Сабақтың тақырыбы: Қатынастар мен пропорция
Сабақтың мақсаты: Қалыптастырушы бағалау арқылы оқушылардың білім сапасын арттыру
Білімділік: Қатынастар мен пропорция тақырыбын толық қайталау және тақырыпқа байланысты есептерді шешу дағдыларын жетілдіру
Дамытушылық: Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың әдістері:Топтық жұмыс, сұрақ-жауап, есептер шығару.
Сабақтың көрнекілігі: кеспелер,стикер, оқулық.
Сабақтың өту жоспары:
1. Ұйымдастыру бөлімі.
2. Жаттығу жұмыстары.
3. Үйге тапсырма.
4. Бағалау.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу
ә) Оқушылар тізімін тексеру
1. «миға шабуыл»
Белгісіз мүшені тауып, оның қандай мүше болып тұрғанын айт (7 минут)
а) шеткі м. ә) оратңғы м. б) ортаңғы м.
2. Топтық жұмыс. Әр топтан бір оқушыдан шығып, есепке қандай тақырыпқа арналғанын айтады және шығарғанын түсіндіреді
А. Шамалардың қатынасын табыңдар а) 300 г-ның 1 кг-ға ә) 1м-дің 500 см-ге б) 6 ц-дің 600 кг-ға в) 15 сек-тың 2 мин-қа | В. Шеңбердің радиусы 1,7 см болса, оның ұзындығы неге тең? | С. Тіктөртбұрыштың енінің ұзындығына 2:5 қатынасыдай және ұзындығы енінен 9 см-ге артық. Тіктөртбұрыштың ауданы неге тең? |
3. Берілген 2 тапсырманы 3-3-тен бөліп топпен шығарады
3.Бөлшектердің қатынасын натурал сандардың қатынасы түрінде жаз: а) ә) б) Оқушы 150 санын 45% кемітіп, оның 20% тапты. Оқушы қандай сан ойлады? | 3.Бөлшектердің қатынасын натурал сандардың қатынасы түрінде жаз: а) ә) б) Оқушы 150 санын 45% кемітіп, оның 20% тапты. Оқушы қандай сан ойлады? | 3.Бөлшектердің қатынасын натурал сандардың қатынасы түрінде жаз: а) ә) б) Оқушы 150 санын 45% кемітіп, оның 20% тапты. Оқушы қандай сан ойлады? |
Бекіту, қорытынды
Оқушы аты | Миға шабуыл | Топтық жұмысы бағасы | Жеке жұмысы бағасы | Қорытынды бағасы |
|
|
|
|
«Менің 2жұлдызым.» (сабақта қолымнан жақсы келген 2нәрсе): | |
«Бір тілек.» (мұғалімге өтініш, ұсыныс, т.б.) |
Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға нұсқау беру.
Бағалау. Оқушылардың біоімдеріне сай бағалау