kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Открытый урок по казахскому языку на тему "Екі дос"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок о дружбе между двумя ребятами в форме игры

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по казахскому языку на тему "Екі дос"»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Қазақ тілі

Күні:

Сыныбы: 6 «Д»

Сабақтың тақырыбы: Екі дос

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың сүйікті кейіпкерлері туралы білімдерін толықтырады. Етістіктің өткен шағы туралы түсініктері кеңейеді.

Сабақтың міндеттері:

  • Екі дос тақырыбына байланысты жаңа сөздермен таныстырылады;

  • Қазақша тілдік қатынасты еркін игеріп, ауызекі тілдесімде жүйелі сөйлеуге үйренеді;

  • Өзге ұлт балаларының қазақ тілінде дұрыс айту, жазу қабілеттерінің жетілуіне, ой – өрісінің дамуына көмек көрсетіледі;

  • Ұжымда жұмыс істеуге үйренеді;

  • Сүйікті кейіпкерлерінен үлгі – өнеге алады;

  • Патриоттық тәрбие беріледі;

  • Етістіктің өткен шағы тиянақталады;

Сабақтың болжамданған нәтижесі: 1. Оқушы жеке және топпен жұмыс істеуге қалыптасады.

2. Оқушы сыни тұрғысынан ойлай алады.

3. Оқушының дүниетанымдық біліктілігі артады.

Оқыту технологиясы: Белсенді оқыту әдістері ұжымдық оқыту тенологиясы;

Сабақтың әдісі: сұрақ–жауап, әңгімелесу, ой қозғау, т.б;

Сабақтың түрі: аралас, өзара оқыту сабағы;

Сабақтың типі: жаңа ақпарат алу;

Сабаққа қажетті құралдар: ИТ, маркерлер, плакаттар;

Сабақта қолданылатын ресурстар: слайд (етістік. шақ, ), автор суреті (Ш.Уәлиханов, Н.Санжар, М.Қуанышбеков), мақал–мәтелдер «достық тақырыбында»;

Пәнаралық байланыс: орыс, ағылшын тілдері, өзін – өзі тану, музыка, математика;

Сабақтың құрылымы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушыларды түгелдеу, тәлім сәті, сәлемдесу;

  2. Психологиялық дайындық; Сабақтың ұраны;

ІІ. Жаңа ақпарат алу. Жаңаны тану, түсіну, қолдану.

ІІІ. Жаңа сабақты бекіту. Талдау, пайымдау.

lV. Үй тапсырмасын беру.

V. Оқушы әрекетін және сабақ барысын бағалау.



Мақсат

Кезеңдер

Мұғалімнің

іс - әрекеті

Оқушының

іс - әрекеті

Жұмыс түрлері


Баға

лау


Қызығушылық

ты ояту

1.Ұйымдас

тыру кезеңі.


Сыныптағы ынтымақтастық ахуал:

а) қарсы алу, сәлемдесу.

ә) психологиялық дайындық;


Сәлемдеседі. Оқушылар психология

лық түрде сабаққа дайындалып, көңілдері көтеріледі.

Жеке

топтық жұмыс.

жақ

сы, өте жақсы

Білімділік. Өткенді жаңғырту.

ІІ.Мотивациялық кезең:


«Ой тастау»


Үй тапсырма

сын сұрау:

1.«Полиглот» ойыны

2.Топтық жұмыс:

а)етістіктің шақтарын пысықтау ?

ә) мүсінші балаға мінездеме;

б) Бала Шоқанға мінездеме?

в)Ш.Уәлихановтың туылғанына 182 жыл туралы ізденіс «Пікір ағашын» толтыру.

Сөздікпен жұмыс



Сұрақтарға жауап береді.

Топтық жұмыс.




Сұрақтардың мәнін ашады.


Түсіну. Жаңа

ны өз бетінше меңгеру































ІІІ.Опера

циялық кезең







Білу.

Негізгі бөлім









Мағына

ны ашу.

Талдау.

