kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Менің атым Қожа

Нажмите, чтобы узнать подробности

Әдебиет пәнінен "Менің атым Қожа повесі" Сәйбек қарттың әңгімесі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Менің атым Қожа»

Күні: 13.02.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Әмитова Ж.Б.

Сынып: 5 «Д»

Бөлімі: Адамгершілік – асыл қасиет

Сабақ тақырыбы:

Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Сәйбек қарттың әңгімесі

Оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме):

5. Т/Ж1. Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау.

Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы орындай алады: Тірек сөздер арқылы шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады.

Оқушылардың көбісі орындай алады: Хикаят фабуласын құрайтын тірек сөздердің астарындағы оқиғаларды баяндай алады.Оқиға үзінділеріне талдау жасай алады.

Оқушылардың кейбіреуі орындай алады:

Шығарма тақырыбы мен идеясын анықтауда өзіндік сыни тұрғыдан пікір білдіре отырып, оқиғаның дамуына ерекше сипаттай алады

Бағалау критерийлері

Шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды.

Оқиға үзінділеріне талдау жасай алады.

Әдеби шығарманың идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізеді

Идея негізінде шығарманың тақырыбын анықтайды.

Ойлау дағдылары:

Білу, түсіну, қолдану, талдау


Құндылықтарды игерту

- Қарым-қатынас жасау қабілеті;

-жауапкершілік;

-денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету;

-өмір бойы оқуға дайын болу


Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, бейнелеу өнері, тарих

Тілдік мақсаттар

Идеяларды байланыстыра алуға, мәтіндердегі көтерілген мәселені табуға, негізгі ойды анықтауға және оларды сипаттауға қабілетті болады.

Шығарманы жүйелі мазмұндау...


Алдыңғы білім

Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа» фильмін көргендіктері

Жоспар

Жоспарлана-тын уақыт

Сабақ барысы

Бағалау

Дереккөздер

Сабақтың басы

3 минут

Білу







5 минут

Ұйымдастыру кезеңі 2 минут

Сәлемдесу, сабаққа дайындық

Топқа бөлу. Сыныптағы оқушы санына қарай цифрлар арқылы

4 топқа бөлініп отырады.

Б.Соқпақбаевытың «Менің атым Қожа» бейнефильмнен үзінді көрсетіледі. https://www.youtube.com/watch?v=IPsGvWVvDZg


«Миға шабуыл» Бейнефильмнен кейін сұрақтарға жауап алу.

Бейнеүзінді не туралы?

Алдыңғы сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?

Сенің Қожа тәртібіне көзқарасың қандай?

Сенің ойыңша Қожа неліктен тәртіпсіз қылықтар жасайды?

Қожаға тәртібін түзету үшін қалай көмектесер едің?

Сынып жетекшісі Майқанова апайдың сөмкесіне Қожа не салды? Не үшін салды?

Сені мұғалім етеміз дей ме? Кімнің кімге қойған сұрағы?

Сабақ тақырыбы, бүгін қол жеткізетін оқу мақсаттары таныстырылады.







Мадақтама сөз








«Екі жұлдыз бір тілек»

Слайд

№ 1,2

Сабақтың ортасы

Түсіну

10 минут


Қолдану











10 минут

4 минут оқу үшін

6 минут мәтінді түсіндіру үшін






Талдау













Жинақтау

10 минут

Оқылымның 5 тапсырмасындағы сұрақтарға оқушылардың жауабы тыңдалады:

Төмендегі сұрақтардың жауабын тауып көрейік. Неге?неліктен?не үшін? Ж/Ж


Оқушылардың назарын «Жас ғалымға көмек» бөліміндегі фабула мен сюжет ұғымдарына аударамын. Айтылымның 1 тапсырмасын орындауда жұпқа тапсырма беріледі. Берілген тірек сөздерді ретімен орналастырып, оған байланысты оқиғаларды өз жұбымызға баяндайық.Оқиғаларға тақырып қояйық.

Тірек сөздер: Газет, қызыл, бұзау, қымыз, қант, қоңырау, хат, терек, бақа, айна........

Жұппен жұмыс


Тапсырмалар: «ДЖИГСО-2» әдісі бойынша. Топтық жұмыс

«ДЖИГСО-2» әдісі бойынша жұмыс жүргізу шартын түсіндіремін. Үш топ бір мәтінді үш бөлікке бөліп оқиды.

1 –қадам. Мәтінді үш бөлікке бөліп оқиды.

2-қадам. Топта оқыған мәтіндерінің мазмұнын бір-бірлеріне түсіндіреді, талқылайды.

3 – қадам. Топта тақырып пен идеяны анықтайды кестеге жазады. Оқушылардың бір топта отырған 1- нөмірлісі 1- топқа, 2-нөмірлісі 2 –топқа, 3- нөмірлісі 3- топқа барып отырады. Проблемалық сұрақтарды талқылайды.











«Дара диаграмма» әдісі бойынша берілген сұрақтардың жауаптарын А3 -ге топтастырып, топ ішінен бір оқушы қорғайды да қабырғаға іліп кетеді.

Тақырып:

Идея:


«Екі жұлдыз бір тілек»



Дискриптор: Тірек сөздер көмегімен оқиғаны ретімен баяндайды.Хикаят бойынша жәй, күрделі сұрақтар құрастырады.










«Қосу,алу, қызықты»шеңберлі диаграммасы ( Оқушылар жұмыс кезінде не қолынан келді, нені істей алмағандығын анықтайды.)

-Тақырыпты анықтайды

-идеяны ашады

-кесте толтырып, көзқарастарын дәлелдейді

Дискриптор:-Мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді.

-Топта талқылайды.

-талдап болған соң тақырып пен идеяны анықтайды.



«Мадақтау сэндвичі» әдісі топтар бірін бірі бағалайды.

Дискриптор:

-Өзіндік ойды топтастыра алады

-Өзіндік пікірді дәлелдемелер арқылы қорғай біледі.

Слайд№









А3 форматы








Сұрақтар











слайд








Сабақтың соңы

3 мин

Үй тапсырмасы.

Бағалау

Бағалау дискрипторларын қолдана отырып, мұғалім сынып оқушыларына баға береді.

Кері байланыс: «Зерде»

Білім- тақырып бойынша алған ақпаратым

Эмоция- сабақтағы көңіл күйім

Баға- жетістігіме беретін бағам

Сын- өз бойымда нені дамытуым крек

Идея- маған келген жаңа ой





Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын?

Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма?

Барлық оқушылар ОМ жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме?

Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге?


Жалпы бағалау

Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз)

1:

2:

Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Менің атым Қожа

Автор: Әмитова Жайна Бердіқұлқызы

Дата: 20.02.2018

Номер свидетельства: 458547
