kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

5-сынып?а арнал?ан саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Демалыс. 5- сынып.

Саба?ты? ма?саты: Демалысты?  ?ажеттілгін  т?сініп,оны тиімді ?ткізуге  ?йренеді      

Саба?ты? міндеттері: 1. Та?ырып бойынша с?йлеу да?дыларын дамыту. Грамматикалы? ??рылымдарды д?рыс ?олдана отырып, диалог ??рай білуге ?йрету.

                           2. Баяндау ар?ылы ?з ойын жеткізе бьілуге ?йрету. О?ушыларды? ой-?рісін дамыту, с?здік ?орын молайту.

                           3. Жеке, ж?ппен, топпен ж?мыс істеу да?дыларын ?алыптастыру. Сыйласты??а т?рбиелеу. Досты?ты ба?алай білуге, татулы??а баулу.

К?тілетін н?тиже А- сын есімдерді ?олданып, демалысты? ма?ыздылы?ын айта,  д?лелдей алады

В-М?тінге с?ра? ??растыра алады, жауаптарында к?шейтпелі шырайларды ?олданады

С-Демалыс туралы жалпы біледі, с?ра?тар?а жауап бере алады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«5-сынып?а арнал?ан саба? жоспары »

Сабақтың тақырыбы: Демалыс. 5- сынып.

Сабақтың мақсаты: Демалыстың қажеттілгін түсініп,оны тиімді өткізуге үйренеді

Сабақтың міндеттері: 1. Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын дамыту. Грамматикалық құрылымдарды дұрыс қолдана отырып, диалог құрай білуге үйрету.

2. Баяндау арқылы өз ойын жеткізе бьілуге үйрету. Оқушылардың ой-өрісін дамыту, сөздік қорын молайту.

3. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Сыйластыққа тәрбиелеу. Достықты бағалай білуге, татулыққа баулу.

Күтілетін нәтиже А- сын есімдерді қолданып, демалыстың маңыздылығын айта, дәлелдей алады

В-Мәтінге сұрақ құрастыра алады, жауаптарында күшейтпелі шырайларды қолданады

С-Демалыс туралы жалпы біледі, сұрақтарға жауап бере алады

Ресурстар: Сөздіктер, ақ қағаз, интербелсенді тақта, фламастер, қима қағаздар, суреттер, бағдаршам, смайликтер

Ойлау деңгейі

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып-үйренудің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар


Қолданылатын

модуль


1.Ұйымдастыру кезеңі

2мин

Ынтымақтастық қалыптастыру,

топқа бөліну

1.Амандасу. ."Шаттық шеңбер" ойыны арқылы психологиялық ахуал туғыздыру; сандар арқылы бөлу;Басқа тілдік атмосфераға енгізу.

2.Үй тапсырмасын тексеру

Оқушылар шеңбер құрып, бір-бірімен амандасады.

Аралас құрамды топ қалыптасады



Сурет бойынша саябақтағы серуен жайлы әңгімелеу

Шаттық шеңбері:










СТОү,ОЖЕСО

Білу

Түсіну

2. Жаңа тақырыпқа шығу

2 мин

Сабақ тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау

"Синонимдер»

Сөзжұмбақты шешу

стратегиясы арқылы сабақтың тақырыбын ашуда түрткі болатын сөздерді алу

Сабақтың тақырыбын жазу: Демалыс

Сабақтың мақсаты қандай?

Сабақта не істейміз?


Интерактивті тақта




СТО, АКТ, ОмОЖТ


Қолдану

1.Жаңа материалдарды түсіндіру

10 мин

Қызығушылықпен назарға қол жеткізу, пайымдауға және логикалық ойлауға себепші болу

Жұппен жұмыс ұйымдастыру.

Мәтінмен жұмыс

Топтар бірлесе отырып

Оқиды

Сөздік жұмыс

Басталады – начинается

Жинауға көмектесемін- помогаю убирать

Халық әндер – народные песни

- Жұптық талқылау. "Суреттерге қарап сөйлем құраңдар.

Бұл суреттер демалыс тақырыбына жатады.

- демалыс күндері адамдар не істейді?



