Сабақтың тақырыбы : Көбейту мен бөлуге берілген есептер және оларға кері жай есептер
Мақсаты :
Қосу мен азайтуға берілген өзара кері есептер арқылы шығарады.
Логикалық ойлауға дағдыландыру
Жылдамдыққа,ұйымшылдыққа,байқағыштыққа тәрбиелеу.
Әдісі: жеке, ұжымдық, жұмыстар, ой қозғау, ВЕНН диаграммасы.
Көрнекілігі: Слайд тапсырмалары, тақта.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
а) психологиялық дайындық
- Балалар, бізге көз не үшін керек?
-Жақсыларды көру үшін.
-Ал, құлақ не үшін керек?
-Жақсы сөздерді есту үшін.
ІІ. Жаңа сабақ
1. Қызығушылықты ояту.
2. Мағынаны тану.Математикалық диктант.
1 м- ? дм 1 кг -? Г 1 тәул -? Сағ 1 ғасыр -? жыл
Оқулықпен жұмыс.
№ 1 мысал ауызша талданып,орындалады. Қосу және азайтудың өзара кері амал екендігі
тиянақталады.
№ 2 Есептерді шығару,салыстыру,қорытынды жасау.Өзара кері есеп болатынына көз жеткізу.
Ұлдар -16 Ұлдар -? 4 –еуі артық Ұлдар -16 ? артық
Қыздар -? 4-еуі кем Қыздар -12 Қыздар -12
Ш: 16-4=12 12+4=16 16-12=4
Ж: 12 қыз Ж: 16 ұл Ж: 4-еуі артық
№ 3 берілген тапсырманың есеп не есеп еместігін анықтау.Есепке айналдырып,шығару.
Сергіту сәті.
№ 4 есеп талданып,бұғының бір тәулікте жейтін шөбі екенін айтқызу.
№ 5 Математикалық диктант.
Балалардың жұмыстары тексеріліп,нәтижесі анықталады.
Шығармашылық тапсырма талданады. Балалардың байқағыштық қабілеттерін дамыту.
Әр фигураның кішірейтілген сызбасын табу.
1- ә 2- б 3- в
IV. Қорытындылау. ВЕНН диаграммасы арқылы қорытындыланады.
V. Үйге тапсырма беру № 6
VI. Бағалау
Просмотр содержимого документа
«Көбейту мен бөлуге берілген есептер және оларға кері жай есептер»
Сабақтың тақырыбы : Көбейту мен бөлуге берілген есептер және оларға кері жай есептер
Мақсаты :
Қосу мен азайтуға берілген өзара кері есептер арқылы шығарады.
Логикалық ойлауға дағдыландыру
Жылдамдыққа ,ұйымшылдыққа,байқағыштыққа тәрбиелеу..
Әдісі: жеке, ұжымдық, жұмыстар, ой қозғау, ВЕНН диаграммасы.
Көрнекілігі: Слайд тапсырмалары, тақта.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
а) психологиялық дайындық
- Балалар, бізге көз не үшін керек?
-Жақсыларды көру үшін.
-Ал, құлақ не үшін керек?
-Жақсы сөздерді есту үшін.
ІІ. Жаңа сабақ
1. Қызығушылықты ояту.
2. Мағынаны тану.Математикалық диктант .
1 м- ? дм 1 кг -? Г 1 тәул -? Сағ 1 ғасыр -? жыл
Оқулықпен жұмыс.
№ 1 мысал ауызша талданып ,орындалады. Қосу және азайтудың өзара кері амал екендігі
тиянақталады.
№ 2 Есептерді шығару ,салыстыру ,қорытынды жасау.Өзара кері есеп болатынына көз жеткізу.
Ұлдар -16 Ұлдар -? 4 –еуі артық Ұлдар -16 ? артық
Қыздар -? 4-еуі кем Қыздар -12 Қыздар -12
Ш: 16-4=12 12+4=16 16-12=4
Ж: 12 қыз Ж: 16 ұл Ж: 4-еуі артық
№ 3 берілген тапсырманың есеп не есеп еместігін анықтау.Есепке айналдырып,шығару.
Сергіту сәті.
№ 4 есеп талданып ,бұғының бір тәулікте жейтін шөбі екенін айтқызу.
№ 5 Математикалық диктант.
Балалардың жұмыстары тексеріліп ,нәтижесі анықталады.
Шығармашылық тапсырма талданады. Балалардың байқағыштық қабілеттерін дамыту.
Әр фигураның кішірейтілген сызбасын табу.
1- ә 2- б 3- в
IV. Қорытындылау. ВЕНН диаграммасы арқылы қорытындыланады.
V. Үйге тапсырма беру № 6
VI. Бағалау