Просмотр содержимого документа
«К дыбысы бар сөздерді ажырату»
Күні:07.11.19
Сабақтың тақырыбы: К дыбысы бар сөздерді жазу
Сабақтың мақсаты: Балаларға К дыбысы мен әрпін таныстыру. Сөздерді буынға бөлуге және буындарды оқи білуге үйрету. Дамытушылығы: Балалардың білімге деген қызығушылығын дамыту. Тәрбиелілігі: Ойын еркін айтуға дағдыландыру. Шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу, сөздік қорын, тіл байлығын, тілін дамыту.
Тәрбиелігі:
Ұқыптылыққа, әдептілікке тәрбиелеу
Түзету мақсаты: Кеңістіктегі қатынасты дамыту.
Көрнекілігі:кеспе әріптер, үлестірмелі суретттер
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушы назарын сабаққа аудару.
Артикуляциялық жаттығулар
Сабақтың мазмұны.
Өткен сабақты еске түсіру.
-Сөз бір нәрсе туралы ұғымды білдіреді. Қуыршақ бұл ойыншықты білдіреді. Сөз дыбыстан құралады. Дыбыстар дауысты және дауыссыз болып бөлінеді.
Дидактикалық ойын: «Дауысты ма, дауыссыз ба?
Кі- Кі- Кі --- кірпі Ін- ін- ін --- тиін ян- ян- ян --- мынау қорқақ қоян, ыр - ыр -ыр - сұр қасқыр ат - ат -ат - қандай ғажап табиғат.
«Қанша дыбыс естідің?»
Бірнеше рет алақанымды шапалақтаймың да Ал. балалар естіген дыбыстарды саусақпен көрсетеді.
Дидактикалық ойын: «Заттарды қабылдау» Қабылдау қабілетін дамыту.
Оқушыларға биік-аласа мұнарлар, жуан-жіңішке қарындаштар, оң қолың және сол қолың көтеріп тұрған баланың суреттері, табиғат көрінісі (ағаштар алыстан кішкене, жақыннан үлкен болып көрінеді) т.б. суреттер көрсетемін де сұрақ қоямын.
Мұнарлар қандай? (биік,аласа)
Қарындаштар қандай? (жуан, жіңішке)
Суретте бала қай қолың көтеріп тұр? (оң, сол)
Сен менің қай жағымда отырсың? (алдымда, жаныңда)
Суретпен жұмыс. Суретте кім қалай орналасқаның айту.