kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алғашқы функция

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

Мерзімі: 5.09.2015ж                           Сыныбы: 11а  Пәні: Алгебра         

Сабақтың тақырыбы:Алғашқы функция және интеграл

Сабақтың мақсаты:Қисық сызықты трапецияның ауданын табу, Нюьтон-Лейбниц формуласы және интегралдың  көмегімен жазық фигуралардың  аудандарын табу  тақырыптырын       оқушылардың қаншалықты меңгергендігін тексеру, бекіту және бағалау. Оқушының ой -өрісін, сана-сезімін қалыптастыру, шығармашылық қабілетін дамыту.

 Күтілетін нәтиже: Алғашқы функция және анықталған интеграл, қисықсызықты трапетцияның ауданын табуды, Ньютон-Лейбниц формуласын және геометриялық, физикалық есептерде интегралды қолданып есептер шығаруда қолдана біледі.

Сабақтың әдісі:         Миға шабуыл, Ой шақыру, Ой толғаныс                                                 

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, түрлі-түсті конверттер, плакат, маркер, бор, слайдтар

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

Қолданылатын ресурстар

3 мин

Кіріспе

Оқушыларды   түгелдеу және        оқушылардың  назарын сабаққа аудару. Өткен сабақ бойынша оқушылардың кері байланысын талдау. Ұлттық теңге арқылы оқушыларды екі топқа бөлінуіне ықпал жасау. 

Оқушылар алған    теңгелері  бойынша өз топтарына барып жайғасады және топтар топ басшыларын, хатшыларын, уақыт сақшыларын, баяндамашыларын сайлап алады.

10 мин

Таныстырылым

Үй тапсырмасын оқушылардың өткен тақырыпты қалай меңгергендігін анықтау мақсатында  «Ой шақыру» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар мен мысал есептер тапсыру                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Топ мүшелері  берілген сұрақтарды және есептерді таңдайды  және жеке   жауап береді.

Оқушылар  өздерін өздері бағалайды

3- дұрыс жауап

2- жартылай дұрыс

1- талпынғаны үшін

Слайдтар, бағалау тақтасы

20 мин

Негізгі бөлім

Топ мүшелерін нөмірлейміз және «өрмекші» әдісінің шарты түсіндіріліп, оқулық бойынша деңгейлік есептер беріледі.Оқушылар шешіп болған соң жауабын жариалайды.

Топ мүшелері нөмірлері бойынша конверттер алып есептер шешеді және келесі топ мүшелерімен жұптасып талқылайды, жауаптарын тексереді.

Бағалау тақтасын Оқушылар  өздерін өздері бағалайды

3- дұрыс жауап

2- жартылай дұрыс

1- талпынғаны үшін

Плакат, маркер, бор,  интерактивті тақта,

10 мин

2 мин

Қорытынды

1-топ мүшелері «детальдарды қосу»  әдісі бойынша сұрақтар дайындауды,    2-топ мүшелеріне «Бұрысын тап » әдісі бойынша есептер құрастыруды тапсыру

1-топ мүшелері «детальдарды қосу»  әдісі бойынша сұрақтар дайындайды    2-топ мүшелері «Бұрысын тап » әдісі бойынша есептер құрастыруды.Топ хатшысы дайындаған тапсырмаларын алмасып,өз нөмірлерімен шешіп топта талқылап, тапсырманы  алмасып тексереді.

 «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы  жазбаша кері байланыс.

Бағалау тақтасын Оқушылар  өздерін өздері бағалайды

3- дұрыс жауап

2- жартылай дұрыс

1- талпынғаны үшін

 Интерактивті тақта, геометриялық физуралар,

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алғашқы функция»

Қысқа мерзімді жоспар

Мерзімі: 5.09.2015ж Сыныбы: 11а Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы:Алғашқы функция және интеграл

Сабақтың мақсаты:Қисық сызықты трапецияның ауданын табу, Нюьтон-Лейбниц формуласы және интегралдың көмегімен жазық фигуралардың аудандарын табу тақырыптырын оқушылардың қаншалықты меңгергендігін тексеру, бекіту және бағалау. Оқушының ой -өрісін, сана-сезімін қалыптастыру, шығармашылық қабілетін дамыту.

Күтілетін нәтиже: Алғашқы функция және анықталған интеграл, қисықсызықты трапетцияның ауданын табуды, Ньютон-Лейбниц формуласын және геометриялық, физикалық есептерде интегралды қолданып есептер шығаруда қолдана біледі.

Сабақтың әдісі: Миға шабуыл, Ой шақыру, Ой толғаныс

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, түрлі-түсті конверттер, плакат, маркер, бор, слайдтар

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

Қолданылатын ресурстар

3 мин

Кіріспе

Оқушыларды түгелдеу және оқушылардың назарын сабаққа аудару. Өткен сабақ бойынша оқушылардың кері байланысын талдау. Ұлттық теңге арқылы оқушыларды екі топқа бөлінуіне ықпал жасау.

Оқушылар алған теңгелері бойынша өз топтарына барып жайғасады және топтар топ басшыларын, хатшыларын, уақыт сақшыларын, баяндамашыларын сайлап алады.



10 мин

Таныстырылым

Үй тапсырмасын оқушылардың өткен тақырыпты қалай меңгергендігін анықтау мақсатында «Ой шақыру» әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар мен мысал есептер тапсыру

Топ мүшелері берілген сұрақтарды және есептерді таңдайды және жеке жауап береді.

Оқушылар өздерін өздері бағалайды

3- дұрыс жауап

2- жартылай дұрыс

1- талпынғаны үшін

Слайдтар, бағалау тақтасы


20 мин

Негізгі бөлім

Топ мүшелерін нөмірлейміз және «өрмекші» әдісінің шарты түсіндіріліп, оқулық бойынша деңгейлік есептер беріледі.Оқушылар шешіп болған соң жауабын жариалайды.

Топ мүшелері нөмірлері бойынша конверттер алып есептер шешеді және келесі топ мүшелерімен жұптасып талқылайды, жауаптарын тексереді.

Бағалау тақтасын Оқушылар өздерін өздері бағалайды

3- дұрыс жауап

2- жартылай дұрыс

1- талпынғаны үшін

Плакат, маркер, бор, интерактивті тақта,

10 мин






2 мин


Қорытынды

1-топ мүшелері «детальдарды қосу» әдісі бойынша сұрақтар дайындауды, 2-топ мүшелеріне «Бұрысын тап » әдісі бойынша есептер құрастыруды тапсыру

1-топ мүшелері «детальдарды қосу» әдісі бойынша сұрақтар дайындайды 2-топ мүшелері «Бұрысын тап » әдісі бойынша есептер құрастыруды .Топ хатшысы дайындаған тапсырмаларын алмасып,өз нөмірлерімен шешіп топта талқылап, тапсырманы алмасып тексереді.





«Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы жазбаша кері байланыс.

Бағалау тақтасын Оқушылар өздерін өздері бағалайды

3- дұрыс жауап

2- жартылай дұрыс

1- талпынғаны үшін

Интерактивті тақта, геометриялық физуралар,










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Алғашқы функция

Автор: Омирбекова Улзинат Смановна

Дата: 13.11.2016

Номер свидетельства: 358359
