Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей
Сабақтың тақырыбы: Күйдің Қаршығасы
Сабақтың мақсаты: Күй дүлдүлі Қаршыға Ахмедияровпен таныстыру, өнерін үлгі тұту. Күйшілік дәстүрдің мән - мағынасын түсіну. Күй өнеріне оқушылардың қызығушылығын арттыру.
Музыка тыңдау барысында оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.
Еркін сөйлеуі мен сөздік қорын молайту, дамыту.
Сабақтың типі: аралас
Сабақтың көрнекілігі: домбыра, слайдтар, комп.
Барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу. Сабаққа назарын аудару.
2. Үй тапсырмасын тексеру:
1Топ: Б. Төлегенованы туралы не білесің?
2 топ: Б. Төлегенованың репертуарындағы әндер
3топ:
Үш топ өз тапсырмаларын орындаған соң бір - біріне дайындаған сұрақтарын қояды.
3. Білімін тексеру: (Кім жылдам? ойыны)
- Тембр деген не?
- Хордың дауыстарын ата?
Дирижердің қызметі?
4. Мақсат қою: музыканы дұрыс тыңдау арқылы оны талдауға, оз ойымызбен жеткізуге үйрену.
5. Жаңа сабақ:
қаршыға қырғи қараторғай бұлбұл тоты қарлығаш. Мына құстардың ішінен адам мен құстарға тән ортақ атаулары бар құстарды шеңберге жинақта. (құстардың суреттері берілген)
- (Қаршыға, Бұлбұл, Тоты, Қарлығаш)
- Осы атаулардың ішінен атақты музыканттың есімін табыңдар
- Қаршыға
- Ия, Қаршыға, яғни күйші Қаршыға Ахмедияров. Бүгінгі сабағымыз осы адам жайлы болмақ. Қазақ халқы балаға ат қоюында өте терең мазмұн жатыр. Сол қойған есіміне лайықты мінезі, адамгершілігі немесе бойындағы қасиеті ұқсасын деп ырымдап қояды. Бүгінгі сабағымыз қаршыға құсымен мінездес күйдің Қаршығасы туралы болмақ. Жалпы осы күйші туралы не білетіндеріңді алдарыңдағы постерге жазып шығыңдар.
- ол Атырау облысының тумасы. 1946. 03. 25 - 2010жж
Сабақтың тақырыбы: Күйдің Қаршығасы
Сабақтың мақсаты: Күй дүлдүлі Қаршыға Ахмедияровпен таныстыру, өнерін үлгі тұту. Күйшілік дәстүрдің мән - мағынасын түсіну. Күй өнеріне оқушылардың қызығушылығын арттыру.
Музыка тыңдау барысында оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.
Еркін сөйлеуі мен сөздік қорын молайту, дамыту.
Сабақтың типі: аралас
Сабақтың көрнекілігі: домбыра, слайдтар, комп.
Барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу. Сабаққа назарын аудару.
2. Үй тапсырмасын тексеру:
1Топ: Б. Төлегенованы туралы не білесің?
2 топ: Б. Төлегенованың репертуарындағы әндер
3топ:
Үш топ өз тапсырмаларын орындаған соң бір - біріне дайындаған сұрақтарын қояды.
3. Білімін тексеру: (Кім жылдам? ойыны)
- Тембр деген не?
- Хордың дауыстарын ата?
Дирижердің қызметі?
4. Мақсат қою: музыканы дұрыс тыңдау арқылы оны талдауға, оз ойымызбен жеткізуге үйрену.
5. Жаңа сабақ:
қаршыға қырғи қараторғай бұлбұл тоты қарлығаш. Мына құстардың ішінен адам мен құстарға тән ортақ атаулары бар құстарды шеңберге жинақта. (құстардың суреттері берілген)
- (Қаршыға, Бұлбұл, Тоты, Қарлығаш)
- Осы атаулардың ішінен атақты музыканттың есімін табыңдар
- Қаршыға
- Ия, Қаршыға, яғни күйші Қаршыға Ахмедияров. Бүгінгі сабағымыз осы адам жайлы болмақ. Қазақ халқы балаға ат қоюында өте терең мазмұн жатыр. Сол қойған есіміне лайықты мінезі, адамгершілігі немесе бойындағы қасиеті ұқсасын деп ырымдап қояды. Бүгінгі сабағымыз қаршыға құсымен мінездес күйдің Қаршығасы туралы болмақ. Жалпы осы күйші туралы не білетіндеріңді алдарыңдағы постерге жазып шығыңдар.
- ол Атырау облысының тумасы. 1946. 03. 25 - 2010жж
* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт