kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ліппеге ал?ыс!

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы:   ?ліппеге ал?ыс!

Саба?ты?  ма?саты:  О?у?а ,жазу?а ?йреткен ?ліппе о?улы?ынан ал?ан білімдерін тияна?тау.

Саба?ты?   к?рнекілігі: ?ріптер жазыл?ан шарлар, интербелсенді та?та,кейіпкерлер.

Саба?ты?   ?діс-т?сілдері:с?ра?-жауап, т?сіндіру, ой ша?ыру, 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ліппеге ал?ыс! »

Сабақтың тақырыбы: Әліппеге алғыс!

Сабақтың мақсаты: Оқуға ,жазуға үйреткен әліппе оқулығынан алған білімдерін тиянақтау.

Сабақтың көрнекілігі: әріптер жазылған шарлар, интербелсенді тақта,кейіпкерлер.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:сұрақ-жауап, түсіндіру, ой шақыру,

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезең.

Психологиялық кезең.

Қызығушылығын ояту.

Мағынаны ашу

Мұғалім:
Өмірде бәрі де кішкентайдан яғни : дәннен-нан, шуақтан-күн, кірпіштен-үй, білім- ең алғашқы кітаптан, яғни Әліппеден басталды. Қыркүйек айынан бастап, әр парағын аша отырып, бізді достыққа, мейірімділікке, жақсы мен жаманды айыра білуге үйреткен Әліппеге арналған Алғыс сабағымызды

1. (Сол кезде сыныпқа Бауырсақ кіреді.Өзі жылаған. )

Бауырсақ: Балалар, мен атам мен әжемнен адасып қалдым. Үйімді мына картадан тауып алуға болады. Бірақ мен оқу, жазу білмеймін. Сендер көмектессеңдер екен. Міне, қарандаршы, (үш топқа үш тапсырманы таратып, картаны іліп қою, беріп, өзі барып отырады)

Мұғалім: Балалар, қане, көмектесейік.

Әр топ тапсырманы орындайды.

І тапсырма

ІІ тапсырма

ІІІ тапсырма

Дыбыстық талдау жасау.

Ба-тыс


Дауысты дыбысты қызыл, дауыссызды көк қарындаштармен қоршау

Адасқан әріптер ойыны

Бауырсақ: Рахмет сендерге, мен үйімді тез арада тауып аламын.(кетеді)

Мұғалім:

Балалар сендердің Бауырсаққа көмектесулеріңе себепкер болған Әліппе оқулығы , солай емес пе ? Әліппедін тағы не үйрендіңдер?

Тақпақ оқу (үш топтан кезекпен тұрып, тақпақ оқу)

Олжас:

Қырық екі әріппен А-дан бастап оқыдық.

Таныстырған әліппем Аяқтадық Я-мен.

Ежіктемей сөздерді Маржандай қып жазуды

Оқи алам танып мен Жаза аламын қаламмен


Әліппені оқыған, Әліппеден бастаған,

Данышпаның,данаң да Білім жолын ғалым да

Әліппені тоқыған, Әліппені ашпаған,

Әкем менен анам да Жоқ өмірде дарын да.

2. (Сол кезде сыныпқа Ай кіреді. Өзі ренжіген. )

Ай: Мен әтешті ренжітіп, жерге итеріп жіберіп едім, енді досымды сағынып жүрмін. Мен оған барып едім, ол маған, мына тапсырмаларды шешуге көмектессең, бәрін кешіріп, сенімен қайтадан дос боламын деді. Досыммен татуласуға көмектесіңіздерші.

Оқушы: (орнынан тұрып, ай сен уайымдама, біз саған қол ұшымызды береміз. )

І тапсырма

ІІ тапсырма

ІІІ тапсырма

Буындардан сөз құру.

Ке-ші-рім.


