kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану

Нажмите, чтобы узнать подробности

Есептерді санды өрнек түрінде жазып шығаруға болады. Оның мәнін есептеп,  сен есептің сұрағына жауап ала аласың.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану»

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Педагогтің аты-жөні

Тулекеева А.С

Күні:

07.04.2023

Сынып: 4 «Ә»

Қатысушылар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.1.3 - айнымалысы бар өрнектерді құру және есептер шығару барысында қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: есептейді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: амалдардың орындалу ретін анықтайды: өрнектердің мәнін табады

Кейбір оқушылар орындай алады: теңдеуді шешеді;

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

критерий

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Психологиялық ахуал

2мин



  • Амандасу

Математика керек әр күнге,

Математика кажет өмірде.

Математиканы оқимыз,

Миымызға тоқимыз.

  • Түгендеу

Амандасу

4 жолды өлеңді айту


Мұғаліммен амандасады

4 жолды өлеңді айтады

сөздік әдіс

өлең

қайталау

ЕРЕЖЕ

Есептерді санды өрнек түрінде жазып шығаруға болады. Оның мәнін есептеп, сен есептің сұрағына жауап ала аласың. Егер есептердің шартында санның орнында әріп тұратын болса, онда өрнекке шешімді әріптің көмегімен жазуға болады.


Дескриптор: ережені еске түсіреді;

Сөздік әдіс

Слайд 1

Сабақтың ортасы

22-23мин





Сабақтың тақырыбы: Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану

Оқу мақсаты:

Айнымалысы бар өрнектерді құру және есептер шығару барысында қолдану

Критерий:

Барлық оқушылар орындай алады: есептейді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: амалдардың орындалу ретін анықтайды: өрнектердің мәнін табады

Кейбір оқушылар орындай алады: теңдеуді шешеді;

Жаңа тақырыпқа мақсат қою:

Білгім келеді...

Қолданғым келеді...

Өздігімнен орындағым келеді...


Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерін айту.





Сабақтың тақырыбын, мақсатын, критерийлерін айтады.

Сөздік әдіс





Слайд 2











Слайд3






Барлық оқушылар орындай алады: есептейді;


1-есеп: Есепте


1.5210-k+18122 : 26, мұндағы k=854; 3129

2.а: (25:4)*3, мұндағы а=48 000, 54 000

Критерий:есепте



Дескриптор: есептейді;


Сөздік әдіс

Оқулық

Ә.Б.Ақпаева

Л.А.Лебедева

М.Ж.Мыңжасарова

Т.В.Лихобабенко


Слайд 4

Сабатың ортасы

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: амалдардың орындалу ретін анықтайды: өрнектердің мәнін табады


2-есеп:амалдардың орындалу ретін анықта және өрнектердің мәнін тап.


(726-139)*47+10 0 11=

(411-325)*602-16 926=

(982-709)*852-9 608=

(738+906)* 375 – 287 453=

Критерий: амалдардың орындалу ретін анықта және өрнектердің мәнін тап.


Дескрипторы: амалдардың орындалу ретін анықтайды: өрнектердің мәнін табады

мадақтау

Оқулық

Ә.Б.Ақпаева

Л.А.Лебедева

М.Ж.Мыңжасарова

Т.В.Лихобабенко


Слайд 5


Кейбір оқушылар орындай алады: теңдеуді шешеді;


3-есеп: теңдеуді шеш.


(х-7836)+7836=20546

(х+4005)-470=4005

(87546-4587)+х=87 546

1789-х:751=1788

Критерий: теңдеуді шеш.

Дескриптор: теңдеуді шешеді;

Сөздік әдіс

Оқулық

Ә.Б.Ақпаева

Л.А.Лебедева

М.Ж.Мыңжасарова

Т.В.Лихобабенко


Слайд 6


ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214



Дескриптор:

Есептейді;

Өрнекті ықшамдайды;

Теңдеуді шешеді;




Жауаптары:

1 тапсырма

1.2000

2.21071

3.4848

4.7001

5.424200

6.700

2 тапсырма

1.40а

2.82х

3.80а

3 тапсырма

(х+340)-152=214

(х+340)=214+152

(х+340)= 366

Х=366-340

Х=26

(26+340)-152=214

214=214

Кері байланыс

2мин

Критерий:

Барлық оқушылар орындай алады: есептейді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: амалдардың орындалу ретін анықтайды: өрнектердің мәнін табады

Кейбір оқушылар орындай алады: теңдеуді шешеді;

Білдім...

Қолдандым....

Өздігімнен критерий бойынша орындадым

Критерий: сабақ бойынша кері байланыс жаса.

Кері байланыс жасайды

Сөздік әдіс

Слайд 10

Үй тапсырмасы

1мин

38 бет, 10 есеп


Үй тапсырмасын жазады


Слайд 11





















ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214



ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214











ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214


ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214










ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214


ҚБ.

1 тапсырма: Есепте - 6 балл

1.250*8

2.42142:2=

3.1212*4=

4.42006:6=

5.848400:2=

6.560 000:800=


2 тапсырма: Өрнекті ықшамда - 3 балл

1. 25а+35а-20а=

2.52х+34х-4=

3.52а+32а-4=

3 тапсырма: теңдеуді шеш -1 балл

(х+340)-152=214










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану

Автор: Тулекеева Айгерим Сагатаевна

Дата: 16.05.2023

Номер свидетельства: 631650
