ҰМЖ: «Классика лық музыканың үздік туындылары» | Мектеп: «Ащысай орта жалпы білім беретін мектеп – балабақшасы» КММ |
Пәні: | Музыка |
Күні: 11.10.2018 ж. | Мұғалімнің тегі, аты: Айсиева Айжан Сагитовна |
Сынып: 6 | Қатысқан оқушылар саны: 6 Қатысқан оқушылар саны: |
Тақырыбы: | Қазақтың кәсіби музыкасы |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 8.1.4.1 –тыңдаған музыкалық шығарманы талдау және өнердің түрлері,стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтау; 8.4.2.1 –Қазақтың кәсіби музыкасын талдап, жанр түрлерін анықтау |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушы орындай алады: Қазақтың кәсіби музыкасын талдап, жанр түрлерін анықтай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Қазақтың кәсіби музыкасын талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және интонацияның құрамдас бөліктерін әуен арқылы танып ажырата алады. Кейбірі:Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
Бағалау критерийле рі |
Дескриптор | - Тыңдалған музыкалық шығарманы талдайды, сонымен қатар өнердің өзге түрлерімен байланысын анықтай отырып,музыкалық терминологияны қолданады; -сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады. |
Тілдік мақсат | Пән лексикасы мен терминологиясы: Айтыс, күй, жыр. |
Диалог/ жазу үшін қажетті сөз тіркестері: |
Талқылауға арналған сұрақтар: Қазақтың кәсіби музыка ырғағының ерекшелігін қалай түсіндірер едің? |
Құндылық- тарға баулу | Берілген сабақ жоспары оқушылардың бойында патриоттық сезімді тәрбиелеу, бірлесе жұмыс жасау. |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, тарих |
Алдыңғы білім | Оқушылар алдыңғы бөлімдерде, сабақта және сабақтан тыс уақытта алған музыкалық білімдерін пайдаланады, жасаған жұмыстарына пікір айтады. Өз шығармашылығын көрсете алады. |
Жоспар |
Жоспарлан ған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Сабақтың басы 7 мин Сабақтың ортасы 7 мин 15 мин 2 мин 4 мин 2 мин | Ұйымдастыру «Менің көңіл күйім» жаттығуы. Алдарындағы бланкіге сабақ басындағы өз көңіл күйлерін суреттейді. Сыныпты топқа бөлу. Себетпен кәмпиттер әкелінеді. Сондағы кәмпиттердің түстеріне қарай топқа бөлінеді. Тапсырма «Қазына іздеу жолында» Оқушылар Қазақтың кәсіби музыкасы туралы ақпарат ізденеді. Тарихын зерттеу Жанр түрлерін анықтау Тапсырма 2. Шығармашылық жұмыс (жұппен) Оқушылар тыңдалған Қазақстан кәсіби музыкасының жанрын негізге ала отырып, ықшам таныстырылым ұсынады. Дескриптор - Қазақстанның кәсіби музыкасының жанрын анықта; - актерлық шеберлігіңді сынып алдында сомда; Топтық жұмыс Ән үйрену. Б.Байқадамов «Домбыра» әні Дескриптор Жазылым тапсырмасы Қазақтан шыққан тұңғыш пианистерді жазады. Ойбөліс Қазақстанның фортепиано музыкасы туралы не айтасыңдар? Қазақстан композиторларының ән-романстарыо туралы не түсіндің? Қазақтан шыққан тұңғыш пианистерден кімдерді білесің? «Толықтыр» топтар алдарына берілген қағазға өздері тыңдаған Қазақстан композиторларының шығармаларын жазады, содан соң ол қағазды келесі топқа береді. Келесі топ қазақтан шыққан тұңғыш пианистерді жазып толықтырады. Осылайша жалғаса береді | 1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» А4 парағы Оқулық Оқулық, АКТ |
Сабақтың соңы 3 мин | Үйге тапсырма: Жобаны дайындау және құрастыру. Кері байланыс «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет | Кері байланыс парағы |