Просмотр содержимого документа
«Дифференцирование и интегрирование показательной функции»
Сабақтың тақырыбы: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы.
Сабақтың мақсаты: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияны
интегралдау мен дифференциалдау әдісін
білу, алған теориялық білімдерін практикада
қолдана алу . ҰБТ-ке дайындық жұмысын
жалғастыру.
Міндеттері:
- Оқушылардың өзіндік ойлау қабілетін
дамыту.
Оқушыларды еңбекке, адамгершілікке, өз
достарына көмектесе білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Білімді жүйелеу және тереңдету.
Сабақтың түрі: Ойын элементтерін қолдана отырып оқыту
Оқытудың техникалық құралдары:
интерактивті тақта, слайдтар.
Бағыттаушы парақтар
Жеке тапсырмалары бар карточкалар
Столдарды белгілеуге арналған сілтемелер.
Бағалау парағы.
Сабақтың кезеңдері:
Ұйымдастыру кезеңі .
Үй тапсырмасын тексеру.
«Карусель» ойыны (1-тур. 2-тур. 3-тур.)
Сергіту сәті.
Тест жұмысы.
Үй жұмысы.
Рефлексия- Қорытынды, бағалау.
Сабақтың өту барысы :
Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасына қойылатын сұрақтар .
Дәрежелік функцияны дифференциалдау формуласы.
Дәрежелік функцияны интегралдау формуласы.
Ньютон- Лейбниц формуласын жаз.
«Карусель» ойыны.
(Үй жұмысын тексеру үшін дәптерлерін ауыстыру)
1-тур. Сынып үш топқа бөлінеді. Пирамида ,Конус ,Цилиндр.
Әр топ өз тапсырмаларын алып, дайындалады.
Пиармида:
1. Функцияның туындысын табыңдар: f(х)=X
2. Функцияның туындысын табыңдар: у=5-х2
3. Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х3, у=0, х=2
Функцияның туындысын табыңдар: у=
Интегралды есептеңдер:
dx
Конус:
f(х)=
Функцияның туындысын табыңдар: у=х2-4
Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=х2, у=0, х=1
Функцияның туындысын табыңдар: у=
Интегралды есептеңдер:
Цилиндр:
f(х)=X2
Функцияның туындысын табыңдар: у=
Берілген сызықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар: у=6х-х2, у=0.
Функцияның туындысын табыңдар: у=7
Интегралды есептеңдер:
dx
2-тур. Оқушылар орындарынан тұрып , әрқайсысы өзінің бағыттаушы парақтары бойынша жаңа орынға отырады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды 7 минут түсіндіреді. Осы уақытта тақтада әр столдан бір оқушыдан өздерінің тапсырмаларын орындайды. Оқушылардың жауаптары бағалау парағына мынадай ретпен қойылады: ең алдымен оқушы өзін-өзі бағалайды, содан соң досы , соңында мұғалім бағалайды.
3-тур. Оқушылар орындарынан тұрып , әрқайсысы өзінің бағыттаушы парақтары бойынша тағы да жаңа орынға отырады.
Сергіту сәті. Блиц-турнир. Топ бойынша сұрақтарға тез жауап беру керек.