Мұғалімнің аты-жөні: А.К.Алмабаева
СЫНЫП: 1 «А» сынып
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
1.1.1.2. 10-ға; 20-ға дейінгі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы орнын және реттік нөмірін анықтау
Критериалды бағалау
.1 10 және 20 көлемінде тура және кері санай алады;
2. сан түзуіндегі 0-ден 20-ға дейінгі кез келген санның орнын анықтай және толықтыра алады.
.
дескриптор
+
-
балл
10-ға дейінгі сандарды санай аламын
2
10 және 20 көлемінде тура және кері санай аламын
2
Сандық сәуледен сандардың орнын анықтай аламын
2
Сандарды жаза аламын
2
жалпы
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады:
- 1-10 дейін өсу және кему ретімен санай алады.
- Жұп, тақ сандарды ажырата алады.
- Салыстыра алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
- . сан түзуіндегі 0-ден 20-ға дейінгі кез келген санның орнын анықтай және толықтыра алады.
- 10-ға дейін үш тілде санай алады
Кейбір оқушылар орындай алады:
дәлелдеп түсіндіре алады
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады :
10-ға дейін үш тілде санай алады
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: қанша?неше?,санау,сан,саны
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Тыңдалым,айтылым,
Талқылауға арналған сұрақтар:
Терезенің алдында неше бала отыр?
-Сенің алдыңда неше бала отыр?
-Сенің алдыңда неше бала отыр?
-Сыныпта сенімен бірге неше бала отыр?
-Ал мұғаліммен қосқанда неше бала отыр?
-Не себепті заттарды санау керек деп ойлайсыз?
ишара:смаиликтер арқылы
Алдыңғы оқу:
2 мин
Өткенді еске түсіру
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі
Басы
2мин
Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Басы
3мин
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық тренинг.
Сәлем деймін достарға
Сәлем деймін құстарға.
Сәлем деймін құрдасқа,
Сәлем деймін ұстазға
4мин
Топтастыру кезеңі
Берілген фигуралар бойынша бөлініп отыру.
Берілген фигураларда неше бұрыш бар ?
Екеуіңді қосқанда неше болды?
Жалпы топта неше болды?
-топқа Неге бұрышы жоқ? - сұрақтары арқылы миға шабуыл жасау.
фигуралар
Миға шабуыл
Ортасы
Бүгінгі сабақтың критерийлерін хабарлау
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Терезенің алдында неше бала отыр?
-Сенің алдыңда неше бала отыр?
-Сенің алдыңда неше бала отыр?
-Сыныпта сенімен бірге неше бала отыр?
-Ал мұғаліммен қосқанда неше бала отыр?
-Не себепті заттарды санау керек деп ойлайсыз?
Оқулықтағы суреттермен жұмыс жүргізіледі
1-тапсырма
Сыныптағы қыздар санын анықтаңдар
Сыныптағы ұлдар санын анықтаңдар
1-ші қатарда неше бала отыр?
2-ші қатарда ше?
3-ші қатарда ше?
(сыныптағы заттарды терезе,гүл т/б. санату)
Сергіту сәті
Пингвиндер биі
Қай топ жылдам?
Мұғалім кез келген санды айтады.
Әр топ сонша өз тобының фигурасын суретін көрсетеді.
Мысалы: 10 (8,5,4,6,2)
Жұмыс дәптерімен жұмыс
- Суреттер мен парақшаларды қос.
- Суреттет неше ойыншық болса,сонша дөңгелекті боя
критерийлерін хабарлау
Оқулықпен жұмыс
Дидактикалық ойын
топпен жұмыс
Жұмыс дәптері
Соңы
3мин
Жабық сұрақтар арқылы
- санда заттарды санау үшін керек пе?
- 8саны 9 санының көршісі ме?
- 0 саны 1 санының алдында тұра ма?
- Оқушылар балдарын қосып шығады,
Бас бармақ әдісі
Көңіл –күйді білдіретін смайлик
Қосымша мəліметтер
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
(тəрбие элементі).
Өзекті сұрақтар қою,
деңгейлік тапсырмалар
Фишкалар арқылы
Сауат ашу, дене шынықтыру,