Сабақ тақырыбы : 2217*205 түріндегі үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту тәсілдері.
  Сабақ мақсаты : Төрт таңбалы санды үш таңбалы санға жазбаша көбейту амалының әдіс-тәсілдерін үйрету, білім беру.
  Дамытушылығы:  Оқушылардың математикалық білімі арқылы интеллектісін дамыту, есептеу машықтарын жетілдіру; жеке топтық жұмыста шапшаңдылық танытуға машықтандыру.
  Тәрбиелігі:  Өзін-өзі басқаруға, ұжымдылыққа, белсенділікке, шапшандылыққа және тазалыққа тәрбиелеу
  Сабақтың түрі:  Ойын сабақ
  Сабақтың әдісі : Ой қозғау, сұрақ-жауап, түсіндіру
  Сабақтың пәнаралық байланысы:, дүниетану, әдебиет
  Сабақтың көрнекілігі:  Интербелсенді тақта, слайдтар,сызбалар,кестелер
  Сабақ барысы 
  І.Ұйымдастыру кезең 
  -Оқушылардың құралдарын түгелдеу
  -Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қонақтармен сәлемдесу.
  Психологиялық дайыныдық слайд
  ІІ. Үй тапсырмасын сұрау  слайд
  7 есеп.
  ІІІ. Жаңа сабақ слайд 
  1.есеп.Мұғалімнің түсіндіруі
  1ә. «Кім шапшаң?» ойыны
  1235*201 2541*205 4078*103
  5261*105 2311*203 4703*201
  2есеп «Кім жүрік?» ойыны 
  1290*204+106*1732=446752
  4725*309+3511*502=3222547
  3есеп «Ойлан тап?» ойыны 
  I топ II топ Ш топ 
  5403*21 3506*12 48432:6 
  4964:34 16827:3 4068*74 
  738217+63895 856894-28958 
  615483+4978 
  Сергіту сәті 
  5-мысал. «Тапқыр болсаң,талас жоқ»
  Ашық хат-50 теңге 1600 теңге түсті
  Хат қалта-30 теңге
  С: Дүкенде әрқайсысына-? Теңге
  Шешуі: 50+30=80 50*20=1000
  1600:80=20 30*20=600
  Жауабы: Ашық хат 1000 теңге, хат қалта 600 теңге сатылды.
  4-мысал. «Кім шапшаң?» ойыны 
  Тақтаға 2 оқушыны шығарып, жарыстыру.
  
  Торкөз дәптер-?
  Шешуі: 4000*8000=32000
  32000:5000=4 есе кем
  Жауабы: Жолды дәптер торкөз дәптерге қарағанда 4 есе кем.
  ә) Жолды дәптер-8000 40000 дәптер
  Торкөз дәптер ? 100 данадан салынды
  Шешуі: 40000*8000=32000
  32000:100=320
  Жауабы: 320 қорап торкөз дәптер болды.
  б) Жіберілді-569 кг қызанақ 2 кг қызанақ
  Салынды- ? қызанақ
  Шешуі: 2 т=2000 кг
  2000 кг-569=1431 кг
  Жауабы: Жәшіктерге 1431 кг қызанақ салынды
  6есеп. «Кім жылдам?» слайд
  169208:х=78096:24 а*73=64244-28547
  169208:х=3254 а*73=35697
  х=169208:3254 а=35697:73
  х=52 а=489
  169208:52=78096124 489*73=64244-28547
  32*b-59=453 398+4907:R=405
  32*b=453+59 4907:R=405-398
  32*b=512 4907:R=7
  b=512:32 R=4907:7
  b=16 R=701
  32*16-59=453 398+4907:701=405
  7есеп «Кім тез ойлайды?» слайд 
     1325:5 
    296*45 
          
    
       
    
          42525+11835 
    333*2 
          10000-2783 
    10650+157926 
          5268*32 
    1208*45 
       
  
  ІҮ. Жаңа сабақты бекіту. 
  Бүгінгі ойын-сабағымыз ұнады ма? 
  Қай тапсырманы сендерге орындау қиын болды? 
  Қай тапсырманы орындай қызық болды? 
  Ү. Үй тапсырмасы: 
  ҮІ. Бағалау. 
  Оқушылардың сабаққа қатысулары мен тапсырмаларды орындау деңгейіне баға қою.Топтардың жалпы саны арқылы жеңімпаз топты анықтау. 
  Жасыл-5 Сары-4 Қызыл-3 
  № 8 орта мектеп 
  Ашық сабақ
  2217*205 түріндегі үш таңбалы сандарға жазбаша көбейту тәсілдері.
  4 «В» сынып жетекшісі:Турбасова З