kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Цилиндр, конус, шар және олардың кескіндері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: Геометрия  9  «ә»

Күні: 2.05.2017

Тақырыбы:

Цилиндр, конус, шар және олардың кескіндері.

Мақсаты

Айналу денелері, олардың қасиеттері мен формулаларымен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

А. Айналу денелерімен, формуласымен танысады,  кескіндерін салып үйренеді.

В. Формуланы пайдаланып есептер шығарады.

С. Берілген тақырыпқа сай қосымша тапсырмаларды ғаламтордан ізденіп, есептерге қолданады.

Керекті жабдықтар

Айналу денелерінің кескіндері, оқулық,  нұсқаулық, ресурс парақтары,  жұмыс дәптері, логикалық тапсырмалар, телефон интернетке қосылған.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық.

«Фигуралар мен денелер»

І топ: (Тік төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер, трапеция, ромб, бұрыш, квадрат)

ІІ топ: (Призма, пирамида, шар, параллелепипед, куб, көлбеу призма)                                            1-2 минут

Мұғаліммен амандасады.

Қолдарына алған қағаздарға қарап, өздерінің қалай бөлінетіндіктерін анықтап, екі топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасы: Параллелепипед, куб, көлбеу призма, призма, пирамида кескіндерін салып, биіктігін көрсету. Кей денелердің диагональдарын табу.

3тапсырма - 5,   2тапсырма -  4   , 1-тапсырма- 3,  мүлдем орындалмаса- 0

Бас бармақпен бағалап, бағалау парағына енгізеді.

Тұсау-

кесер

І-ІІ топқа Айналу денелерімен танысу.

І топ тапсырмасы: «Айналу денелеріне қатысты формулалармен таныстыру».

ІІ топ тапсырмасы: «Айналу денелеріне өмірден мысалдар келтіру».

«5» - топта өз үлесін қосу,  «4»- кескінді салудағы сауаттылық, «3»- ойын нақты жеткізе білу, «2»- постерді әдемі сала білу. «0»- мүлде қатыспау.  7-10минут.

Оқушылар өз ойларын айтады, постерде салады, мысалдар келтіреді.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалайды.

Негізгі бөлім

№750(1,3)есеп, №751(1,3)есептерді топта талдап шығару.

1)R=4см, h=4см. Sб.б,  Sт.б, V-?

Sб.б=2π RН=2π*4*4=32π

Sт.б=2π (R+Н)=2π(4+4)=16π

V=π R2 Н=π*42*4=64π

S=2* R*Н=2*4*4=32

3) R=2дм, h=5дм. Sб.б,  Sт.б, V-?

Sб.б=2π=2π*2*5=20π

Sт.б=2π (R+Н)=2π(2+5)=20π

V=π R2 Н=π*22*5=20π

S=2* R=2*2*5=20

1)R=3см, h=4см. Sб.б,  Sт.б, V-?

1=5

Sб.б=2π Rl=2π*3*5=30π

Sт.б=2πRl+πR2=2π3*5+π*32=39π

V=1/3π R2 Н=1/3π*32*4=12π

S= R*Н=3*4=12

3)R=8дм, h=6дм. Sб.б,  Sт.б, V-?

1=10дм

Sб.б=2π Rl=2π*8*10=160π

Sт.б=2πRl+πR2=2π8*10+π*82=224π

V=1/3π R2 Н=1/3π*82*6=128π

S= R=8*6=48                               10-15минут

Формуланы түсінеді.

Берілгенін жазып, табу керекті элементтерін тауып, формулаға қойып, есептейді.

Бағалау парағына жұмыстанғаны бойынша бағалайды.

Түсіну деңгейлерін «бағдаршам» арқылы бағалайды.

Миға шабуыл.

Шар мен сфера айырмашылығы қандай?

1-2минут.

Оқушылар сұрақтың жауабын оқулықтан  табады немесе өз ойларын айтады.

Қорытынды

Айналу денелері деп аталу себебін түсіндіру.

Танысқан денелердің қасиеттерін атап көрсету.

Үйге тапсырма

№750-751(2,4) 1 минут

Үй тапсырмасын күнделікке жазады.