1.«Миға шабуыл» әдісі арқылы

Қызығушылығын ояту.

«Сыңарын тап» ойыны жаңа сабақты ашуға бағытталған мақал-мәтелдермен жұмыс жүргізу.

2. «Досыңа көмектес»

Жақсы мінездерді бір және қызыл сызықпен, жаман мінездерді екі және қара сызықпен сызыңдар.

Мағынаны тану.

Оқулықпен жұмыс:

3. Жаңа сөздермен жұмыс.

4. Мәтінмен жұмыс.

«Болжау кестесін» толтыру.

а) кідіріспен оқу.

Сұрақ – жауап:

І-бөлім:

Екі дос қандай жағдайға тап болды?

Жауынгер не істеуді өтінді?

Қалай ойлайсыңдар ол қолбасына не деді?

ІІ-бөлім:

а)Жауынгер қолбасына нені ұсынды?

ә) Қолбасы оны қалай сынамақ болды?

б) Жауынгер не істер екен?

ІІІ-бөлім:

а) Қолбасының өз әскерлерін алып кетуіне не себеп болды?

ә) Жігіт сыннан өтті ме?

ә) Түсініксіз сөздермен жұмыс.



Оқушылар белсенді түрде мақалдарды құрастырып, талдаулар жасайды.






Мұндай ерлері бар халықты, адал дос бола білетін елді жеңу қиын.

Екі жауынгер төс қағысып дос болыпты.

Адал дос дегеніміз – өтірік айтпайтын, шындықты жақтайтын, досын ешқашанда ұятқа қалдырмайтын, барлық уақытта қандай жағдай болмасын қол ұшын беріп көмектесетін, қашан да қасынан табылатын, брын бөлісетін нағыз жолдас.

Әр шағын топ өз жауаптарын қорғайды.







Дәптермен жұмыс


Жұптық жұмыс.





Оқулықпен жұмыс.



Топтар бірлесе талқылап, жауап береді.


Оқушылар

дың қызығушылықтары жоғары болады.



ІV. Пысықтау кезеңі.

5.тапсырма:

а) Жоспар құру;

ә)Мәтіннің негізгі ойын табу;

б) Мәтінді жалғастыру;

в)Суреттер бойынша сұрақ-жауап, өзара сөйлесу;

Қарамен берілген етістіктерді талдау.

Топтық жұмыс



V. Қорытын дылау.

6. Дос туралы жыр – әнін орындау.

7.Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс. «Достық неден басталады, достыққа не жарасады?» ойыны


Сабаққа аз қатысып отырған оқушымен жұмыс.



Жеке жұмыс



VІ.Рефлек

сиялық кезең.

Бағалау.

Білім кесіндісі бойынша бағалау;

Бағалау кесіндісіне назар аудара отырып, өз іс–әрекетіне қорытынды жасайды.




VІІ.Үйге тапсырма.

Үйге: 132 – бет,

5 – тапсырма.

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.





Бағалау парағы:


Білім кесіндісі


сабақтың басында

сабақтың аяғында



Менің білімім

10


5


0

10


5


0























БОЛЖАУ КЕСТЕСІ



СӨЗДЕР: Екі дос, жау, өзен, өмірімді ал, босатады.


НЕ БОЛАДЫ?

НЕ БОЛДЫ?








І бөлім.

1.Екі дос қандай жағдайға тап болады?

2. Жауынгер не істеуді өтінді?

3. Қалай ойлайсыңдар ол қолбасына не дейді?









ІІ бөлім.

1. Жауынгер қолбасына нені ұсынды?

2. Қолбасы оны қалай сынамақ болды?

3. Жауынгер не істер екен?











ІІІ бөлім.

1. Қолбасының өз әскерлерін алып кетуіне не себеп болды?

2. Жігіт сыннан өтті ме?






























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Открытый урок по казахскому языку на тему "Екі дос"

Автор: Амирбекова Айгуль Алымовна

Дата: 24.05.2017

Номер свидетельства: 418270
