kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әдебиеттік оқу "Бақшада"

Нажмите, чтобы узнать подробности

4-сыныпта Әдебиеттік оқу пәнінен өткізілген сабақтың  тақырыбы "Бақшада"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқу "Бақшада"»

Әдебиеттік оқу

Бақшада

К.Курчумбаева,

«Винное орта мектебі»

КММ-нің бастауыш сынып мұғалімі

Мақсаты:

Жазушы өмірін еске сақтайды.. Мәтінді түсініп оқиды.Оқушы өз бетімен жұмыс жасай біледі.

Міндеттері:

*Оқушылар білім деңгейлеріне байланысты тапсырмаларды орындай отырып ізденіске түседі.

*Оқушының сыни ойлауы дамиды.

*Тірі табиғатқа қамқоршы болуға тәрбиеленеді.

Жұмыс нәтижесі:

Жаңа тақырыптың мазмұнын түсінеді. Өз ойын сыни ойлай отырып жеткізеді және талдайды.

Негізгі иде-ясы:

Тірі табиғатқа қамқоршы болу

Ресурстар:

Әдебиеттік оқу. Т.М.Әбдікәрім, С.Р.Рахметова, «Атамұра», 2014ж. Әдістемелік

құрал, «Ойлау туралы ойлану», 2017 жыл. Үлестірмелік таратпалар

Сабақтың

мақсатты

деңгейлері

1.

Білу


2.

Түсіну

3.

Қолдану

4.

Талдау

5.

Жинақтау

6.

Бағалау

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Б А С Ы (5 мин)


1.Жайлы жағдай. «Күн»

2.Үй тап/ын тексеру

–Не үйреніп келдің?

Туады, шығады,түседі,келеді сөздері бойынша диалог.

3. «Ой жүгірту»

Жатыс септігіндегі сөзді тап.

Бақшаның, бақшаға, бақшаны, бақшада,бақшадан.

Тақырып: «Бақшада» «В огороде» «In the garden»

(ин зе гаден)

Жұмбақтың шешуін тап.

Пішіні бар домалақ,
Көміп қойдым сығалап,
Жақсы болса тұрмысы,
Шығады екен қоғалап.
Үш ай тамам біткенде,
Қаптап алдым құмалақ.
«Картоп» «Potato» (потэйто)

(Бақшада - Картоп)

-Екі сөздің арасында қандай байланыс бар?

Топқа бөлу

- Сабағымыз не туралы болады деп ойлайсың?

1. «Күн» іс-әрекетімен көрсетеді.

- ...... сабақта қандай ережені орындайсың?





Пәнаралық байланыс





Қызығушылықты ояту

Білу

*Еске түсіреді.

*Белсенді ойлайды.

*Жаңа сабақты игеруге дайындық.










Қысқаша рефлексия:


О Р Т А С Ы (30 мин)


Мағынаны тану


Түсіну

Оқушы білімді қабылдайды.

Түсінеді.




















Қолдану


Алған білімді қолданады.








Талдау

Білімді талдайды.















Қысқаша рефлексия







Бой сергіту






СОҢЫ (5 минут)

Ой толғаныс Жинақтау

Саралайды.

Салыстырады.

Ұсыныс жасайды.








Бағалау






Үйге:

1.Сабақтың тақырыбы «Бақшада»

«Таным-Таңдау-Есте сақтау» стратегиясы

2.Авторы туралы білетіндерін еске түсіреді. М.Гумеров-(1927 жылы 11 қарашада Баш-құртстанның Күбияз елді мекенінде дүниеге келген.

*Әкесі ауыл молдасы болған.

*Ұлты татар.*Шығармаларын тек қазақ тілінде жазған.

*1943-1946 ж.ауыл шаруашылығы техникумын бітіреді.*Агроном болып жұмыс істеген.

*1953ж.Қазақ Мемлекеттік университетін бітіре-ді.*Қазақ тілі мен әдебиеті саласында қызмет етеді.

