Қазақ әдебиеті пәні Пән мұғалімі:Батырова Р.Т. |
Күні: 20.01.20 ж | Сынып 9 а |
Бөлім. Адам жанының құпиясы І.Жансүгіров «Құлагер» поэмасы |
Сабақтың тақырыбы | ІЛИЯС ЖАНСҮГІРОВ «ҚҰЛАГЕР» поэмасы |
Оқумақсаттары | А/И 9.2.4. 1 - автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
Сабақтың мақсаты | 1.Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады. 2. Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады., шығарманы талдайды 3. Автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады, шығарманы талдайды және автодың жазу стиліне баға береді |
Бағалау критерийлері | -Өз ойлары мен көзқарастарын білдіреді, мәселелерді логикалық және әсерлі күйде дамытады. -Оқырманға ерекше әсер беру мақсатымен көркем тіл құралдары орынды қолданады. -Автор стиліне сүйенеді -шығармашылық жұмыс жазады -апсырманы орындауға қызықты тәсілді, тиісті ұстанымды қолданады, аудиторияны жандандыра біледі. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика және терминология: Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа сұхбатқа түсуге дағдыландыру. |
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы,өнер |
АКТ-нықолданудағдылары | Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланады |
Алдыңғы білім | Ілияс Жансүгіров « Құлагер» поэмасы туралы біледі |
Сабақбарысы |
Жоспарланған сабақ кезеңі | Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар |
Білімнің өзектілігі 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Парта бойынша 4 топқа (жұп) бөлінеді. | |
Мақсат қою 5 минут | Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тұжырымдайды. Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. | |
Жаңаматериалдыигеру 20 минут 5 минут | Қызығушылықты ояту кезеңі 1-қадам: «Құлагер» поэмасы /жеке жұмыс/топпен жұмыс Иісі/түсі/дәмі/дыбысы/белгісі 2- қадам. РАФТ әдісі РОЛЬДЕР (қатысушылар) | АВТОРЛАР (жүргізуші) | ФОРМА (Бағдарлама, Пікірталас) | ТАҚЫРЫП | Ғалымдар, сыншылар | журналист | «Айтуға оңай» | «Ас» | Ғалымдар, жазушылар | журналист | «Дара жол» | «Көмбе» | Ғалымдар, әдебиетшілер | журналист | «Сыр-сұхбат» | «Аттың азалы әні» | Ғалымдар, ақындар | журналист | «Астарлы ақиқат» | Ақан сері | ҚБ.Топ бір-бірін бағалайды. Дескриптор: -автордың жазу стиліне баға береді; -шығарма авторының стильдік ерекшелігін зерттейді; -автор стилін сақтайды -Өз ойлары мен көзқарастарын білдіреді, мәселелерді логикалық және әсерлі күйде дамытады. -Тапсырманы орындауға қызықты тәсілді, тиісті ұстанымды қолданады, аудиторияны жандандыра біледІ | Оқулық «Құлагер» поэмасы «РАФТ» әдісі |
Жаңа материалды бекіту 3 минут | Поэмадан алған әсерім.Негізгі идея қандай? | |
Рефлексия 2 минут | Кері байланыс Сұрақтарым бар Есімде қалды Түсінбедім Түсіндім | |
Үйге тапсырма: | Поэманы талдау. | |
Сабақ бойынша рефлексия |
1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен? 2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті? 3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма? 4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен? 5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? | |