«Карусель» әдісі

Флипчарт

Маркерлер


Сигналды карточкамен бағалау


СТО, ОүБОБ,

ТжДБ











Талдау








Постерлерді қорғау








6 мин

қорытынды шығаруға жетелеу

1-топ. Етістіктерді теріп жазады

2-топ мәтін бойынша үш сұрақ құрады

3-топ «Суретті сөйлету»


«кім тез?» ойыны . Жыл мезгіліне сәйкес сын есімдерді табады

1.Мәтіннен етістіктерді теріп жазады

2.Мәтін бойынша үш сұрақ құрады

3.Берілген суретті сөйлету керек.

Сын есімдерді тұлғасына қарай ажыратады.

Постерлер,сөздіктер






Интербелсенді тақтада жұмыс


СТО,ТжДБО,

ОЖТ, ОЖЕСО

«Бас бармақ»



Сергіту сәті

2мин


«Ауа, жер, от» тренингі.

Дене қимылын жасайды





Жинақтау

Әңгіме –дебат






7 мин

Тақырыпты қорытындылау.

Мәтінде сөйлемдердің ішінен суретке сәйкес сөйлемдерді тауып алу.

Мәтінде сөйлемдердің ішінен суретке сәйкес сөйлемдерді тауып алыңдар



СТО, АКТ, ТжДБО, ОБжК,

ОЖЕСО




Бағалау

Білік-дағдыны тексеру

Рефлексия

6 мин

Сабақ қорытындысымен түсіну дәрежесін меңгеруін бағалау

Отбасымен демалыста не істейсіңдер?

Демалыс күні не істегенді ұнатасыңдар?

Демалыс керек пе?

Сабақта не білдің?

«Доп арқылы"



Оқулық, , бағалау критерийлері,бағалау парағы,


СТО, ОүБОБ, ОБжК, ТжДБО формативті бағалау,суммативті бағалау


Бағалау

Стикер толтыру

2 мин


Стикер тарату .Үйге тапсырма беру.

«Демалысты қалай өткіздің?» шағын әңгіме жазып белу


Стикер, смайликтер


СТО, ОүБ,формативті бағалау



























Тақырыбы: Демалыс 5-сынып. Күні 15.04

Оқыту мақсаты: Оқушыларға тақырып бойынша түсінік беру және өткен сабақтағы білімдерін ұштастырып, тапсырмаларды орындау.

Сабақтың міндеттері:
- Оқушылардың ауызекі тілдерін ауызша, жазбаша дамыту; 
- Оқушылардың логикалықой-өрісін кеңейту; 
- Шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру; 
- Ойларын жеткізіп айтуға үйрету. 

Күтілетін нәтиже: «Демалыс» тақырыбы бойынша білімдерін жинақтап,шағын мәтін құрастыра біледі, сын есімнің дұрыс жасалу жолын анықтайды.

Кезең

Уақыт

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Модуль

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин.

«Шаттық шеңбері»

Амандасу, түгендеу.

Психологиялық дайындық: оқушыларды шеңберге шақырады.

Шеңберге тұрып, қол ұстасып, бір-біріне тілек айтады. Тақтадан гүл сыйлыққа алады, гүлдің түстеріне қарай топқа бөлінеді.


ОмОЖТ

Білу

Кіріспе бөлімі

3 мин.

«Блум түймедағысы» әдісі

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды

Өткен тақырыптар бойынша материалды қайталап, сұрақтарға жауап береді

Әр жауап фишкамен бағаланады

Оү Б

Қызығушылықты ояту.

Жаңа тақырыпқа шығу

3 мин.

«Миға шабуыл» әдісі

«Кім жылдам» атты тапсырма 


Сөйлемдерді толықтыру 

Ал енді, балалар, «көңілді» сөзіне морфологиялық талдау жасайық. Кім тақтаға шығып түсіндіреді. Ал қалғандарымыз тыңдайық. 


Суретке қарап, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.



СТОү

ОмОЖ

АКТ

Түсіну

Мағынаны тану





































Сергіту сәті

10 мин






































2 мин


































Моноблок


«Жұмбақтарды шешу». 
Мен сендерге сыйлық сыйлағым келіп тұр, бірақ сендер осы сыйлықты табыңдар.  
1-топ: Бурабай

2-топ: Жасыбай 
(әр топтан бір оқушыдан шығып орындап орнына отырады, ал басқа оқушы шығып түсіндіреді) 
- Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Балаларға арналған сыйлықтар» 
4. Сөздік жұмысы 
- Ал енді, балалар, жаңа сөздемен жұмыс істейміз 
Мұғалім оқиды, оқушылар бірге қайталайды 
Сөздер орысша шығады, балалар қазақ тіліне аударады 
Сөздік дәптерге жазамыз 
сөз тіркестерін ауызша құрастырамыз 
сөйлемдер құрастырамыз ( тізбектеп оқып шығады) 

- Балалар, назарымызды тақтаға аударайық, мына бейне көріністі мұқият тамашалайық («Демалыста» мульт. үзіндісі) 
- Балалар осы бейне көріністен нені айтуға болады? 

Жаңа сөздермен танысып, мағынасы мен аудармасын біледі. Ойларын постерге түсіреді.





































Шынығып, сергіп қалады.

Қолпаштау, шапалақ ұру

СТОү

ТжДБО

КжБ


Қолдану

6 мин

Үлестірмелі материал


Мәтіннен сын есімді тауып, сөз тіркесін құрастырыңдар.

Тапсырманы орындап, бір-бірін бағалайды.


ОЖЕСО

ТжДБО

КжБ

Талдау


Үлестірмелі материал. А-4 қағазы, маркер

Постермен жұмыс 
Келесі кезеңге өту үшін біз сендермен мынадай тапсырманы орындаймыз. 
Не? 
Қандай? 
Қашан? 
Не істеді? 
Сұрақтарын, сөз тіркестерін пайдалана отырып постермен топта жұмыс жасайсыңдар. 

Постер құрастырады

Бағалау парақтарына ұпайларын қояды.

ОмОЖТ

КжБ

ТжД




Синтез



- Балалар сабақта нені білдіңдер?

- Нені үйрендіңдер?

Шағын әңгіме жазу

(сөздер, постер құрастыруды) 

(мәтін құрастыруға) 

Шағын әңгіме жазады



Шапалақтау

ТжДБО, КжБ

СТО

Үй тапсырмасы



Сөздерді жаттау; 
Сөз тіркестерін құрастыру; 
Диалог құрастыру; 




Бағалау


Стикерлер

Бір-бірін бағалау

Әр тапсырмалар бойынша жинаған ұпайларын санап, сабақта алған бағаларын анықтайды.

Сабақтан алған әсерін смайлик арқылы білдіреді.

Критерий арқылы бағалау.


СТО, ОүБОБ

















Жазғы демалыс

Сөздік


жұпар – мускус кілем – ковер

жауқазын – шафран думан – веселье


1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын ауызша айтыңдар.

Жазғы демалыс

Жұпар атқан жазда Тоғай толы шуға,

Ермек бізге аз ба? Шомыламыз суға,

Жасыл кілем ауламыз, Көл ауылдың көзіндей.

Өзенге де келеміз, Күнде үш ай бойы

Жауқазынын тереміз, Қызық, думан, ойын.

Өрлейміз тауға біз. Жаз өтеді сезілмей.

/ Қ. Ыдырысов /


2-тапсырма. Өлең мәтінінен төл дыбыстары бар сөздерді теріп жазыңдар.


Ү л г і: жұпар


3-тапсырма. «Менің жазғы демалысым» деген тақырыпқа төмендегі сұрақтар бойынша әңгіме құрастырыңдар.


  1. Жазғы демалысты кіммен, қайда өткізесің?

  2. Демалыс кезінде қандай жұмыстар істеп, кімге көмектесесің?

  3. Қандай кітаптар оқисың?

  4. Қалай шынығасың?





































Сабақ7 Сынып: 5 сынып

Тақырыбы: Күн тәртібі

Оқыту мақсаты: Оқушыларға тақырып бойынша түсінік беру және өткен сабақтағы білімдерін ұштастырып, тапсырмаларды орындау.

