Жеке басымның жұмысымның нәтижесі деп мен төмендегіні есептеймін:
А. Теорияны түсіндім. В. Есептер шығаруды үйрендім.
С. Өткен тақырыптарды қайталап өттім.
Сабақ үстінде есеп шығарғанда өздеріне не жетіспеді деп ойлайсындар
А. Білім. Б. Уақыт С.Ынтам болмады. Д. Есептерді жақсы шығардым.
Сіздерге сабақ үстіндегі қиыншылықтарды жеңуге кім көмек жасады?
А. Сыныптастар. Б. Мұғалім. С. Оқулық. Д. Ешкім
Біздің сабағымыз аяқталуға жақын қалды. Мен сіздердің барлығыңызға қатысқандарыңыз үшін ризамын. Ал қазір мен майшамды жағамын. Барлығымыз бір-бірімізбен бірігіп жұмыс жасағанымыз үшін бір-бір жылы сөз айтып, майшамды беріп отырамыз. Майшамды алған себебім, жарық деген жақсы нәрсе, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын деген тілекпен, бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Логарифмдік теңсіздік»
8.02.2017 алгебра 11-сынып
Сабақтың тақырыбы: Логарифмдік теңсіздіктер
Сабақтың мақсаты: 1) логарифмдік теңсіздіктер туралы мағлұмат беру, шешу тәсілдерін
меңгерту;
2) оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға нақтылы жауап беруге,
логикалық ойлау қабілетін арттыруға дағдыландыру.
3) оқушыларды өз ойларын ашық айтуға, өз бетімен жұмыс істеуге
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа материалды меңгерту
Көрнекілігі: мультимедиа, деңгейлік тапсырмалар, интерактивті тақта, өзін-өзі
бағалау бетшелері
Сабақтың жүру барысы:
І. Ұйымдастыру
Оқушыларды 2 топқа бөлу.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Өткен тақырыпты қайталау
“Жұбын тап” ойыны
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Тақырыпты бекіту
Қорытындылау. Оқушыларды бағалау
Үй тапсырмасын беру
Өткенді қайталау. Сатылай талдау
1) Анықтама. logaf(x)=logag(x) түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңдеуді логарифмдік теңдеу деп атаймыз.
2) Тану
2.1. Жазылуы: logaf(x)=logag(x)
2.2. Оқылуы: негізі а болатын f(х) функциясының логарифмі, негізі а болатын g(х) функциясының логарифміне тең.
2.3. Мағынасы: а0, а¹1, f(x)0, g(x)0
3) Қасиеттері. 10 қасиеті бар.
4) Түрі. Негізіне байланысты ондық, натурал логаримф болып бөлінеді.
5) Шешу тәсілдері.
1. теңдеудің екі жақ бөлігін бірдей негізге келтіру.
2. жаңа айнымалы енгізу
3. потенциалдау
6) Амалдар қолдану. Қосу, азайту, көбейту, бөлу
7) Маңызды түйін. Алдымен х айнымалысының мүмкін мәндер жиынын табамыз. Ол үшін логарифмдік функцияның анықталу облысы тек оң сандар екенін ескеріп, теңсіздіктер жүйесін аламыз. Теңсіздіктер жүйесінің әрбір теңсіздігін шешімін координаттар түзуіне кескіндеп, оларға ортақ бөлікті табамыз. Содан кейін берілген теңдеуді шешіп, түбірлерін сол аралықта тексеріп, шешімін табамыз.
ІІІ. Жаңа сабақ
Анықтама. loga f(x) loga g(x), (a0, a≠1, f(x)0, g(x)0) түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңсіздікті логарифмдік теңсіздік деп атайды.
Мысалдары талдау
IV. Математикалық диктант (Топтық жұмыс)
Қарапайым логарифмдік теңсіздіктерді шешіңдер
V. Оқулықпен жұмыс. Жеке жұмыс
№ 311
VІІ. Ой жинақтау «Қатені тап !»
1. а)log8 (5х-10) log8(14-х),
5x-10 x,
6x
x
Жауабы: х Î (-∞; 4).
VІІІ. Тест тапсырмалары
1.
A) (-;-35) (10; +) B) (-35; 10) C) (10; +) D) (-;-10) (35; +)
2.
A) (1; +) B) [1; +) C) (-; 1) D) (-2; 1]
3.
A) (0; ¾ ) B) (-; 0) C) ( ¾ ; +) D) (-; ¾ )
4.
A) [-1.5; 2 ) B) (-1,5; 2] C) (-; -1.5 ) D) (2; +)
Қорытындылау
Рефлексия
Жеке басымның жұмысымның нәтижесі деп мен төмендегіні есептеймін:
А. Теорияны түсіндім. В. Есептер шығаруды үйрендім.
С. Өткен тақырыптарды қайталап өттім.
Сабақ үстінде есеп шығарғанда өздеріне не жетіспеді деп ойлайсындар
А. Білім. Б. Уақыт С.Ынтам болмады. Д. Есептерді жақсы шығардым.
Сіздерге сабақ үстіндегі қиыншылықтарды жеңуге кім көмек жасады?
А. Сыныптастар. Б. Мұғалім . С. Оқулық. Д. Ешкім
Біздің сабағымыз аяқталуға жақын қалды. Мен сіздердің барлығыңызға қатысқандарыңыз үшін ризамын. Ал қазір мен майшамды жағамын. Барлығымыз бір-бірімізбен бірігіп жұмыс жасағанымыз үшін бір-бір жылы сөз айтып, майшамды беріп отырамыз. Майшамды алған себебім, жарық деген жақсы нәрсе, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын деген тілекпен, бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз.