Білімділік:жыл көлемінде алған оқушы білімін сұрыптау, бақылау, стандарт талаптарына сәйкес мүмкіндік деңгейге сәйкестігін көру; оқушылар бойындағы дағдылардың тәжірибе жүзінде іске асырылуын қадағалау.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Қазақ әдебиеті әлемінде»
Сабақ жоспары
Тақырыбы: Қазақ әдебиеті әлемінде
Орындаған: Ахмерова К.У
Сабақтың тақырыбы:Қазақ әдебиеті әлемінде 8 сынып
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:жыл көлемінде алған оқушы білімін сұрыптау, бақылау, стандарт талаптарына сәйкес мүмкіндік деңгейге сәйкестігін көру; оқушылар бойындағы дағдылардың тәжірибе жүзінде іске асырылуын қадағалау.
Дамытушылық: зейін қою, бақылау, талдау, мазмұндап, баяндай білу қабілеттерін ары қарай дамытуға ықпал жасау; қазақ әдебиетіне деген қызығушылықтарының оянуына әсер ете білу.
Тәрбиелік: оқушыларды тілді құрметтеуге,ақын-жазушылар шығармаларын ынтамен оқуға, туған елі мен жеріне деген сүйіспеншілік сезімдерін ояту.
Көрнекіліктер: ақын-жазушылардың портреттері, суреттер, қосымша материалдар, шығармалар көрмесі, үнтаспа, интерактивті тақта,
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, тарих, география.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
- Сәлеметсіңдерме оқушылар. Бүгін сабақта кім жоқ?
IIСабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
IIIМұғалімнің кіріспе сөзі:
Мұғалім қысқаша өзінің кіріспе сөзінде жыл көлемінде оқылған ақын-жазушылар шығармашылығы туралы айта келіп, оқушыларға интерактивті тақтадан ақын-жазушылардың портреттерін көрсетеді.
IV«Ханталапай» ойыны:
Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді. Әр топ өзіне ат қойып алады.Ойынға 15 сұрақ дайындап, әр топқа 5 сұрақ конвертке салынып, нөмірленіп беріледі. Әр топқа 1-ден 5-ке дейін нөмірленген асық беріледі. Асықты жүргізуші ортаға тастайды, ойыншылар қай нөмірді асықты алса, сол конверттегі сұраққа жауап береді.
Ойын сұрақтары:
1.5 батыр жырын ата?
2. Абай Құнанбайұлының туған жылы?
3.Д. Бабатайұлының туған жылы?
4. С.Аронұлының туған жылы?
5. «О, Ахтан жас, Ахтан жас» өлеңінің авторы кім?
6.Күлтегін жыры не туралы?
7.Алпамыс батырдың қарындасы кім?
8. «Жақсы мен жаман адамдардың қасиеті» өлеңінің авторын ата?
9.Қазақтың батырларын ата?
10. Ұйқас түрлерін ата?
11. «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңі не туралы?
12.Абайдың 31-қара сөзі не туралы?
13.Шәкәрім Абай Құнанбайұлына кім болып келеді?
14 . «Адам борышы» өлеңінің авторы?
15.Абай Құнанбайұлының еңбектерін ата?
V «Пікірталас» ойыны.
Бүгінгі дәуір ақын-жазушылары қандай мәселелер көтерді? VI«Не? Қайда? Қашан?» ойыны: Не?
1.Абай өмірі туралы не білесіңдер?
2.Батырлар жыры не туралы?
3.С.Аронұлының «Жақсы мен жаман адамдардың қасиеті» атты өлеңі не жайлы?
Қайда?
1.Дулат Бабатайұлы қайда дүниеге келді?
2.С. Аронұлы қайда дүниеге келді?
3.Шәкәрім Құдайбердіұлы қайда дүниеге келді?
Қашан?
1.Шәкәрім Құдайбердіұлықашан қайтыс болды?
2.С. Аронұлы қашаннан бастап ақындық өнерін машық ете бастаған?
3.Д. Бабатайұлы қашан дүниеден өтті ?
VII«Бетпе-бет» ойыны: Сынып оқушыларын 3 топқа бөлеміз. 3 топтан 3 оқушы «Бетпе-бет» студиясына шақырамыз. 3 топтың оқушылар өзге топтан келген қонаққа алма- кезек сұрақ қояды. Ал жауаптарын жури бағалап отырады. Ойын соңында жинаған ұпайы бойынша ойын жеңімпазы және ең жақсы сұрақ қойған оқушылар анықталып, бағаланады. Сұрақты оқушылар өткен материалдар бойынша үйден дайындап келеді.
VIII Сабақты қортындылау, оқушы білімін бағалау:
Топтың аты
«Ханталапай»
«Бетпе-бет»
«Пікір-талас»
«Не? Қайда? Қашан?»
Қорытынды баға
IX Рефлексия кезеңі:
Білетінім
Білдім
Білгім келеді
X Оқушыларды марапаттау:
XI Оқушыларды бағалау:
1.5 батыр жырын ата?
2. Абай Құнанбайұлының туған жылы?
3.Д. Бабатайұлының туған жылы?
4. С.Аронұлының туған жылы?
5. «О, Ахтан жас, Ахтан жас» өлеңінің авторы кім?
6.Күлтегін жыры не туралы?
7.Алпамыс батырдың қарындасы кім?
8. «Жақсы мен жаман адамдардың қасиеті» өлеңінің авторын ата ?
9.Қазақтың батырларын ата?
10. Ұйқас түрлерін ата?
11. «Шоқпардай кекілі бар қамыс құлақ» өлеңі не туралы?
object(ArrayObject)#852 (1) {
["storage":"ArrayObject":private] => array(6) {
["title"] => string(176) "Қазақ тілін деңгейлеп оқыту жүйесін жасау және қазақ әдебиетінің білім беру мазмұнын жетілдіру"
["seo_title"] => string(80) "k_azak_tilin_dien_ghieiliep_ok_ytu_zhuiiesin_zhasau_zh_nie_k_azak_diebiietinin_b"
["file_id"] => string(6) "366617"
["category_seo"] => string(10) "vneurochka"
["subcategory_seo"] => string(7) "prochee"
["date"] => string(10) "1481044993"
}
}