Тақырыбы | Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері |
Мақсаты | Оқушылар көрсеткіштік теңдеулер мен олардың жүйелерін шешуді біледі осы тақырып бойынша есеп шығара біледі, есеп шығаруда қолдану дағдысы қалыптасады, пәнге қызығушылығын арттыру. Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу. |
Міндеттері | Көрсеткіштік теңдеулерді орындау дағдыларын қалыптастыру |
Күтілетін нәтиже | Оқушылардың бірін-бірі сынау арқылы аталған тақырыпты пысықтайды Берілген тапсырмаларды жұпта орындауға үйренеді Оқушылардың өзін және достарын бағалауға дағдыланады Есеп шығаруда ережелерді қолдана білу дағдысы мен математикалық тілде сөйлеу қабілеттері артады |
7 модульдің қолданылуы | Блум таксономиясы, сұрақ-жауап, көшбасшылық, сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, оқу үшін бағалау және оқытуды бағалау, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Суреттер арқылы бөлу, сұрақ-жауап, «Ойлан-жұптас-талқыла» топтық жұмыс, диалогтік оқыту, топтық бағалау, «Миға шабуыл», «Ойлан тап!»,Семантикалық карта, «Мозайка» «Формуланы білесің бе?» кері байланыс |
Қолданылатын ресурстар | Слайдтар, топтарға арналған тапсырма парақтары, үлестірме тапсырмалар тақта, ноутбук |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Сынып суреттер арқылы 3 топқа бөлу «Ақ парақтың екі жағы» тренинг ұйымдастыру | Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, топқа бөліну Тренинг түгел қатысады көңіл-күйлері көтеріледі |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Қайталау Қызығушылықтарын ояту | “Сұрақ-жауап”арқылы өткен тақырыптар бойынша қайталау Көрсеткіштік теңдеуге тиісті есеп беру | Сұрақтарға жауап беру арқылы не білетіндерін? не үйренгендерін ортаға салып бөліседі. Көрсеткіш теңдеуді жауаптарын тақтаға ілу. | Оқушы қойған сұрақтарға жауап береді.Әр топ өткен тақырыптан не білгендерін айтады.Дәптерлерін тексереді.Берілген тапсырманы орындайды. |
Қолдану “Миға шабуыл” “Ойлан тап!” | Көрсеткіштік теңдеулер беру | Көрсеткіштік теңдеулерге тиісті тапсырманы 3-топқа бөліп беру Есептердің шешуін өзбетімен орындауға беру. | Топтар өзіне берілген тапсырмаларды орындайды. жауап беруге кірседі. Тақтадағы тапсырманоқиды. |
Талдау Семантикалық карта | Оқулықпен жұмыс №202-203 Өзбетімен орындау | Оқулықтағы есептерді топтарға бөліп беру Жеке тапсырма | Бір-бірімен өй бөлісіп талдайды дұрыс жауаптарын тауып дәлелдейді. |
Жинақтау “Тапқырлық сайысы” “Мозайка” “Формуланы білесің бе? “Қосымша есептер | “Ойлан-жұптас-талда” Жасырын сөзді табу Есептерді құрастыру Формуланы толықтыру | Топпен жұмыс 3-топқа бөлек тапсырма Топпен құрастырады Білетіндерін жазады Тапсырмаларды орындайды | Есептерді талдайды жасырын сөзді табады Мозайканы құрастыру Өзара ой бөліседі Жұпта,топта талдап шығарады |
Үй жұмысы | ₴13 оқу №202-203 есептің қалғандарын шығару | Есептердің қалғандарын шығарып келуге тапсырма беру | Күнделіктеріне жазып алады |
Бағалау Кері байланыс | Өзара бағалау Стикерлерді тарату | Бағалау парақшасын толтыру Оқушыларға сабақтан алған әсерлерін жазу | Өзара топпен бағалайды“Білім ағашына”жапсыру |
Не сәтті өтті? | |
Не сәтсіз болды? Нені дамыта алар едім? | |