Сабақтың міндеттері:
- Оқушылардың ауызекі тілдерін ауызша, жазбаша дамыту; 
- Оқушылардың логикалықой-өрісін кеңейту; 
- Шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру; 
- Ойларын жеткізіп айтуға үйрету. 

Күтілетін нәтиже: «Күн тәртібі» тақырыбы бойынша білімдерін жинақтап,шағын мәтін құрастыра біледі, сын есімнің дұрыс жасалу жолын анықтайды.

Кезең

Уақыт

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Модуль

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин.

«Шаттық шеңбері»

  1. Амандасу, түгендеу.

  2. Психологиялық дайындық: оқушыларды шеңберге шақырады.

Шеңберге тұрып, қол ұстасып, бір-біріне тілек айтады. Тақтадан гүл сыйлыққа алады, гүлдің түстеріне қарай топқа бөлінеді.


ОмОЖТ

Білу

Кіріспе бөлімі

3 мин.

«Блум түймедағысы» әдісі

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды

Өткен тақырыптар бойынша материалды қайталап, сұрақтарға жауап береді

Әр жауап фишкамен бағаланады

Оү Б

Қызығушылықты ояту.

Жаңа тақырыпқа шығу

3 мин.

«Миға шабуыл» әдісі

«Кім жылдам» атты тапсырма 


Сөйлемдерді толықтыру 

Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Күн тәртібі» 

Суретке қарап, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.



СТОү

ОмОЖ

АКТ

Түсіну

Мағынаны тану




























Сергіту сәті

10 мин






























2 мин































Моноблок



4. Сөздік жұмысы 
- Ал енді, балалар, жаңа сөздемен жұмыс істейміз 
Мұғалім оқиды, оқушылар бірге қайталайды 
Сөздер орысша шығады, балалар қазақ тіліне аударады 
Сөздік дәптерге жазамыз 
сөз тіркестерін ауызша құрастырамыз 
сөйлемдер құрастырамыз ( тізбектеп оқып шығады) 

- Балалар, назарымызды тақтаға аударайық, мына бейне көріністі мұқият тамашалайық («Күн тәртібі» мульт. үзіндісі) 
- Балалар осы бейне көріністен нені айтуға болады? 


«Мәтінмен жұмыс». 
(әр топекінші топқа сұрақтар құрастырып, қояды) 

Жаңа сөздермен танысып, мағынасы мен аудармасын біледі. Ойларын постерге түсіреді.




























Шынығып, сергіп қалады.

Қолпаштау, шапалақ ұру

СТОү

ТжДБО

КжБ


Қолдану

6 мин

Үлестірмелі материал


Мәтіннен сын есімді тауып, сөз тіркесін құрастырыңдар.

Тапсырманы орындап, бір-бірін бағалайды.


ОЖЕСО

ТжДБО

КжБ

Талдау


Үлестірмелі материал. А-4 қағазы, маркер

Постермен жұмыс 
Келесі кезеңге өту үшін біз сендермен мынадай тапсырманы орындаймыз. 
Не? 
Қандай? 
Қашан? 
Не істеді? 
Сұрақтарын, сөз тіркестерін пайдалана отырып постермен топта жұмыс жасайсыңдар. 

Постер құрастырады

Бағалау парақтарына ұпайларын қояды.

ОмОЖТ

КжБ

ТжД




Синтез



- Балалар сабақта нені білдіңдер?

- Нені үйрендіңдер?

Шағын әңгіме жазу

(сөздер, постер құрастыруды) 

(мәтін құрастыруға) 

Шағын әңгіме жазады



Шапалақтау

ТжДБО, КжБ

СТО

Үй тапсырмасы



Сөздерді жаттау; 
Сөз тіркестерін құрастыру; 
Диалог құрастыру; 




Бағалау


Стикерлер

Бір-бірін бағалау

Әр тапсырмалар бойынша жинаған ұпайларын санап, сабақта алған бағаларын анықтайды.

Сабақтан алған әсерін смайлик арқылы білдіреді.

Критерий арқылы бағалау.


СТО, ОүБОБ































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
5-сынып?а арнал?ан саба? жоспары

Автор: Хамитова Сауле Лаззатовна

Дата: 22.10.2015

Номер свидетельства: 242564
