемісінен таниды, 
    Адамды ісінен таниды.

  • Бір ағаш кессең,он ағаш

  • ек.   

 Ағаш тамырынан су ішер.


Оқушылар мақалдың жалғасын табады.



Интерактивтік тақта








Жаңа сабақты қорыту

Сұрақ – жауап арқылы

1.Оқушылар бүгін қандай тақырыппен таныс болдық?

2.Бердібек Соқпақбаевтің қандай шығармаларымен таныс болдындар?

3.Алмабектің жіберген кемшілігі неде?

4.Ағаштар Алмабекті қалай жазалады?

5.Алмабек өз кемшілігін қалай түзеді?

6.Егер Алмабек ағаштардан кешірім сұрамағанда не болареді?


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.



Мұғалімнің сұрақ қою арқылы

Үйге тапсырма

Мәтінді түсініп оқып,

мазмұнын айту.

Оқушылар өз еріктермен ізденіп оқиды

Оқулық

Ана тілі

Бағалау.

Формативті бағалау: Оқушылар бүгінгі сабақта геометриялық фигуралар арқылы бағалайды.

Оқушылар өздерінің білімін геометриялық фигуралар арқылы бағалай



алады.

геометриялық фигуралар

Ашық сабақ өткіздім.Сабақтың мақсатына жетің бе? жетпедің бе ? деген бірнеше сұрақтар қамтылды. Менің бұл ашық сабағымда кеткен қателіктерімді алдағы уақытта түзетуіме кеңестері мен ұсыныстарын білдірді.

Мен әр сабақтарымда топпен жұмысты қолданамын.

Мен қолданатын технологияларым;

  • Сын тұрғыдан ойлауға үйрету

  • Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

  • Талантты және дарынды балаларды оқыту

  • АҚТ

  • Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

  • Оқытудағы басқару және көшбасшылық



Осы аталған технологияларды пайдаланған кезінде оқушылардың сабақтарды қызықты,ұғымды, түсінікті , нәтижелі сабақтың мақсатын аша білу,талқылай,талдай,жинақтай,бағалай түсінулерін көрген кезде, мен осы технологиялармен сабақ өткізгенді ұнатым. Бұл технологияларды сабақтарымда пайдаланған кезімде балаларымның топпен жұмыс жасай білулерін,ашық және жабық сұрақтар қоя білуге,талантты және дарынды балаларымның бар екенін көрдім.

(топпен жұмыс,постер қорғау,ашық және жабық сұрақтар, дана үкі әдісі,ББҮ- әдісі) осындай әдіс – тәсілдерді пайдалана отырып, оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау арқылы өз ойларын жеткізуге қызығушылықтарын,шығармашылық қабілеттерін туғыздым.


Топқа бөліну «Әткеншек әдісі »

Үй тапсырмасын тексеру


«Топтастыру әдісі» «Топпен жұмыс»

«постер қорғау » «жұппен жұмыс»


Әлсіз оқушымен жұмыс жасаған кезде постер құруға, қорғауға,өз ойын еркін айта алуға, топпен жұмыс жасаған кезде Хасен Әлихан өзін – өзі көрсете білді .



Әдістемелік тақырыбым бойынша жеті модульді пайдалана отырып,өзімнің білімімді одан әрі жетілдіру арқылы жетістіктерге жетуге тырысамын .

Алдағы 2 ж.ж. орта мерзімді және қысқа мерзімді жоспар құрып,жаңа технология бойынша жұмыс жасаймын деп ойлаймын.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
1 жарты жылды? талдау 4а сынып

Автор: Абильдина Камшат Сейтбековна

Дата: 08.09.2015

Номер свидетельства: 229466
