Батыс Қазақстан облысы
Қаратөбе ауданы
Мұхит атындағы ЖОББМ
Пәні:матем
Бекітемін:
Күні: 17.11.16
Мұғалімнің аты жөні: Бахитова Ж.У
Сынып 3 «б»
Қатысқандар: 18
Қатыспағандар: 2
Сабақтың тақырыбы
Фигураның ауданы. Ауданды өлшеу. Квадрат сантиметр
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар: фигураның ауданы туралы түсінік беріледі. Фигуралардың ауданын өлшеу тәсілдерімен танысады.
Оқушылардың басым бөлігі: тапсырмаларды өз бетімен орындай алады.
Кейбір оқушылар:жұптық, топтық жұмыс барысында жұбына көмектесе біледі.
Негізгі сөздер мен тіркестер: оқулық, суреттер.
Алдыңғы тақырып: сұрақтар арқылы жауап алу
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Уақыт
Ресурс
Басталуы
Сергіту сәті Оқушыларды бағдаршам түстері арқылы топқа бөлу.
электронды оқулықтан көрсету
Мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді. Бірін – бірі бағалайды.
«Саған есеп үйреткен,
Пәнге қара құрметпен.
Сандарды тура табатын,
Қиын, әрі қызықты
Математика болатын !
10 мин
матем
3-сынып
Ортасы
СТО: ойды жалғастыр,болжа, жекелей, жұппен, топпен тапсырмалар беріледі.
Оқушылар санау арқылы топқа бөлінеді.
Оқушыларға бағалау парағын тарату. Оқушылар өз- өздерін әр тапсырма сайын бағалап отырады.
«Кім жылдам?» ойыны.
1.Математикада неше амал бар? /4/
2.Санды немен белгілейміз? \цифрмен\
3.Кесіндіні немен өлшейміз? /сызғыш\
- мен 8-дің көбейтіндісі? \48\
- ен 9-дың бөліндісі? \8\
6.Заттарды бір-біріне біріктіргенде қандай амал қолданамыз? \қосу\
7.1 тәулікте 24 сағат бар. Тәуліктің алтыдан бірі неше сағат болады? \4\
8.Геометриялық фигураларды
ата? \шаршы, төртбұрыш, т.б\
9.-шаршы, төртбұрыш, көпбұрыштарды бір сөзбен қалай атайды?
-фигуралар. Олай болса, біз бүгін фигураның ауданын, ауданды өлшеу, квадрат сантиметр ұғымымен танысамыз.
Электрондық оқулықпен жұмыс.
1 см – ұзындықтың бірлігі.
1кв.см-ауданның бірлігі.
Фигураның ауданын табу үшін ұзындығын еніне көбейтеміз.
S= А *В
Оқулықпен жұмыс.
Суреттегі әр кесіндіде 1см неше рет бар? Әрбір кесіндінің ұзындығы неге тең? Ұзындықтары бірдей кесінділер бар ма?
Б) суреттегі фигуралардың әрқайсысында 1 кв.см неше рет бар? Әрбір фигураның ауданы неге тең?
Салыстыр.
А) әр баланың 5 асығы бар. Сонда 6 балада неше асық бар?
Барлығы 30 асық.
Ә) 52 кітапты 10 балаға тең бөліп бергенде әр бала неше кітаптан алды? Сонда неше кітап артылып қалды?
52 : 10=5 (қалд. 2) 5*10=50 50+2=52
Әр бала 5 кітаптан алады, 2 кітап артылып қалады.
Оқушы пікірін тыңдау.
4. Хайуанаттар бағында күніне 3 арыстанға 21 кг ет және 12 кг балық береді. Әр арыстан күн сайын неше кг ет және балық жейді?
Шешуі:21: 3= 7 12 :3= 4
Жауабы: 7 кг ет, 4 кг балық.
Жұптық жұмыс.
*2=18 *4=36 4*2+ =18
9* =27 *5=45 *5-5=10
:6+ =20
7*3+ =30
3. Жүк машинасының алдыңғы әйнегінің ұзындығы 2 м,ені 3 м. Оның ауданын тап. /6кв.м/
Топтық тапсырмалар.
1топ. Кестемен жұмыс.
2. Кірпіштің бір жағының ұзындығы 20см,ал ені 9 см. Кірпіштің қабырғасының ауданын тап.
3. Суретте неше шаршы бар?
Шығармашылық тапсырма.
Тест орындау.
Үй тапсырмасы. №7. Теңдіктерді бір бағанға, теңсіздіктерді екінші бағанға жаз.
10 мин
10 мин
10 мин
5 мин
Дидактикалық материалдар электронды оқулық
Дарынды балаларды оқыту:
Жас ерекшеліктеріне сай оқыту: тапсырмаларды жас ерекшелігін ескере отырып таңдау.
Көшбасшылық: топпен жұмыс кезінде тапсырманы қорғауы, жұптық жұмыс кезіндегі блум таксономиясы
Аяқталуы
Оқушы жұмысын қарау мақсатында рефлексия.
Критерий бойынша бір-бірін бағалайды.
5 мин
Әдістемелік журнал
Қосымша ақпарат
Саралау
Жұптық бағалау: үй тапсырмасын бағалау
Топтық бағалау: саусақпен
Критерий бойынша: А – тобы:
Қанағаттанарлық
В тобы: жақсы
С тобы: өте жақсы