САБАҚ: Музыка – әлемдегі ең жоғарғы өнер | Мектеп: | ||||||||
Күні: 22.12.2017 | Мұғалімнің есімі: Малгажинова. Ф.С. | ||||||||
СЫНЫП: 7А | Қатысқандар саны | Қатыспағандар саны | |||||||
Осы сабақта қол жеткізетін тін оқу мақсаттары | Автор көзқарасы мен көтерілген мәселені талдау, мәтіннің тақырыбын ашу, эмоционалды сөздерді түсініп қолдану, өз ойларын ашып жеткізу. | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлығы : | ||||||||
диалог, монолог, пікірталас, ән, көркем шығармадан үзінді, автор көзқарасы мен көтерілген мәселені талқылайды. | |||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: фразеологизм, мақал-мәтелдердің эмоционалды мәнін, көркемдік ерекшелігін түсініп қолданады. | |||||||||
Кейбір оқушылар: мәтін құрайды, мәтіннің тақырыбын, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды. | |||||||||
Күтілетін нәтиже | Музыка өнерін танып біледі және ажыратады. | ||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты бекіту сабағы | ||||||||
Көрнекілігі | Интер Слайд, әуен, интербелсенді тақта, видеофильм, маркерлер, парақтар. | ||||||||
Оқыту әдістері | Түсіндіру, сұрақ-жауап, талдау. «Жүректен-жүрекке» тренингі, «Микрофон» тәсілі, жұптық жұмыс, « Интервью тәсілі»,«ПОПС» формуласы, «Insert» стратегиясы, «Шығу прағы», «Бес саусақ», «Менің жетістік баспалдағым». | ||||||||
Сабақ барысы | |||||||||
1.Психологиялық ахуал туғызу | «Жүректен жүрекке» ыстық лебіздерін білдіреді | ||||||||
2.Өткен сабақты тексеру | «Интервью» әдісі арқылы сұрақтар қоя отырып үй жұмысын тексеру.
| ||||||||
3.Қызығушылық ояту | Әуенді көздерін жұмып отырып тыңдайды «Сағыныш» музыкалық композициясы тыңдалады.
«Еркін жазу» әдісі 1 – тапсырма: Тыңдаған әуенге жауап ретінде 5 минут ішінде еркін мәтін жазу. Еркін жазбаны бір рет тоқтмастан жазады, түзету де еңгізбейді. | ||||||||
Дескриптор: | 1.Әуенге қатысты ойды жазады
| ||||||||
III. Оқулықпен жұмыс | Мәтінді оқып, талдау. | ||||||||
1 топ: ПОПС | Бірінші сөйлем: «Біздің ойымызша..» Екінші сөйлем: «Себебі, біз оны.деп түсіндіреміз» Үшінші сөйлем: «Оны біз. деген деректермен, мысалдармен дәлелдей аламыз». Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты біз. деген шешімге келдік» | ||||||||
Дескриптор: |
| ||||||||
2. Топ: INSERT |
| ||||||||
Дескриптор: | 1.Талдайды 2.Пікір жазады 3.Қорғайды | ||||||||
3.Топ: «Негізгісін таңда» | 1. 1 минут ішінде мәтінді оқу. 2.Құнды деген пікірлерді не сөйлемді сызу, үстіне атын жазып қояды. 3.Мәтінді шеңбер бойымен жылжыту. Әрқайсысы қарап шығып, алдындағы ойыншыға бес балдық жүйе бойынша баға қояды. 4.Мәтін өз иесіне қайтып келу керек. 5.Ұпайларды есептеу. | ||||||||
Дескриптор: | 1.Ең негізгі ойды анықтайды. 2.Нақты баға қояды. | ||||||||
Топтық жұмыс | Пікірталас. «Музыканың адамға әсері» 1.Тақырыптан ауытқымау 2.Дерек пен дәлелді ұтымды қолдану 3.Пікірталас әдебін сақтау 4.Өзіндік ойы мен көзқарасын жүйелі жеткізу | ||||||||
Бағалау | Жиынтық бағалау.Әр топ жетекшісі 5 балдық жүйемен топ мүшелерін бағалайды | ||||||||
Үй тапсырмасы | 9-тапсырма: Эссе. | ||||||||
Кері байланыс | 1 топ: «Шығу парағы» 2 топ: «Бес саусақ» 3 топ: «Менің жетістік баспалдағым» |