Ереже сөзде қанша д/ы болса, сонша буын

Ай, аспан, әтеш, дос,

Саханалу

Әтеш пен Ай

Оқушы: Құрметті Ай Әтешпен достығыңды үзбе. Жүз теңгң ақшаң болғанша, жүз досың болсын.

Ай: Рахмет,Енді сендер де мені достарымсыңдарсыңдар.Ал мен тез арада әтеш досыма барайын. Қош сау болыңдар! (кетеді)

Ән: Әліппе

3. Саханалау( оқушы мен анасы кіреді)

Сценка "Қажеті жоқ сабақ".

Ұлы: Мен ойлаймын, жазу тақпақ жаттаудан да қиын. Тақпақты балабақ шада, үйде де жаттадық. Мысалы дауыстап оқығанда егер сөзді ұмытып қалсаң, саған біреу көмектеседі.Ал жазуда ешкім саған көмектеспейді. Бұл жерден ешкімнен көмек ала алмайсың.

Анасы: (дәптердегі жазуын көріп) Ой, ой, ой!
Ұлы:  Анашым, айтшы бұл сабақ кімге керек?
Анасы: Қандай сабақ?
Ұлы:  Жазу сабағы
Анасы: Ә-Ә,солай ма, сен жазу жаза алмасаң, кім болғың келеді?
Ұлы:  Иә, расында да, Ұшқыштар жазады, оны кинодан көрдім, дәрігерлер де жазады. Қолға қалам ұстамайтын, жазу жазбайтын жұмыс бар ма екен?

Оқушы: (отырып, балаларға қарап,ойланып айтады)

Иә, алғашқыда бізге өте қиын болды.Қалам ұстау, жазу қиынға түсті. Бірақ біз бәрінде үйрендік. Қатты шаршаған кезде сергіту сәтін жасадық.

Сергіту сәті.

(Сол кезде сыныпқа мияулап Мысық кіреді. Өзі ренжіген. )

Мысық:

Мақта қыздың айранын төгіп тастап едім. Соны қайтаруға көмектесіңдерші.

Айранды неден сұрау керектігі мына тапсырмалардың ішінде жазулы,бірақ мен-мен оқи білмеймін. (тапсырмаларды таратады)

Оқушы: уайымдама мысық, біз саған көмектесеміз.

І тапсырма

ІІ тапсырма

ІІІ тапсырма

Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді сйкестендіру.

Рөлге бөліп оқу.

Сөзжұмбақ шешу.

Сиырдан сұрау

Әліппе сөйлейді : (Сөзін слайдтан сөйлеу)

Құрметті балалар, сендерден көмек сұрап келгендерге көмектесіп жатқандарыңды сырттан бақылап отырып, қуанып отырмын. Мен сендерге ризамын. Мені парақтай отыра, өздеріңе көп білім нәрін жинаған екенсіңдер.

Ән: Рахмет саған Әліппе

Жігіт болып киінген бір бала кіреді:

Балалар, мені әкем ең қасиетті жеміс іздеуге жібірген еді. Сол жемісті мен таптым. Сол жемісті сендерге сыйлағым келеді. Себебі, сендер білім қуған оқушылар екендеріңді байқадым. Менің сендерге әкелген ең қасиетті жемісім: Ана тілі кітабы. Бұл кітаптан сендер көп-көп білім аласыңдар. Мінекей, (қорапты тастап кету)

Оқушы. Рахмет сізге ,ағай, біз сіздің сеніміңізді ақтаймыз деп уәде береміз.

Мұғалім:Құрметті балалар бүгінгі сабағымызда аяқталып қалды. Бүгінгі сабақта сендер көп жақсы игі істер атқардыңдар. Әліппе сенрге риза болғаны сонша, сендерді мына медальдармен мараппаттауды ұсынды. (медальды мен кітапшаны тапсыру)




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
?ліппеге ал?ыс!

Автор: Сатубалдинова Алмагуль Амангельдинована

Дата: 16.02.2015

Номер свидетельства: 174380
