Данная презентация урока составлена на тему "Проценты" для пятого класса по программе общеобразовательной школы. Работа организована в группах, учащиеся делятся на группы выбрав определенную геометрическую фигуру. По стратегии "Думай, группируйся и делись" идет повторение, ведется работа по учебнику, а именно уровневые задания, нахождение решения задач и обозначение ответов в таблицах, логические задания, тестовые задачи
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Презентация урока на тему "Проценты" для 5 класса»
Сабақтың тақырыбы: Проценттер
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік.Оқушылардың проценттер, берілген санның процентін табу, проценті бойынша санды табу тақырыбтары бойынша алған білімдерін жүйелеу, жинақтау
2.Дамытушылық. Оқушылармен процентке мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағанасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, алған білімдерін есеп шығару барысында қолдана білуге үйрету, дағды-іскерліктерін арттыру
Сабақтың әдісі: диалогтік тәсіл, топтық және жеке-даралай жұмыс
Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі . Сабаққа даярлықтарын тексеріп, топқа бөлу. Оқушылар қалаулары бойынша төрт пішіннің ішінен біреуін таңдап топтар бойынша бөлініп тырады. Әр пішін бойынша мінездеме беріледі Шаршы:қайраткер, еңбекқор, ұйымшыл, дәл, үнемшіл.Үшбұрыш:лидер, билікке ұмтылғыш, қайткен күнде де жеңіске жетеді.Төртбұрыш:білуге құштар, барлық жаңаға жаны құмар, батыл, бейбітшіл.Дөңгелек:қолы ашық, өзгені түсінетін, байсалды, сенгіш, достары көп.
2. «Ойлан, жұптас, бөліс» стратегиясы бойынша топтарға қайталау сұрақтары беріледі
Процент деп нені айтамыз?Процентті бөлшекпен қалай өрнектейміз?Бөлшек процентпен қалай жазылады?Берілген санның процентін қалай табамыз?Проценті бойынша санды қалай табамыз?
Процент деп нені айтамыз?
Процентті бөлшекпен қалай өрнектейміз?
Бөлшек процентпен қалай жазылады?
Берілген санның процентін қалай табамыз?
Проценті бойынша санды қалай табамыз?
3.Оқулықпен жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар Топтарға оқулықтан А деңгейінен №1369, В деңгейінен №1377, С деңгейінен №1380 (әр оқушы жеке шығарып, содан соң топпен ортақтасу) әр топтан бір оқушыдан «Кубизм» стратегиясы бойынша таңдалып тақтада өз есебін шығарып көрсетеді. Басқа топтар өз пікірлерін айтып толықтырады.
4.Біліктілік кезеңі 1-тапсырма Қай математик өзінің “Арифметика” кітабында алғашқы проценттік кестені енгізген?
Жауап
Тапсырма
10%
0,1
25%
75%
С
0,25
50%
Н
А
0,75
2%
О
И
К
0,5
К
Ж
0,02
А
У
Б
Т
М
С
Х
У
Е
Т
И
М
Р
О
П
Е
Н
Жауап
Тапсырма
15%
13%
0,15
120%
0,13
С
1,2
27%
А
Н
0,27
К
Т
8%
О
10%
К
Ж
А
0,08
У
Е
Б
С
0,1
Т
Х
Е
Т
И
П
У
С
В
М
Р
Л
В
П
Д
Е
У
З
Ц
И
К
Ф
Н
2-тапсырма L әрпі түріндегі пішінді тең төрт бөлікке бөлу керек. Әр бөлік бастапқы пішіннің неше процентін құрайды?
3-тапсырма Тест №1. Екі ерітіндіден қоспа ерітінді даярланды. Бірінші ерітіндінің массасы 800 г, оның 40%-і тұз, екінші ерітіндінің массасы 1,2 кг, оның 15%-і тұз. Осы екі ерітіндіден даярланған қоспаның неше проценті тұө? А. 27% В.25% С. 28% D. 30% №2.Меншікті жылдамдығы 15,3 км/сағ катер ағыс жылдамдығы 2,4 км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ жүзді. Сонда ол А және В айлақтарының арақашықтығының 30 % -ін жүзіп өтті. А және В айлақтарының арақашықтығы неше километр? А. 120 км В. 118 км С. 125 км D. 110 км №3. Орманшы 850 га жерге ағаш отырғызды. Оның 60%-іне қайың, қалған жердің 70 %-іне терек, одан қалған жердің - сіне қарағай отырғызды. Соңында қалған жерге жеміс ағаштарын отырғызды. Жеміс ағаштары қанша ауданға отырғызылды? А. 38 га В. 34 га С. 32 га D. 35 га
5. Үй тапсырмасын беру 1) Оқулықтан №1375, №1382 2) Процент тақырыбына логикалық есеп құрастыру
РефлексияСабақ соңында оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ойларын қорытындылап жазып, смайликтерге іледі.