kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ондық бөлшекті қосу және азайту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бекітемін:

Уақыты:

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы:Ондық бөлшектерді қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Оқушылардың ондық бөлшектердің тарауы бойынша білім дәрежесін анықтап, алған білімдерін тиянақтап, қортындылау.

 Дамытушылық:Оқушылардың белсенді шығармашылық жұмысқа, іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін және оқушылардың білім дағдыларын, ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік:Оқушының зейінін шоғырландыру, оқушыларды шапшаңдыққа, батыл шешімге келуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Бекіту, ойын-сабақ.

Оқыту әдісі:Қайта жаңғырту.

Пәнаралық байланыс: Дене шынықтыру пәні.

Сабақтың көрнекілігі: Слайд, денгейлік тапсырмалар, таратпа матерал, карточка, бағалау жетондары, проектор және компьютер.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі

ІІ Дайындық кезеңі  (математикалық жаттығу)

ІІІ Негізгі бөлім (есептер шығару)

        А)Кім шапшаң?

        В)Шаңғы

        С)Коньки

ІҮ Қорытынды

Ү Үйге тапсырма

ҮІ Оқушыларды бағалау

І Ұйымдастыру кезеңі:1)Сәлемдесу

                                         2)Кабинет тазалығымен,оқушы кұралдарын тексеру

                                          3)Оқушылардың  зейінін сабаққа аудару

                                          4)Сабақтың мақсатымен таныстыру

ІІ Дайындық кезеңі:Бастапқы қалып, аяқ иық деңгейінде. Дұрыс жауап – қолдарыңды алға созыңдар, қате болса қолдарыңды жоғары созыңдар.

0,2+0,4=0.6                              1-0.8=2

0.3+0.03=0.06                          1+1.07=2.07

0.7-0.05=0.03                           7.8-7.8=1

 Ендеше жаттығуды аяқтаймыз. Бастапқы қалыпқа келеміз.

ІІІ Негізгі бөлім(есептер шығару)

1)Кім шапшаң?

А-деңгей: Шапшаңдық гимнастикасы                               Жауабы:

№1. 0,2 +                                                                    

.№20,25+                                                           0

№3 6,1                                                                       9

В-деңгей:

№1Теңдеуді шеш: 6.38+х=44.003                    жауабы: х=37.623

№2Тимді тәсілмен есепте: 10,2+1,7+4,8             жауабы:16,7

№3 Өрнектің мәнін тап: (а+1,37)-0,16:  а=3,05    жауабы:4,26

С-деңгей:

№1 20-15,4=4.6

№2 18-15,21=2,79

№3 6-2.142=3.858

2)Шаңғы жарысы

Осы есептерді шешіп, сөздң оқыңдар.

3,7 + 1,1 =                          2,23 = н

7,53 + 2,46 =                      4,8 = к

2,87 – 0,64 =                       0 = г

68,3 – 23,3 =                      9,99 = о

10 – 5,2 =                           45 = ь

0 + 0,57 =                           0,2 = е

7,8 – 7,8 =                          0,57 = и

0,033 + 0,167 =

3)Коньки жарысы.

            Осы белгілер бойынша жауабын табу керек.

            5,4 + 4 = ?

            ? – 3 = ?

            ? + 4,5 = ?

            ? – 6 = ?

            ? + 0,5 = ?                             (жауабы: 5,4)

ІҮ  Қорытынды:  Есептерді шығарыңдар!

7+3,54=10.54

6.05+18=24.05

9.34+2.5=6.84

52.4+9.7=62.1

4.93-3.006=1.584

76.54+29.2=105.74

326-0.92=325.08

Ү Үйге тапсырма: Есептер жинағынан №361, №362.

ҮІ Бағалау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ондық бөлшекті қосу және азайту»


Бекітемін:


Уақыты:

Сынып: 5


Сабақтың тақырыбы:Ондық бөлшектерді қосу және азайту.


Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Оқушылардың ондық бөлшектердің тарауы бойынша білім дәрежесін анықтап , алған білімдерін тиянақтап , қортындылау.

Дамытушылық:Оқушылардың белсенді шығармашылық жұмысқа , іскерліктерін , өз бетімен еңбектену сезімдерін және оқушылардың білім дағдыларын , ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік:Оқушының зейінін шоғырландыру , оқушыларды шапшаңдыққа , батыл шешімге келуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Бекіту, ойын-сабақ.

Оқыту әдісі:Қайта жаңғырту .

Пәнаралық байланыс: Дене шынықтыру пәні.

Сабақтың көрнекілігі: Слайд , денгейлік тапсырмалар , таратпа матерал , карточка , бағалау жетондары, проектор және компьютер.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі

ІІ Дайындық кезеңі (математикалық жаттығу)

ІІІ Негізгі бөлім (есептер шығару)

А)Кім шапшаң?

В)Шаңғы

С)Коньки

ІҮ Қорытынды

Ү Үйге тапсырма

ҮІ Оқушыларды бағалау

І Ұйымдастыру кезеңі:1)Сәлемдесу

2)Кабинет тазалығымен,оқушы кұралдарын тексеру

3)Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

4)Сабақтың мақсатымен таныстыру

ІІ Дайындық кезеңі:Бастапқы қалып, аяқ иық деңгейінде. Дұрыс жауап – қолдарыңды алға созыңдар, қате болса қолдарыңды жоғары созыңдар.


0,2+0,4=0.6 1-0.8=2

0.3+0.03=0.06 1+1.07=2.07

0.7-0.05=0.03 7.8-7.8=1

Ендеше жаттығуды аяқтаймыз. Бастапқы қалыпқа келеміз.

ІІІ Негізгі бөлім(есептер шығару)

1)Кім шапшаң?


А-деңгей: Шапшаңдық гимнастикасы Жауабы:

№1. 0,2 +

.№20,25+ 0


№3 6,1 9



В-деңгей:

№1Теңдеуді шеш: 6.38+х=44.003 жауабы: х=37.623

№2Тимді тәсілмен есепте: 10,2+1,7+4,8 жауабы:16,7

№3 Өрнектің мәнін тап: (а+1,37)-0,16: а=3,05 жауабы:4,26




С-деңгей:

№1 20-15,4=4.6

№2 18-15,21=2,79

№3 6-2.142=3.858


2)Шаңғы жарысы

Осы есептерді шешіп, сөздң оқыңдар.

3,7 + 1,1 = 2,23 = н

7,53 + 2,46 = 4,8 = к

2,87 – 0,64 = 0 = г

68,3 – 23,3 = 9,99 = о

10 – 5,2 = 45 = ь

0 + 0,57 = 0,2 = е

7,8 – 7,8 = 0,57 = и

0,033 + 0,167 =


3)Коньки жарысы.


Осы белгілер бойынша жауабын табу керек.


5,4 + 4 = ?

? – 3 = ?


? + 4,5 = ?


? – 6 = ?


? + 0,5 = ? (жауабы: 5,4)


ІҮ Қорытынды: Есептерді шығарыңдар!


7+3,54=10.54

6.05+18=24.05

9.34+2.5=6.84

52.4+9.7=62.1

4.93-3.006=1.584

76.54+29.2=105.74

326-0.92=325.08




Ү Үйге тапсырма: Есептер жинағынан №361 , №362.


ҮІ Бағалау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ондық бөлшекті қосу және азайту

Автор: Габдиева Асемгуль

Дата: 02.06.2018

Номер свидетельства: 471933
