Математика пәні мұғалімі: Жалгасова Лиза Акылбаевна
Математика пәні, 6 класс
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды бөлу
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға рационал сандарды бөлуді түсіндіру, үйрету арқылы ауызша және жазбаша есептеу дағдысын қалыптастыру
Күтілетін нәтиже: Рационал сандарды бөлуді үйрену арқылы ауызша және жазбаша есептеу дағдысы жетіледі
Қолданылатын стратегиялар: « Бір-бірімізге не тілейміз?.», топтық, жұптық, «үш шапалақ» әдістері
Сабақтың көрнекіліктері: слайдтар, семантикалық карта, «Табыс» ағашы, алма-стикерлер, бағалау парақтары
Сабақтың барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі
1.Мұғалім: «Балалар біз бір-бірімізге не тілейміз?» сұрағын қою арқылы оқушыларды тілек білдіріп амандастырады
2. Оқушыларды рационал сандар, теріс сандар, оң сандар, бүтін сандар бойынша топқа бөліп, топ басшыларын сайлау
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
Үй тапсырмасын тақтадағы жауаптарымен салыстырып, тексереді. Дұрыс болса бағдаршамның жасыл, қате болса сары, орындамаса қызыл түсін көтереді.
ІІІ. Жаңа тақырыпқа байланысты әр топ плакат-сызбадан арнайы мысалдарды алады, талдайды, бір – біріне түсіндіреді және басқа топтарға түсіндіреді, ереже тұжырымдайды.
ІV.Есептер шығару.
Жаңа тақырыпқа байланысты топтарға берілген №609,613 есептер бойынша талқылау жүргізеді, бір – біріне түсіндіреді, диалогқа түседі, ойланады, ой жүгіртеді, жадысы дамиды, шапшаңдығы артады, бірін – бірі тыңдай біледі, дарындылықтарын танытады, өз пікірлерін ортаға салады
V.Сергіту сәті «Қайталау- оқу анасы» (қызықты тапсырма)
1.Ең кіші натурал саннан Али бабаның серіктерінің санын алып таста (1-40) 2.Астанамыздың әріптерінен қолыңдағы оқулығыңның санын алып таста (6-10)
4. Тұңғыш президент күнінен ең үлкен екі таңбалы санды азайт (1-99)
VІ. Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға семантикалық карта беріледі, оны толтырып болғаннан кейін көршісімен ауыстырып, слайдта көрсетілген жауаптармен салыстырып, бірін-бірі тексеріп, бағалайды.
VІІ. Рефлексия «Табыс ағашына» оқушылар өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, білімдерін-жемістерін жасыл, сары, қызыл алмаларына жазып, тақтадағы ағашқа жапсырады.
VІІІ. Бағалау. Топ басшыларынан бағалау парағын алып оқушыларды жария түрде бағалау, күнделікке қою
Просмотр содержимого документа
«Презентеция для урока»
Ақтөбе қаласы, Пригород орта мектебі
Математика пәні мұғалімі: Жалгасова Лиза Акылбаевна
Математика пәні, 6 класс
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды бөлу
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға рационал сандарды бөлуді түсіндіру, үйрету арқылы ауызша және жазбаша есептеу дағдысын қалыптастыру
Күтілетін нәтиже: Рационал сандарды бөлуді үйрену арқылы ауызша және жазбаша есептеу дағдысы жетіледі
Қолданылатын стратегиялар: « Бір-бірімізге не тілейміз? ..», топтық, жұптық, «үш шапалақ» әдістері
Сабақтың көрнекіліктері: слайдтар, семантикалық карта, «Табыс» ағашы, алма-стикерлер, бағалау парақтары
Сабақтың барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі
1.Мұғалім: «Балалар біз бір-бірімізге не тілейміз?» сұрағын қою арқылы оқушыларды тілек білдіріп амандастырады
2. Оқушыларды рационал сандар, теріс сандар, оң сандар, бүтін сандар бойынша топқа бөліп, топ басшыларын сайлау
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
Үй тапсырмасын тақтадағы жауаптарымен салыстырып, тексереді. Дұрыс болса бағдаршамның жасыл, қате болса сары, орындамаса қызыл түсін көтереді.
ІІІ. Жаңа тақырыпқа байланысты әр топ плакат-сызбадан арнайы мысалдарды алады, талдайды, бір – біріне түсіндіреді және басқа топтарға түсіндіреді, ереже тұжырымдайды.
ІV.Есептер шығару. Жаңа тақырыпқа байланысты топтарға берілген №609,613 есептер бойынша талқылау жүргізеді, бір – біріне түсіндіреді, диалогқа түседі, ойланады, ой жүгіртеді, жадысы дамиды, шапшаңдығы артады, бірін – бірі тыңдай біледі, дарындылықтарын танытады, өз пікірлерін ортаға салады
V.Сергіту сәті «Қайталау- оқу анасы» (қызықты тапсырма)
1.Ең кіші натурал саннан Али бабаның серіктерінің санын алып таста (1-40 ) 2.Астанамыздың әріптерінен қолыңдағы оқулығыңның санын алып таста (6-10) 3.Тәуелсіздігіміздің биылғы мерейтойы жылын -4-ке көбейт (25* (-4))
4. Тұңғыш президент күнінен ең үлкен екі таңбалы санды азайт (1-99)
VІ. Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға семантикалық карта беріледі, оны толтырып болғаннан кейін көршісімен ауыстырып, слайдта көрсетілген жауаптармен салыстырып, бірін-бірі тексеріп, бағалайды.
VІІ. Рефлексия «Табыс ағашына» оқушылар өздерінің бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, білімдерін-жемістерін жасыл, сары, қызыл алмаларына жазып, тақтадағы ағашқа жапсырады.
VІІІ. Бағалау. Топ басшыларынан бағалау парағын алып оқушыларды жария түрде бағалау, күнделікке қою