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Цилиндр, конус, шар және олардың кескіндері»

Пән: Геометрия 9 «ә»

Күні: 2.05.2017

Тақырыбы:

Цилиндр, конус, шар және олардың кескіндері.

Мақсаты

Айналу денелері, олардың қасиеттері мен формулаларымен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

А. Айналу денелерімен, формуласымен танысады, кескіндерін салып үйренеді.

В. Формуланы пайдаланып есептер шығарады.

С. Берілген тақырыпқа сай қосымша тапсырмаларды ғаламтордан ізденіп, есептерге қолданады.

Керекті жабдықтар

Айналу денелерінің кескіндері, оқулық, нұсқаулық, ресурс парақтары, жұмыс дәптері, логикалық тапсырмалар, телефон интернетке қосылған.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық.

«Фигуралар мен денелер»

І топ: (Тік төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер, трапеция, ромб, бұрыш, квадрат)

ІІ топ: (Призма, пирамида, шар, параллелепипед, куб, көлбеу призма) 1-2 минут


Мұғаліммен амандасады.


Қолдарына алған қағаздарға қарап, өздерінің қалай бөлінетіндіктерін анықтап, екі топқа бөлінеді.


Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасы: Параллелепипед, куб, көлбеу призма, призма, пирамида кескіндерін салып, биіктігін көрсету. Кей денелердің диагональдарын табу.

3тапсырма - 5, 2тапсырма - 4 , 1-тапсырма- 3, мүлдем орындалмаса- 0

Бас бармақпен бағалап, бағалау парағына енгізеді.

Тұсау-

кесер


І-ІІ топқа Айналу денелерімен танысу.

І топ тапсырмасы: «Айналу денелеріне қатысты формулалармен таныстыру».

ІІ топ тапсырмасы: «Айналу денелеріне өмірден мысалдар келтіру».

«5» - топта өз үлесін қосу, «4»- кескінді салудағы сауаттылық, «3»- ойын нақты жеткізе білу, «2»- постерді әдемі сала білу. «0»- мүлде қатыспау. 7-10минут.

Оқушылар өз ойларын айтады, постерде салады, мысалдар келтіреді.

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалайды.

Негізгі бөлім

№750(1,3)есеп, №751(1,3)есептерді топта талдап шығару.

1)R=4см, h=4см. Sб.б, Sт.б, V-?

Sб.б=2π RН=2π*4*4=32π

Sт.б=2π (R+Н)=2π(4+4)=16π

V=π R2 Н=π*42*4=64π

S=2* R*Н=2*4*4=32

3) R=2дм, h=5дм. Sб.б, Sт.б, V-?

Sб.б=2π=2π*2*5=20π

Sт.б=2π (R+Н)=2π(2+5)=20π

V=π R2 Н=π*22*5=20π

S=2* R=2*2*5=20

1)R=3см, h=4см. Sб.б, Sт.б, V-?

1=5

Sб.б=2π Rl=2π*3*5=30π

Sт.б=2πRl+πR2=2π3*5+π*32=39π

V=1/3π R2 Н=1/3π*32*4=12π

S= R*Н=3*4=12

3)R=8дм, h=6дм. Sб.б, Sт.б, V-?

1=10дм

Sб.б=2π Rl=2π*8*10=160π

Sт.б=2πRl+πR2=2π8*10+π*82=224π

V=1/3π R2 Н=1/3π*82*6=128π

S= R=8*6=48 10-15минут




Формуланы түсінеді.

Берілгенін жазып, табу керекті элементтерін тауып, формулаға қойып, есептейді.










Бағалау парағына жұмыстанғаны бойынша бағалайды.

Түсіну деңгейлерін «бағдаршам» арқылы бағалайды.

Миға шабуыл.

Шар мен сфера айырмашылығы қандай?

1-2минут.

Оқушылар сұрақтың жауабын оқулықтан табады немесе өз ойларын айтады.

Қорытынды

Айналу денелері деп аталу себебін түсіндіру.


Танысқан денелердің қасиеттерін атап көрсету.

Үйге тапсырма

№750-751(2,4) 1 минут

Үй тапсырмасын күнделікке жазады.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
Цилиндр, конус, шар және олардың кескіндері

Автор: Джамакова Динагуль Аитжановна

Дата: 04.05.2017

Номер свидетельства: 413194
