kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сан мен шаманың үлестері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сан мен шаманың үлестері. Бөлшектің құрылуы. Бүтінді бөлшектерге бөлу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сан мен шаманың үлестері»

Сабақ жоспары.

Пән: Математика

Сынып: 4 «а»

Күні: 20.04.2015

Сабақтың тақырыбы: Сан мен шаманың үлестері. Бөлшектің құрылуы. Бүтінді бөлшектерге бөлу

Мақсаты: балалардың бөлшекті дұрыс жаза алу, оқу қабілетін, санның үлесін табу және үлесі бойынша санды табу қабілетін жетілдіру, есте сақтау қабілеттерін дамыту; жауапкершілікке тәрбиелеу.

Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, өзіндік

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сабағымыз басталды, балаларға пайдалы.

Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар.

ІІ. Үй жұмысын тексеру. № 7, 8.

ІІІ. Тірек білімді өзекті ету.

Үлес дегеніміз не? Үлесі бойынша санды қалай табамыз?

ІV. Жаңа материалды түсіндіру:

1). Мақсат қою кезеңі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Есептер шығару.

№ 3. Бөлшектерді жаз.

  1. Торт тең 12 бөлікке бөлінді. Осы бір бөлік торттың қандай бөлігін құрайды.

  2. Карбыздың қандай бөлігі және қауының қандай бөлігі кесіліп алынған?

  3. Пицца бірдей неше бөлікке бөлінген? Бір бөлік пицаның қандай бөлігін құрайды?

  4. Алманың жартысы немесе жидекің жартысы деген нені білдіреді?

№4.

  1. Жер шарында құрлық 135 800 000 км2 ауданды алып жатыр, ал біздің еліміздің ауданы одан 133 075 100 км2 кем. Біздің елдің ауданын тап.

  2. Тау сілемедері біздің еліміздің жерінің оннан бір бөлігін, ал ормандар жиырмадан бір бөлігін алып жатыр. Тау сілемдері мен ормандар біздің еліміздің неше квадрат километірін алып жатыр?

  3. Теңдеуді шешсең, біздің еліміз аумағы жағынан әлемдегі барлық елдер ішінде нешінші орында тұрғанын білесің:

х * 152 = 27 960 : 20.

№ 5. 3024, 7128, 8336 андарының - ін есептеп шығар.

№6. Дәптердің 24 беті бар. Айқын дәптердің бөлігіне жазу жазды. Діптерде жазылмаған неше бет қалды?

№7. 39 л сүт пен 45 л квас 28 құмыраға тең бөлініп құйылған. Сүт құйылған құмыралар нешеу? Квас құйылған құмыралар нешеу?

№ 8. Санды өрнектердің мәнін тап:

130 536 : 444 + (5829 : 89 + 5606)

507 * 372 + (9200 – 800 : 4)

14 * (3600 * 18 – 239 200 : 46)

40 000 – 41 656 : 82 + 9087

V. Өткен материалды бекіту. №2 есепте.

№4,5,6 өзіндік жұмыс ретінде орындау. VI. Үйге тапсырма: № 11, 13. 302 бет

VII. Бағалау.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Сан мен шаманың үлестері

Автор: Манбекова Айгерим Кусанбековна

Дата: 12.10.2017

Номер свидетельства: 432117
