Просмотр содержимого документа
«Свидетельство и сертификат»
Бейнелеу өнері 6 – сынып.
Сабақтың тақырыбы: Сәндік қолданбалы өнер.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың сәндік қолданбалы өнер туындылармен таныстыру. Теориялық білімдерін іс жүзінде көрсетіп, жұмысты шығармашылықпен жасауға ықпал ету. Жаңа дизайн талаптарына сай әсемдей білу.
Дамытушылық: Оқушылардың кәсіптік бейімділік, шығармашылық шеберлігін, еңбекке іскерлігін икемдей дамыту. ұлттық өнер ерекшеліктерін сезіну қаблеттерінің қалыптасуына ықпал ету.
Көрнекілік: Сабаққа қажетті схема карталар, тест сұрақтары, сөзжұмбақтар, оқулық, жұмыс дәптері, қолөнер бұйымдарының фотосуреттері, қолөнер бұйымдары.
Сабақ түрі: аралас сабақ, білік, дағды қалыптастыру сабағы. Сабақ әдісі: топпен жұмыс, сұрақ – жауап, түсіндіру, өз бетімен жұмыс.
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
-Кезекші оқушыны анықтап,оқушыларды түгендеу. –Сынып журналына тиісті мәліметтерді толтыру.
2. Жаңа сабақ.
Ортаға қолөнер бұйымдарын қамшы, шекіме,(чеканка)қоямын да, оқушылардан сұраймын:
Бұл нәрселер қалай деп аталады?
Қамшы, шекіме.
Бұл нәрселер бейнелеу өнерінің қай түріне жатады деп ойлайсыңдар?
Сәндік қолданбалы өнер.
Осыдан кейін тақтадағы схема карталармен сәндік қолданбалы өнердің түрлерімен таныстыра бастаймын.
Бейнелеу өнері
Графика
Сурет
Мүсіндеу
Сәндік қолданбалы өнер
Дизайн
Сәулет өнері
Кескіндеме
Сәндік қолданбалы өнер
Көркем оймыш
Текстиль жиһаздар
Металдан жасалған бұйымдар
Керамика
4. ою-өрнектер
5. Өз бетімен жұмыс.
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасап жатырған кезінде екі топқа қосымша мынадай тапсырмалар беремін.
А) схемалық әдіс В) Түстану С) Пейзаж D) Перспектива
9. Қазақтың тұңғыш кәсіби суретшісі:
А) Қ. Тельжанов В) Ә. Ысмаилов С) М.Кенбаев D) Ә. Қастеев
10. Әлемнің жеті кереметінің бірі пирамидалар орналасқан ел:
А) Египет В) Франция С) Италия D) Индия
6.Сабақ беркіту.
-Оқушылар бүгінгі сабақта сәндік қолданбалы өнер туралы мәлімет алдыңыздар.Енді оқулықтағы репродукцияларды қарап, олар сәндік қолданбалы өнердің қай түріне жататынын айтып жіберейік.
7. Үйге тапсырма мен оқушыларды бағалау.Оқушылардың алған бағаларын атау, сынып журналына қою.
«Мен қолөнер шебері болсам» деген тақырыпта эссе жазып келу