-Картопты қашан отырғызамыз?(Мамырда) ---Қашан қазып алады? (60 - 90 күннен соң)

-Қызыл картоп туралы не білесің?

(Ерте піседі. Үгітіліп піседі. Салмақты)

Сары картоп туралы ше? (Жай,ерте пісе-ді.Ұзақ сақталады.Сулау боп піседі.Дәмді)

Топқа бөлініп отырады.

Сары картоп - Қызыл картоп

Жеке жұмыс

Түсініп оқу. Инсерт кестесі

--Оқығаныңнан бұрыннан білетінің бар ма екен?

-Сен үшін жаңа, ол туралы тұңғыш рет оқып-білгенің бар ма екен?

-Саған қызықты болған, оқып таңқалғаның болды ма?

-Түсінбеген тұсың, сөз, сөз тіркестері болды ма?

Топтық жұмыс. Кітаппен жұмыс

1.Серіктің байқағыштығын білдіретін тұсты тауып оқы.

2. Серіктің қуанышын білдіретін тұсты тауып оқы.

3.Серіктің ағасы кім еді? Кәрімнің портретін беретін сөз тіркестерін тауып оқы.

4.Кәрімнің картоптың жапырақтарын көргендегі айтқан жауабы айтылған тұсты тауып оқы.

Деңгейлік тапсырмалар

Әр жұпқа тапсырма беру.

Т-кестесі

1-жұп *Оқу, сәйкестендіру.

1.Балалардың бақшаға келуі.

2. Серіктің байқағыштығы.

3. Кәрімнің картоп ауруын анықтауы

2-жұп

Венн диаграммасы

-Портрет пен мінездеуді салыстыр.

Хат жаз

Серікке хат жаз.

3-жұп

Сахнала

Диалогты сахналауға дайындал.
(Серік пен Кәрімнің кезектесіп сөйлесуі.)

-Не істедіңдер? (Әр жұптан сұрау)

* ** Сәйкесін таптық.

*** Салыстырдым

***Сахналауға дайындалдық

***Хат жаздым


Музыкамен: «Көңілді күн»

Қазақша, орысша, ағылшын тілінде көңіл күй-лерін сұрау

How are you?

I am fine!

I am soo – so!

I am bad!

Тапсырмалары тексеріледі.

1.Рефлексия. Жеке бағалау сұрақтары

-Картоп кеселін емдемесе не болар еді деп ойлайсың? Оның дәрісі қалай аталды?

2.Кубизм стратегиясы

*Бағала.*Қолдан.*Ұсыныс жаса

-Серіктің байқағыштық қасиетін қалай бағалайсың?

-Нені қолданасың?

-Достарыңа айтар қандай ұсынысың бар.(Әр топтағы жеке оқушыдан сұрау)

Ұсыныс:

-Тірі табиғатқа қамқоршы болайықІ


3.Кері байланыс жасау

-Не туралы білдің?

-Сабақ қалай өтті?

-Сабақтан өзіңе не алдың?

-Сабаққа қалай қатыстың?




1. Жоспар бойынша мазмұнын айту.

2.Портрет пен мінездеуді салыстыр.



Автор туралы мағлұмат



















Топқа бөлініп отырады.





Лездік сұрақтарға жауап береді.







Тауып оқу


Жіңішке тапсырмалар













Сәйкесін тауып жапсырады


Жазады.


Салыстырады




Сахналайды






«Автор орындығы»




Бой сергітеді



Көңіл күйлерін салады!






Өткір сұрақ


Әр оқушы өз ойын айтады.





Өз пікірін білдіреді.

Бағалайды.

Ұсыныс жасайды




«Өзімді бағалаймын» Стикер жапсырады

Топ жетекшісінің бағалауы


Күнделікке жазады.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Әдебиеттік оқу "Бақшада"

Автор: Курчумбаева Камила Сейткумаровна

Дата: 28.03.2018

Номер свидетельства: 463896
